Innovatív technológia forradalmasítja a 3D mérést

forrás: Prím Online, 2023. április 27. 11:21

Az ipari automatizálástól az autonóm járműveken át a gondozórobotokig a jövő kihívásainak megoldásához nagy teljesítményű 3D szenzorokra lesz szükség, amelyek gyorsan, átfogóan és milliméteres pontossággal térképezik fel a környezetüket. A Pepperl+Fuchs és a Fraunhofer Institute for Silicon Technology ISIT technológiai innovációja maximális pontosságot és teljesítmény elérését teszi lehetővé – rendkívüli költséghatékonyság mellett. A nagy teljesítményű távolságmérési technológiát most először kombinálják a MEMS technológiával. Ez adja az R3000 3-D LiDAR/MEMS érzékelő alapját, amit terméktanulmányként mutatnak be a 2023-as Hannover Messe kiállításon.

 

Két technológia előnyeinek egyesítése

 

A 3D mérés a Pulse Ranging Technology (PRT) technológián alapul, ami egy, a Pepperl+Fuchs által kifejlesztett, sokféle követelménynek megfelelően méretezhető távolságmérési módszer. A másodpercenkénti több mint 250 000 kibocsátott lézerimpulzus alapján milliméteres pontossággal mér néhány centimétertől több száz méterig terjedő távolságokat. Hatékonyan elnyomja a környezeti fényt és más környezeti hatásokat. Ennek eredményeként a PRT gyors, pontos és megbízható mérési eredményeket biztosít.

 

A harmadik dimenzió elérése érdekében a Pepperl+Fuchs az R3000 terméktanulmány részeként első ízben egyesíti a PRT-t a Fraunhofer ISIT mikroelektromechanikus rendszerével: egy kicsi, gazdaságos és mechanikailag robusztus MEMS tükröt épített be az érzékelőbe.

 

A piezoelektromosan hajtott alkatrész mozgása révén a kibocsátott lézersugár két tengelyben 40° x 30°-kal eltérül. A hagyományos 3D érzékelőkkel ellentétben a mérési folyamat során nem jön létre pixelrács. Az R3000 ehelyett különösen kicsi fényfoltot és zökkenőmentes szkennelést használ, hogy rendkívül nagy felbontású 3D pontfelhőket állítson elő kivételes részletességgel.

 

Az R3000 3D LiDAR/MEMS érzékelő

 

Intuitív kezelés az intelligens felhasználói útmutatóval

 

Annak érdekében, hogy az ember és a gép közötti kommunikáció a lehető legegyszerűbb legyen, az R3000-et kiegészítő funkciókkal látták el. Az érzékelő nem csak egy 3D pontfelhőt, hanem egy szuperponált intenzitású képet is létrehoz, amely képes megjeleníteni a képsort, ezáltal pedig megkönnyíti a programozást és a működést. Ezen kívül minden mérési pont megjeleníthető látható lézersugárral. A szinkron lézerprojektor lehetővé teszi az R3000 további szerszámok nélküli pontos beigazítását és beállítását, egyszerű üzembe helyezést biztosítva. Ez a funkció többek között a felhasználó és a kiszolgáló robot közötti interakciót is lehetővé teszi.

 

A kompakt és költséghatékony R3000 nagy teljesítményű 3D mérést tesz lehetővé 

 

Hatékony 3D mérés a jövő automatizálási technikájához

 

Innovatív technológiájával az R3000 LiDAR/MEMS érzékelő forradalmasítja az összetett automatizálási feladatokat. Az ismeretlen környezetek precíz 3D képei elengedhetetlenek az autonóm járművek következő generációjához – az ipari vezető nélküli szállítórendszerektől a nyugdíjasok és idősek otthonában lévő automatizált betegmozgatásig.

 

A beépített MEMS tükör mozgásával a lézersugár két tengelyben eltéríthető.

 

A PRT és a MEMS kombinációjával az ilyen összetett, dinamikus képsorok is valós időben, részletesen rögzíthetők. Ez egy átfogó adatbázist hoz létre a teljesen új, mesterséges intelligencia (AI) eszközökkel végzett értékelésekhez. Kompakt és költséghatékony érzékelőként az R3000 nagy pontosságú 3D mérések elvégzését teszi lehetővé az alkalmazások széles körében. A fejlett algoritmusokkal kombinálva az érzékelő nagymértékben előmozdítja a fejlődést az autonóm járművek és a kiszolgáló robotika területén – nem csak a gyártóüzemekben, kórházakban vagy idősotthonokban, hanem az élet minden területén.

 

A precíz szkennelésnek köszönhetően ultranagy felbontású 3D pontfelhők jönnek létre

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át

Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel.  Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.

2024. december 21. 12:01

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

A Huawei vezeti a globális okosórapiacot az IDC adatai szerint

A Huawei szállította a legtöbb okosórát világszerte az idei első három negyedévben az IDC friss jelentése szerint. A Huawei az egy évvel korábbi eladásaihoz képest 44,3 százalékkal több okosórát adott el, és 16,9 százalékos részesedéssel tartja piacvezető pozícióját az okosórák piacán. A gyártó idén több újdonsággal is megragadta a vásárlók figyelmét, köztük a HUAWEI WATCH FIT 3, a HUAWEI WATCH GT 5 és a HUAWEI WATCH D2 modellekkel.

2024. december 20. 16:50

Sokan féltik otthonukat az elektromos tüzektől

Sokan tartanak az otthonukban keletkező elektromos tüzektől, az ezek elleni védelem kialakításához a többség szakember segítségét kéri – derül ki a Schneider Electric online felméréséből. A kutatás alapján a legtöbben 10 ezer és 100 ezer forint közötti összeget fordítanának arra, hogy lakásuk védett legyen az elektromos tüzektől.

2024. december 20. 15:06

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32