Lányok Napja az ELTE Informatika Karán
A Lányok Napján az ország legjobb vállalatai és intézményei inspirálnak évente több ezer fiatal lányt, hogy felfedezzék a STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) pályákban rejlő lehetőségeket.
Az ELTE Informatikai Kar idén a Semmiből született csodák: a mesterséges intelligencia alkotó ereje és barangolás virtuális világokban alcímű rendezvényével várja az informatika iránt érdeklődő lányokat.
A mesterséges intelligencia területén olyan forradalmi újítások jelentek meg a 2022-es év végére, amelyek már átformálták a tudásmegosztásról, az ismeretgyűjtésről és a kreativitásról alkotott eddigi ismereteinket. A rendezvényen kiderül, mi rejlik a „mindentudó” ChatGPT mögött, hogyan képes a Stable Diffusion és a DreamBooth egyszerű leírásokból képeket generálni, vagy a NeRF egyszerű képekből 3D modelleket építeni. Az eseményen interaktív demókkal színesített előadások várják a látogatókat, akik megismerhetik és ki is próbálhatják a legújabb technológiákat, illetve tájékozódhatnak jövőbeli karrierlehetőségeikről is.
A program során a Mesterséges Intelligencia Tanszék és a Tanszék NIPG kutatócsoportja rövid, közérthető előadásban mutatja be a mélyhálós (deep learning) újdonságokat, a Robert Bosch kutatónője pedig az akadémiai és ipari környezet kihívásairól mesél.
Az érdeklődök a STEAM Kuckóban VR szemüveget készíthetnek, ami haza is vihető. Emellett azt is megmutatják, hogyan lehet olyan 3D-s tárgyakat készíteni, amelyeket meg lehet tekinteni a saját készítésű szemüveggel és komolyabb virtuális valóságokba is behelyezhetőek.
Időpont: 2023. április 27. 09:00 - 14:00
Helyszín: ELTE Informatikai Kar (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)
A találkozó az ELTE lágymányosi campusának északi épületénél, a Petőfi híd budai hídfője felé eső portánál lesz.
További részletek, jelentkezés: https://lanyoknapja.hu/program-reszletek/?pid=1040
Kapcsolódó cikkek
- Az önvezető autók is az ELTE-n tanulnak
- Az ELTE doktorandusza nyerte az idei Kuba Attila Díjat
- Ugródeszka a csúcstechnológia világába
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- Interaktív pályaválasztó fesztivál középiskolásoknak
- Az ELTE hallgatója nyert a Multi-Agent versenyen
- Átadták az ELTE Informatikai Karán a megújult T@T Kuckót
- A Telekom hálózatának működésével ismerkedhettek a jövő női mérnökei
- Online tartják meg az ELTE Informatikai Karának Nyílt Napját
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Technogym és a világ vezető elektronikai cége partnerségre lép
A Samsung Electronics Co., Ltd. bejelentette, hogy partnerségre lép a csúcskategóriás fitneszmegoldásokat gyártó Technogymmel annak érdekében, hogy a Samsung eszközöket választók számára elérhető legyen az otthoni edzés prémium élménye.
A magyarok leggyakoribb jelszava az “123456”
Az idei évben Magyarországon az „123456” a leggyakoribb jelszó, ami új trendet jelez. Ugyanakkor a tavalyi győztes, az „admin” idén fel sem került a listára, globálisan pedig csak a 97. helyen áll.
Gyakornoki lehetőségek és álláshelyek várták a hallgatókat a Széchenyi-egyetem Állásbörzéjén
A győri Széchenyi István Egyetem novemberi Állásbörzéjén közvetlenül találkozhattak a hallgatók és a térség gazdasági életének meghatározó szereplői. A résztvevők nemcsak az állásajánlatokat ismerhették meg, de a hallgatói csapatokhoz való csatlakozás lehetőségét, sőt a jelentkezés és a felvételi interjúk fortélyait is.
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Elindult a Google 2024. novemberi Core, alap-algoritmus frissítése
A Google elindította a legújabb algoritmus frissítését. A „2024. novemberi Core-frissítés” körülbelül két hétig fog tartani, amíg teljesen érvénybe lép. Szuhi Attila, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője mutatja a részleteket.