Folyamatos a fejlesztés a Schneider Electric gyöngyösi üzemében
Az idén további 10 százalékos forgalombővülést várnak a Schneider Electric Zrt. gyöngyösi gyárában. Az üzembe csak a múlt évben közel félszáz új dolgozót vettek fel, idén pedig a tervek szerint további 10 százalékkal bővül majd a létszám. A társaság több lépésben összesen mintegy másfélmilliárd forintos fejlesztést valósított meg tavaly a gyöngyösi létesítményben.
Dinamikus fejlődést hozott a múlt év a Schneider Electric gyöngyösi gyárában, a termelés és a forgalom bővítése mellett nőtt a csapat is, illetve sikeresen lezártak egy jelentős beruházást. Az üzem bevétele 2021-ben 21 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit, a lendület pedig erre az évre is kitart, az első félévben továbbra is 20 százalék feletti a forgalombővülés. A teljes évre vonatkozóan is dinamikus növekedéssel számolnak a cégnél.
A jelentős fejlődés részben annak köszönhető, hogy a Schneider Electric tavaly lezárt egy nagy beruházást a gyöngyösi üzemében. A mintegy másfélmilliárd forintos projekt keretében gyárbővítést hajtottak végre és egy új lemezmegmunkáló sort telepítettek annak érdekében, hogy saját maguk tudják elkészíteni az egyes termékcsaládok lemezburkolatait. A gyárbővítés két ütemben valósult meg, az első fázisban készült el az új, közel 1800 négyzetméteres alapanyagraktár, a második fázis keretében pedig egy hasonló méretű késztermék-raktár épült.
Emellett az automata MIG hegesztési projekt keretében átalakították vezetősín-gyártásukat, a korábbi táblás anyagból történő stancolás helyett áttértek a szálanyagból és hegesztéssel történő gyártásra a jobb alapanyag-felhasználás érdekében. Ennél a beruházásnál is csúcstechnológiát választottak, az új MIG hegesztési állomást egy, a hegesztés-automatizálás területén világszinten is vezető pozíciót betöltő osztrák gyártó szállította. A termelés további átalakítása keretében magyarországi partnerekkel együttműködve egy automata gyártósort fejlesztettek ki, amivel már az üzemben is elő tudják állítani a késztermékekbe kerülő, korábban vásárolt szigetelőfóliát.
„Az új raktárak megépülésével azon túl, hogy hatékonyabbá vált a munkavégzésünk, a Gyöngyöst érő forgalomterhelés is csökkent, az alapanyagokat és a késztermékeket szállító kamionok ugyanis most már kikerülhetik a várost. A tavalyi beruházás a forgalmunk növelése mellett a létszám bővítésével is járt, 45 új munkatársat vettünk fel, jellemzően a környékről operátori, anyagmozgató és mérnöki pozíciókba. Idén is tovább erősítjük a csapatunkat, a tervek szerint a korábbi 200-ról az év végére 220-ra nő a közvetlen munkatársaink száma” – jelezte Siliga Tünde, a gyöngyösi gyár igazgatója.
A Schneider Electric gyöngyösi üzeme az energiamenedzsment digitalizációjában és az ipari automatizálási megoldásokban világszinten is meghatározó cég globális termelésében is speciális szerepet tölt be. Egyike annak a három gyárnak, amelyben a vállalat áramvezető síneket állít elő. A Gyöngyösön készült termékeket többek között a gyártó szektorban, az egészségügyben, az olaj- és gáziparban, a bányászatban, sport- és kereskedelmi létesítményekben használják, de speciális termékeik megtalálhatók például vállalati adatközpontokban is. A gyárból a világ minden részére szállítanak áramvezető síneket.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét a legfenntarthatóbban működő cégek között a Schneider Electric
- Jelentősen növelhetik energiahatékonyságukat az adatközpontok
- A dekarbonizáció és az energiahatékonyság növelése kulcstényezők lesznek a következő években
- Kényelem és hatékonyabb energiafelhasználás – ezt viszi el az otthonokba a Schneider Home
- Új vezetőt nevez ki a Schneider Electric az európai Secure Power üzletág élére
- A Schneider Electric és a BitSight együtt védi az ipari felhasználókat a kiberbűnözőktől
- Sorban negyedik éve a „Bajnokok” között a Schneider Electric
- 2023-ban is folytatja fejlesztéseit Magyarországon a Schneider Electric
- A Schneider Electric innovációjával zöldít a Renault
- Szegregátumban élő fiatalok fejlesztését támogatja a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.