500 millió eurós tőkealap segít a klímavédelemmel és ipari technológiával foglalkozó startupoknak
Az SE Ventures tőkekezelő második alapja, a Fund II 500 millió euróval fejleszti a klíma- és ipari technológiára összpontosító startupokat. Korábbi támogatásuknak, a Fund I sikerének köszönhetően a cég immár 1 milliárd euróval a világ egyik legnagyobb elektromosságra, digitalizációra és szén-dioxid-mentesítésre összpontosító kockázati tőkekezelőjévé vált. Az SE Ventures a Schneider Electric-kel partnerségben létrehozott vállalati kockázati tőkealap.
Az SE Ventures 500 millió euróval indította el második, Fund II névre keresztelt tőkealapját, mellyel biztosította helyét a világ legnagyobb klíma- és ipari technológiára összpontosító kockázati tőkebefektetői között. Az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalattal, a Schneider Electric-kel a háta mögött az SE Ventures 2018-ban hozta létre Fund I alapját, melynek sikerének köszönhetően immáron 1 milliárd euró értékű forrást tesz elérhetővé a startupok számára. A Fund II 2023 januárjában kezdi el a tőkekihelyezést, megduplázva ezzel a SE Ventures eddig elért sikereit a klímatechnológia, az ipari mesterséges intelligencia, a mobilitás, az ingatlanpiac és a kiberbiztonság területén.
"Olyan világban élünk, amely három alapvető szinten, az energia, a gazdaság és az éghajlat területén is válsággal néz szembe" – mondta Nadège Petit, a Schneider Electric innovációs igazgatója. "Soha nem volt még nagyobb szükség az átalakulásra, és jobb lehetőség arra, hogy pozitív hatást érjünk el – egy olyan változást, melyet három terület, az elektromosság, a digitalizáció és dekarbonizáció megújításával valósíthatunk meg. A Fund II elindításával folytatjuk a startup ökoszisztémának szánt tőkeelhelyezési stratégiánkat és törekszünk arra, hogy a merész megoldásokat hozó startupok és nagyratörő célokkal rendelkező vállalatok is hozzáférjenek azokhoz az erőforrásokhoz, amik ahhoz szükségesek, hogy egy szebb jövőt teremtsenek.”
Az SE Ventures a döntéshozatali rugalmasságot és a befektetések kereskedelmi fejlesztését helyezi előtérbe, miközben páratlan hozzáférést biztosít a Schneider Electric globális ügyfél- és partnerhálózatához. A tőkekezelő Fund I alapja több mint 40 induló vállalkozásba és hét kockázati alapba fektetett már be, és 200-nál is több induló vállalkozással kötött partnerséget.
„A SE Ventures és a Schneider Electric közösen egy jobb jövőt épít, éppen ezért fektet olyan nagyszabású és forradalmi ötletekbe, melyek nemcsak a világ fenntarthatósági ütemtervét gyorsítják, de jelentős üzleti sikerekhez is vezetnek” – mondta Amit Chaturvedy, az SE Ventures globális vezetője és ügyvezető partnere. „Izgatottan várjuk, hogy közösen dolgozzunk a Fund II alapon a Schneider Electric-kel, hiszen így a segítségükkel jobban megismerhetjük az ő működési környezetüket és azt, hogyan támogathatjuk minél hatékonyabban a vállalkozásokat. Ezáltal az SE Ventures is még sokoldalúbban fejlesztheti a startupokat világszerte."
A SE Ventures folyamatosan arra törekszik, hogy minél több lehetőséget biztosítson a befektetést nyert cégeknek arra, hogy üzleti kapcsolatba lépjenek a Schneider Electric ügyfeleivel és partnereivel.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar start-up lett második a 2022-es InnoStars Awards versenyen
- A Schneider Electric megoldásaival takarékoskodik a CLAAS
- Kiterjesztett valósággal segíti az ipari digitalizációt két világcég
- Hatalmas érdeklődés a Schneider Electric egyetemi rendezvénysorozatán
- Az ipari vállalatok mindössze harmada halad jó úton fenntarthatósági céljai eléréséhez
- 400 millió tonna CO2-kibocsátást előztek meg a Schneider Electric segítségével
- Jelentősen nőnek a klímavédelmi beruházások Közép- és Kelet-Európában
- Díjat nyert a Schneider Electric megoldása
- Tévesen látják fenntarthatósági törekvéseiket az IT szektor szereplői
- Tippek a zöldebb közösségi közlekedéshez
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.