Elindult a Vodafone Alapítvány 15 millió forint összdíjazású pályázata
Ismét lehet pályázni a 15 millió forint összdíjazású Vodafone Digitális Díjra. A korábbiakhoz hasonlóan szintén három – Kis- és középvállalkozások digitalizációja, FinTech és Fenntartható energia – kategóriában várja a pályamunkákat a zsűri. A pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy ösztönzze és felkarolja azon innovátorokat, akik digitális fejlesztésekkel kínálnak megoldást a társadalom és a gazdaság legégetőbb problémáira. A pályázatra magánszemélyek, startupok, non profit szervezetek és vállalkozások jelentkezhetnek 2022. december 19. és 2023. február 17. között, a Vodafone Digitális Díj pályázati felületén keresztül.
Az elmúlt években összesen több mint 500 pályázat érkezett, amelyek közül a Vodafone Alapítvány 36 szervezetet karolt fel és a magyar vállalatok körében egyedülálló módon, összesen 60 millió forint támogatást osztott szét. A szervezők idén is olyan, már meglévő termékeket, szolgáltatásokat és digitális megoldásokat várnak, amelyek a pályázat keretében továbbfejleszthetőek.
„Az ENSZ a cselekvés évtizedeként titulálta a kort, amelyben élünk – az, hogy milyen lépéseket teszünk az elkövetkező években, meghatározzák majd bolygónk jövőjét. A fenntarthatóságot elősegítő technológiai megoldások egy stabilabb gazdaság kialakítását teszik lehetővé – ami kulcsfontosságú a jelenlegi körülmények között. A Vodafone Magyarországnál éppen ezért várjuk nagy-nagy izgalommal, hogy idén milyen megoldásokkal reagálnak a Vodafone Digitális Díj pályázói az aktuális kérdésekre és problémákra” – mondta el Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.
A Vodafone Digitális Díjra idén három, korunk problémáira reflektáló kategóriában lehet pályázni:
• Kis- és középvállalkozások (KKV) digitalizációja: A nehézségekkel teli gazdasági helyzetben a digitalizációnak köszönhetően a KKV-k rugalmasabban reagálhatnak a jövő kihívásaira, versenyképesek maradhatnak és hatékonyabbá, fenntarthatóbbá tehetik a működésüket.
• FinTech: Ebben a kategóriában a zsűri olyan digitális fejlesztéseket vár, amelyekkel a pénzügyi szolgáltatások egyszerűbbé, gyorsabbá és költséghatékonyabbá tehetők, mindezek mellett a lakosság pénzügyi tudatosságának fejlesztését szolgálják.
• Fenntartható energia: A felelős energiafelhasználás és a megújuló energiaforrásokban rejlő lehetőségek kihasználása egyaránt kulcsfontosságú a fenntartható jövő érdekében. Az energiakrízis és az egyre emelkedő energiaárak pedig még sürgetőbbé tették az új megoldások, fejlesztések keresését. Ebben a kategóriában olyan fejlesztésekkel lehet pályázni, amelyek fenntartható módon kínálnak megfelelő energiaellátást vállalkozások számára.
„Az elmúlt évek tapasztalatai és a rengeteg magas színvonalú pályamunka alapján nem volt kétséges, hogy újra meghirdetjük a Vodafone Digitális Díj pályázatot. A pályázatot eredetileg azért indítottuk el, hogy a digitalizáció segítségével találjunk megoldást a mindennapi problémákra. Ma már látjuk, hogy felelős vállalatként leginkább a technológiai újítások felkarolásán keresztül segíthetjük a társadalmat, hogy könnyebben kezelje az aktuális kihívásokat. Bízunk benne, hogy az új kategóriákkal ismét potenciális pályázókat, innovátorokat találhatunk, akikkel közösen dolgozhatunk egy élhetőbb jövőért” – mondta el Flakstad Emőke, a Vodafone Magyarország Alapítvány főtitkára.
A Vodafone Digitális Díjra már kész találmányokkal, fejlesztésekkel jelentkezhetnek azok a magánszemélyek, startupok, non profit szervezetek és vállalkozások, akik megoldásaikon keresztül szeretnének hozzájárulni egy jobb világ megteremtéséhez. A 15 millió forint összdíjazáson túl a győzteseket fél éven keresztül segíti a Vodafone Magyarország Alapítvány, innovációjuk továbbfejlesztése vagy annak megvalósítása érdekében. Idén először a zsűri inkubációs különdíjat is kioszt, melynek részeként a szerencsés pályázó teljesértékű tagja lesz Magyarország legnagyobb nagyvállalati, iparágfüggetlen Start it @K&H elnevezésű inkubációs programjának.
A díjra 2022. december 19. és 2023. február 17. között lehet pályázni a Vodafone Magyarország Alapítvány erre a célra létrehozott, Vodafone Digitális Díj pályázati felületén keresztül.
Kapcsolódó cikkek
- Internettel kapcsolatos pályázatok gyerekeknek és fiataloknak
- Rekord számú pályázat a 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián
- Idén is átadták Az év tanárcsapata a digitalizációért díjat
- Ismét lehet indulni a Magyar Innovációs Nagydíj Pályázaton
- Lezárult a 2022-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Robotokkal a fenntartható jövőért: kihirdették a Vodafone ötletpályázatának nyerteseit
- December 1. éjfélig lehet nevezni 'Az Év Honlapja’ pályázatra!
- Nyerteseket hirdettek az ESET kiberbiztonsági kreatív pályázatán
- Gyerekeknek szóló kreatív pályázatot hirdet a Magyar Államkincstár
- Az IAB Hungary idén is díjazza a legjobb szakdolgozatokat
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.