Siemens-megoldások az Országos Széchényi Könyvtár új épületében
A kulturális örökség védelméhez a Siemens eszközei is hozzájárulnak: az elektromos kivitelező a német technológiai vállalat megoldásait választotta az épület teljes közép- és kisfeszültségű energiaelosztási rendszerének kialakításához, amelyben 8DJH, Sivacon S8 és S4, valamint Alpha berendezések teljesítenek szolgálatot. A H1 Systems Kft. által telepített tűzjelző rendszer is a Siemenstől érkezik: a dokumentumok biztonságára a Cerberus Pro tűzjelző központ és a hozzá csatlakozó közel félezer periféria ügyel.
A projekt alapja az Országos Széchényi Könyvtár archívumainak elhelyezését szolgáló archivális raktár fejlesztéséről szóló, 1953/2020. (XII. 21.) számú kormányhatározat. A raktárépületben a nemzeti könyvtár végleges megőrzési kötelezettségű dokumentumait fogják tárolni. A közbeszerzési eljárásban megadott tervezési program szerint 81 000 polcfolyóméter befogadóképességű könyvraktár 11 000 négyzetméternyi bruttó alapterületén többek között egy speciális szerverterem is helyet kap. A beköltözéskor a tervek szerint 35 000 polcfolyóméternyi állományrészt helyeznek el Piliscsabán, amelyet később az OSZK éves gyarapodása követ. A modern, minden állományvédelmi szempontnak megfelelő raktárat a Fejér-Bál Zrt. és a West Hungária Bau Kft. közös konzorciuma építi.
Képek forrása: TSPC Kft.
Kapcsolódó cikkek
- Tovább bővült a Siemens füstérzékelő portfóliója
- Lejárt a rozoga síliftek ideje
- A gyárakban már bizonyítottak, most korallokat mentenek a digitális ikrek
- A hazai napelemparkokban is bizonyítanak a Siemens megoldásai
- Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás
- A légmegszakítók legújabb generációja Magyarországon
- A Xiaomival együttműködve rendezi a szabadalmakat érintő vitáját több nagyvállalat
- A Siemens megoldásaival lett hatékonyabb, zöldebb és átláthatóbb a kólagyár
- Stratégiai partnerségre lép a Siemens és az Eplan
- Yanu, a bartender, aki soha nem megy szünetre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.