Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót
Az új UltiMaker S7 nyomtató a gyártó díjnyertes S-szériájára épít, azonban integrált Air Manager búrát és rugalmas nyomtatótálcát kapott.
A holland UltiMaker az ipari felhasználást célzó FFF 3D nyomtató piac vezető szereplője. Világszerte több mint 25 000 vállalat dolgozik az UltiMaker eddigi legnépszerűbb 3D nyomtatójával, az S5-tel. A most bemutatott és már rendelhető UltiMaker S7 az S-széria legújabb tagja. Az S7 fejlesztései közé tartozik a nyomtatások eltávolítását jelentősen megkönnyítő rugalmas nyomtatótálca, valamint az egybeépített Air Manager búra, amely a jobb hődisztribúcióért és a levegőszűrésért is felel.
„Több mint 25 000 partnerünk innovál az UltiMaker S5-tel nap mint nap, ami a világ egyik legtöbbet használt ipari 3D nyomtatójává tette ezt a modellt. Az S7-ben mindent megtartottunk, amit a visszajelzések alapján szeretnek a felhasználók, és ezt a bevált konstrukciót tettük még jobbá.” – mondta Nadav Goshen, az UltiMaker CEO-ja. Az S5 már 2018 óta volt a gyártó fő modellje és olyan nemzetközi cégek választott additív platformja, mint például a Ford, Siemens, L’Oréal, Volkswagen, Zeiss, Decathlon és a Continental.
Az új tálcaszintezési rendszer és a precízebb hőmérséklet-szabályozás támogatja a megbízható pontosságot az S7 teljes, 330 x 240 x 300 mm-es munkaterében. Az UltiMaker S7 elődjéhez hasonlóan több, mint 280-féle alapanyaggal képes dolgozni, amit előre tesztelt nyomtatási profilokkal támogat. „Az összes létező ökoszisztéma közül az UltiMakeré a legátfogóbb platform.” – fűzte hozzá Luke Taylor, a Polymaker, nyomtatószál-gyártó marketing managere.
Az S7 Pro Bundle tartalmazza az UltiMaker Material Station alapanyagállomást is, amely lehetővé teszi egyszerre 6 filament tekercs betöltését, a nyomtatószálak automata kezelését, ki- és befűzését, valamint az alapanyagok minőségének megőrzését párakontrollal.
Az UltiMaker márka célja, hogy olyan teljes és rugalmas megoldást nyújtsanak, amely egyszerűvé teszi a technológia bevezetését bármely munkahelyen és a lehető legnagyobb felhasználói szabadságot biztosítja. Az UltiMaker Academy e-learning kurzusai, a nyomtatók, felhasználók és fájlok kezelését támogató Digital Factory, a nyílt alapanyagrendszer, a Metal Expansion Kit, a fejlett UltiMaker Cura szoftver és a hitelesített pluginok mind ezt a célt szolgálják.
A Makerbot és az Ultimaker gyártók 2022 novemberében jelentették be a két cég összeolvadását az UltiMaker brand alatt. Mindkét korábbi márka hazai behozatala a budapesti FreeDee Kft-hez köthető, így az összeolvadásból létrejövő UltiMaker megoldásait, köztük az új S7 3D nyomtatót szintén a FreeDee kínálatában lehet megtalálni.
UltiMaker S7 bemutatkozó videó:
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan
- Az Alza 3D nyomtatókat ad hat hónapos térítésmentes használatra magyar iskoláknak
- Így profitálhat a két legnagyobb asztali FFF 3D nyomtatógyártó összeolvadásából
- Roadshow-val ünnepel a FreeDee
- A Formlabs palettája két új termékkel bővül
- Hazai vállalat az újgenerációs ipari technológiák nemzetközi élvonalában
- Azonnali megoldás az alkatrészhiányra
- A Xerox és az NPS a 3D nyomtatás terén mélyíti együttműködését
- Milliárdos befektetést kapott a magyar 3D nyomtatógyártó
Irodatechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AGON by AOC az első három negyedévben is megtartotta globális vezető pozícióját a gaming monitorok piacán
Az AGON by AOC, az AOC elismert gaming almárkája ünnepli, hogy 2024 1-3. negyedévében is megtartotta globális vezető pozícióját a gaming monitor szektorban – folytatva ezzel sikerét a 2022-es és 2023-as piacvezetés után. Amennyiben ez a 4. negyedévben is így marad, ez lenne a harmadik egymást követő év, hogy a vállalat tartja a vezető helyet. Az IDC Research – Gaming Tracker Q1-Q3 2024 legfrissebb adatai szerint az AGON by AOC ismét az első helyen áll a globális gaming monitor piacon.
Már megvásárolható a Thermaltake új toronyháza
A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkája bejelentette a CTE E550 TG közepes kialakítású toronyház megjelenését. A CTE E550 TG három edzett üveglappal rendelkezik, melyek teljes betekintést nyújtanak builded bemutatásához. Ezenkívül támogatja a legújabb rejtett csatlakozós alaplapokat és háromirányú GPU-elrendezési lehetőséget kínál, zökkenőmentesen ötvözve az esztétikát a széleskörű kompatibilitással. A fekete, Snow, Gravel Sand és Matcha Green színben kapható CTE E550 TG lehetővé teszi, hogy a tökéletes színt válaszd PC-konfigurációidhoz.
Gamer ajándékötletek a karácsonyfa alá
Az idei ünnepi szezonban a Philips Evnia bemutatja prémium gamer monitor-kínálatát a legmodernebb OLED-kijelzőktől a nagy teljesítményű gaming megoldásokig.
Az AGON by AOC ünnepi gamer monitor kollekciója
Az idei ünnepi szezonban az AGON by AOC egy átfogó monitorkínálatot mutat be, amely a prémium OLED gaming kijelzőktől a nagy teljesítményű és pénztárcabarát megoldásokig terjed.
Az LG bemutatta legújabb, 480 Hz képfrissítési rátájú OLED gaming monitorját
Az LG Electronics (LG) bemutatta legújabb, csúcskategóriás UltraGear OLED GX7 gaming monitorát (27GX790A modell). A kifejezetten játékosok számára tervezett új kijelző 27 hüvelykes képátlóval, QHD felbontással (2560 x 1440) és WOLED-kijelzővel érkezik. A monitor GtG válaszideje extra alacsony, 0,03 ms, emellett pedig akár 480 Hz-es képfrissítési rátára képes, ami a QHD OLED monitorok kategóriájában a legmagasabbnak számít. A 27GX790A az eddigi legkompaktabb UltraGear OLED-kijelző, négy oldalon gyakorlatilag szegély nélküli kialakításával lenyűgöző játékélményt kínál. A monitor a legújabb grafikus kártyákkal is zökkenőmentesen használható, köszönhetően a számos fejlett csatlakozási lehetőségnek, köztük a DisplayPort 2.1-nek.