Lányok Napja az ELTE Informatika Karán
A Lányok Napján az ország legjobb vállalatai és intézményei inspirálnak évente több ezer fiatal lányt, hogy felfedezzék a STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) pályákban rejlő lehetőségeket.
Az ELTE Informatikai Kar idén a Semmiből született csodák: a mesterséges intelligencia alkotó ereje és barangolás virtuális világokban alcímű rendezvényével várja az informatika iránt érdeklődő lányokat.
A mesterséges intelligencia területén olyan forradalmi újítások jelentek meg a 2022-es év végére, amelyek már átformálták a tudásmegosztásról, az ismeretgyűjtésről és a kreativitásról alkotott eddigi ismereteinket. A rendezvényen kiderül, mi rejlik a „mindentudó” ChatGPT mögött, hogyan képes a Stable Diffusion és a DreamBooth egyszerű leírásokból képeket generálni, vagy a NeRF egyszerű képekből 3D modelleket építeni. Az eseményen interaktív demókkal színesített előadások várják a látogatókat, akik megismerhetik és ki is próbálhatják a legújabb technológiákat, illetve tájékozódhatnak jövőbeli karrierlehetőségeikről is.
A program során a Mesterséges Intelligencia Tanszék és a Tanszék NIPG kutatócsoportja rövid, közérthető előadásban mutatja be a mélyhálós (deep learning) újdonságokat, a Robert Bosch kutatónője pedig az akadémiai és ipari környezet kihívásairól mesél.
Az érdeklődök a STEAM Kuckóban VR szemüveget készíthetnek, ami haza is vihető. Emellett azt is megmutatják, hogyan lehet olyan 3D-s tárgyakat készíteni, amelyeket meg lehet tekinteni a saját készítésű szemüveggel és komolyabb virtuális valóságokba is behelyezhetőek.
Időpont: 2023. április 27. 09:00 - 14:00
Helyszín: ELTE Informatikai Kar (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)
A találkozó az ELTE lágymányosi campusának északi épületénél, a Petőfi híd budai hídfője felé eső portánál lesz.
További részletek, jelentkezés: https://lanyoknapja.hu/program-reszletek/?pid=1040
Kapcsolódó cikkek
- Az önvezető autók is az ELTE-n tanulnak
- Az ELTE doktorandusza nyerte az idei Kuba Attila Díjat
- Ugródeszka a csúcstechnológia világába
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- Interaktív pályaválasztó fesztivál középiskolásoknak
- Az ELTE hallgatója nyert a Multi-Agent versenyen
- Átadták az ELTE Informatikai Karán a megújult T@T Kuckót
- A Telekom hálózatának működésével ismerkedhettek a jövő női mérnökei
- Online tartják meg az ELTE Informatikai Karának Nyílt Napját
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
A Huawei vezeti a globális okosórapiacot az IDC adatai szerint
A Huawei szállította a legtöbb okosórát világszerte az idei első három negyedévben az IDC friss jelentése szerint. A Huawei az egy évvel korábbi eladásaihoz képest 44,3 százalékkal több okosórát adott el, és 16,9 százalékos részesedéssel tartja piacvezető pozícióját az okosórák piacán. A gyártó idén több újdonsággal is megragadta a vásárlók figyelmét, köztük a HUAWEI WATCH FIT 3, a HUAWEI WATCH GT 5 és a HUAWEI WATCH D2 modellekkel.
Sokan féltik otthonukat az elektromos tüzektől
Sokan tartanak az otthonukban keletkező elektromos tüzektől, az ezek elleni védelem kialakításához a többség szakember segítségét kéri – derül ki a Schneider Electric online felméréséből. A kutatás alapján a legtöbben 10 ezer és 100 ezer forint közötti összeget fordítanának arra, hogy lakásuk védett legyen az elektromos tüzektől.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.