Kiterjesztett valósággal segíti az építészeket a Wienerberger
Hasznos funkciókkal és megújult struktúrával bővült a Wienerberger weboldala, melynek célja, hogy a felhasználói szokásokhoz igazodva támogassa az építészek munkáját a tervezéstől a beépítésig. A megszokott BIM/CAD bővítmények, 2D részletrajzok és a videós tartalmak mellett, készültek olyan csomópontok is, melyek 3D verzióban is megtekinthetők. Ez a funkció tableten és telefonon a kiterjesztett valóság (AR) segítségével a kamera képébe integrálja a csomópontot, ezáltal az építés helyszínén megtekinthető, és akár körbe is járható az adott rajz.
A digitalizáció ma már az ipar szinte összes ágazatában utat tört magának, nincs ez másként az építőiparban sem. Napjainkban számtalan, építészeti és tervezői igényeket kielégítő, szaktudáshoz és feladatokhoz szabott programok sokasága megtalálható a piacon. Ezek segítségével leegyszerűsíthetők a munkafolyamatok és minden munkafázisban felmérhetőek az igények. A Wienerberger vezető szerepet tölt be az építőipari technológiák és trendek alakításában. Kiemelt figyelmet fordítva az építészekre, megújult weboldallal igyekszik segíteni mindennapi munkájukat a Porotherm, Tondach, Semmelrock és Terca márkáival.
„Célunk, hogy az építészek számára mi legyünk az elsőszámú választás, amikor falazat vagy tető tervezéséhez fognak. Éppen ezért folyamatosan dolgozunk azon, hogy innovatív megoldásokat és kiemelkedő alkalmazástechnikai támogatást nyújtsunk számukra. Ennek szellemében az elmúlt időben a digitális tartalmaink könnyű elérhetősége és használhatósága került előtérbe, melynek során a weboldalunkon található tartalmakat igyekeztünk úgy tovább gondolni, hogy minden esetben a felhasználási szokásokhoz igazodjon. Amellett, hogy itt kifejezetten az építészek szempontjait helyeztük az előtérbe olyan tartalom született, ami kiválóan támogatja a kivitelezésben dolgozók munkáját is” – mondta Nagy Zsolt István a Wienerberger zRt. marketingvezetője.
Az Információ Építészeknek oldal jelen formájában gyűjtőoldalként funkcionál, ahol minden tartalom egy kattintással elérhető. A BIM/CAD bővítmények aloldalon a különféle CAD szoftverekhez készült kiegészítők találhatók, melyek segítségével Porotherm és Tondach termékeket lehet beilleszteni építészeti tervekbe, mely nagyban megkönnyíti a tervezési folyamatot. 2D és 3D képek, pontos listák, látványtervek készíthetők ezekkel a segédprogramokkal és részletes útmutató segíti használatukat.
A Porotherm, Tondach, Semmelrock és Terca termékekhez készült részletrajzok – melyek az márkák Alkalmazástechnikai útmutatóiban is megtalálhatók – mostantól egy felületen elérhetők. A korábban csak egyben letölthető tartalmak, most könnyen áttekinthető, és szűrhető formában, különböző formátumokban is megtalálhatók. Az oldalon lehetőség van a rajzokat előnézeten keresztül megtekinteni, illetve különböző file formátumban is letölteni. A könyvtár folyamatosan ellenőrzött és naprakész műszaki információkat tartalmaz, beépítési terület szerint kategóriákba sorolva. A rajzok között a felhasználási terület mellett kulcsszavas keresés is lehetséges.
Készültek, és folyamatosan készülnek további olyan csomópontok is, melyek 3D verzióban is megtekinthetők, ezzel megkönnyítve nemcsak az építészek, hanem a kivitelezők munkáját is. Ezen csomópontok valósághűen jelennek meg, így a legösszetettebb szerkezetek is egyszerűen áttekinthetők, nagyíthatók és forgathatók, ezáltal lehetővé teszik a sokkal pontosabb tervezést és beépítést. A csomópontokon megtekinthető a pontos, és szabályos beépítés, így könnyen ellenőrizhető a kivitelezés minősége is. Ez a funkció tableten és telefonon a kiterjesztett valóság (AR) segítségével a kamera képébe integrálja a csomópontot, ezáltal az építés helyszínén megtekinthető, és akár körbe is járható az adott rajz.
Az elmúlt időszakban a Wienerberger több olyan videós tartalmat készített, melyek a termékekről, illetve beépítésükről tartalmaznak hasznos információkat. Ezek eddig a cég YouTube csatornáján voltak elérhetők, azonban ezentúl a weboldalon összegyűjtve is megtalálhatók.
Kapcsolódó cikkek
- A német orvosok már applikációkat is felírhatnak a betegeiknek
- Kapcsolatépítő rendezvénysorozatot indított a PlanRadar
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
- Százezer milliárd dollárt hoz a digitalizáció a következő évtizedben
- Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni
- Robbanás előtt a vállalati automatizáció
- A 18-21 évesek fele nem érti mi a mesterséges intelligencia
- A digitalizáció 7 előnye a szervezetek számára
- Így teheti hatékonyabbá a mobilkommunikáció és az 5G az energiaszolgáltatókat és a közműveket
- Kiterjesztett valóság alapú keresővel és virtuális lencsével újít a Huawei
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.