Újabb nagyléptékű akkumulátorgyártás fejlesztés Európában
Idén november 10-én a romániai akkumulátorgyártó, a Prime Batteries Technology befektetési megállapodást írt alá az EIT InnoEnergy-vel. Ezzel az EIT InnoEnergy hivatalosan is a vállalat részvényese lett, abban támogatva őket, hogy elérjék a növekedési céljaikat és bővítsék a humán erőforrásaikat.
Az akkumulátorpiac globális forgalma a következő négy évben meg fog duplázódni, mivel a lítium-ion akkumulátorok iránti kereslet gyorsan nő. Ezek a legkeresettebb energiatároló megoldások az autóiparban és az energiaágazatban. Európa jelenleg nagymértékben függ a ritkaföldfémek behozatalától, miközben jóval több akkumulátorra van szüksége, mint amennyit előállít. Az EU célja azonban a gyors felzárkózás. Saját ellátási láncának dinamikus bővítése és erősítése a bányászattól kezdve a gyártáson át az újrahasznosításig, hogy 2025-re Kína után a világ második legnagyobb akkumulátorgyártójává váljon a kontinens.
A Prime Batteries Technology lítium-ion akkumulátorokat és személyre szabott energiatároló-rendszereket fejleszt, gyárt és forgalmaz. A vállalat különösen profitábilis módon működik, köszönhetően a testre szabott energiatárolási megoldásoknak, a vevői igények ismeretének és annak, hogy tevékenysége átfogja az értéklánc jelentős részét (a hozzáadott érték 80 százaléka házon belül keletkezik). A Prime nagy tapasztalattal rendelkezik és számos ágazatot szolgál ki többek között az autóipar, a hajózás, az ipari és anyagmozgatás, valamint az energiatárolás területén. Jelenlegi fő ügyfelei között energiaelosztórendszer-üzemeltetőket, energiahatékonysági tanúsító vállalatokat és megújuló energia termelőket találhatóak az Egyesült Királyságból, Németországból, Norvégiából, Spanyolországból, Olaszországból, Lengyelországból, Horvátországból, Szlovéniából és Törökországból.
„A 2023-ra és 2024-re szóló megrendelések többségét már le is kötöttük. A bővülő kereslet miatt azonban növelnünk kell a gyártási kapacitásunkat. Célunk, hogy 2024-re 2 GWh-ra, 2026-ra pedig 8 GWh-ra fokozzuk éves termelési teljesítményünket. Ezt úgy érjük el, hogy továbbfejlesztjük intelligens gyárunkat, ami lehetővé teszi számunkra, hogy alacsonyabb költséggel gyártsunk akkumulátorokat” – mondta Vicentiu Ciobanu, a Prime Batteries Technology vezérigazgatója.
Az EIT InnoEnergy az Európai Akkumulátorszövetség (EBA) tagjaként számos, gigawatt mértékű kapacitással bíró akkumulátorgyártó vállalkozás korai fázisú befektetőjeként ismert. Munkakapcsolat fűzi a svéd Northvolt (amely nemrég zárt egy 2,75 milliárd dolláros finanszírozási kört), és a francia Verkor (amely 250 millió dolláros alapító kört követően stratégiai partnerséget kötött a Renault-val), vállalatokhoz.
„Európa villamosításába való befektetés kulcsfontosságú a kontinens energiabiztonsága szempontjából, valamint a fenntarthatóság felé való gyorsabb átmenet érdekében. Elkötelezettek vagyunk a legjobb technológiák felkutatása és a legígéretesebb vállalatok támogatása mellett” – mondta Diego Pavia, az EIT InnoEnergy vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Épül a világ legnagyobb szuperkondenzátorgyára
- Új klímatechnológiai befektetési alap jön létre
- Új vezető az InnoEnergynél
- Energia átállást sürget a Santander
- Az uniós akkumulátor törvény késleltetése ellen tiltakoznak az iparág meghatározó vállalkozásai
- Tíz millió euró az akkumulátoripari szakképzés fejlesztésére
- A VW összefog az InnoEnergyvel a CO2 mentesítés érdekében
- Óriás akkumulátorgyár épül a magyar határhoz közel
- 2030-ra jelentős CO2 kibocsátást prognosztizálnak Európában
- Magyar akkumulátoripari szakértőket képez az EIT InnoEnergy
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.