Konferencia a gépi tanulásról, a mesterséges intelligenciáról és a mély tanulásról
2023. június 2. és 4. között Prágában, az O2 Universumban rendezik meg Európa legnagyobb gépi tanulásról, mesterséges intelligenciáról és mélytanulásról szóló konferenciáját. A Machine Learning Praque társszervezője a Kiwi.com, vezető utazási technológiai vállalat. Az eseményen olyan nagyvállalatok szakértői lesznek előadók, mint az Amazon, az Emplify, a Google, a Microsoft és a Workday.
„Nagyon örülünk, hogy idén társszervezőként vehetünk részt a Machine Learning Prague rendezvényen, ahol összehozzuk a gépi tanulás szakértőit, hogy megosszák egymással tudásukat és tapasztalataikat. A Kiwi.com-nál a gépi tanulást használjuk a különböző forrásokból származó nagy mennyiségű adat – például az úti célok iránti kereslet vagy az utazási keresési minták – elemzésére, hogy olyan előrejelzéseket és ajánlásokat készítsünk, amelyek az ügyfeleink javát szolgálják, és javítják a saját működési hatékonyságunkat” – magyarázza dr. Patrick Giordani, a Kiwi.com adatgazdálkodásért felelős elnökhelyettese.
Az eseményen a Kiwi.com szakértői Lucie Blechová, gépi tanulási mérnök és Thomas Browne, Data Scientist a nyitónapon, 2023. június 2-án tartanak workshopot, amelynek központi témája a numerikus szimulátorokkal kapcsolatos Gauss-folyamat regresszió (GPR) lesz.
„A numerikus szimulátorok nagyon összetett rendszerek, amelyek nem triviális jelenséget írnak le. Elsősorban olyan technológiai területeken használják őket, ahol a numerikus szimuláció helyettesíti a fizikai kísérletet, amely nagyon költséges vagy veszélyes lehet. Ilyen például egy erőművet hűtő csőrendszer, amely nem triviális és létfontosságú rendszer, és a tényleges kísérletek elvégzése veszélyes és költséges lenne. A gépi tanulással minden eredményt ki lehet számítani, azonban ennek magas a számítási költsége, mivel egyetlen szimuláció néhány másodpercig is eltarthat, még egy nagy teljesítményű gépen is. A GPR úgy segít, hogy a komplex szimulátort egy sokkal egyszerűbb szimulátorral közelíti meg, amely hasonló eredményeket ad, mint amilyeneket a komplex szimulátor adna” – összegezte Mr. Giordani.
A workshop során a résztvevők megismerkednek a GPR alapjaival Python nyelven, és megvalósított példákat kapnak arra, hogyan segíthet a GPR.
Jiří Materna, a Machine Learning Prague alapítója elmondta: „Nagy örömünkre szolgál, hogy a Kiwi.com, amely mindig is úttörő szerepet játszott az utazási technológiák innovációjában, támogat minket. A Machine Learning Prague egy kis konferenciából nőtte ki magát egy olyan rendezvénnyé, amely mára több mint ezer résztvevőt fogad a világ minden tájáról. Egyik fő célunk, hogy a gépi tanulás világelső szakértőit hozzuk el Prágába, és örülök, hogy ez a cél ismét teljesült.”
A 2016-os kis létszámú ML-alkalmazási konferenciából az esemény mára több mint 1000 résztvevővel és negyven előadóval bővült, akiket idén a cseh fővárosban tartandó háromnapos rendezvényre várnak. A látogatók előadásokra, gyakorlati workshopokra és egyéb interaktív tartalmakra számíthatnak. Az érdeklődők a következő címen regisztrálhatnak és vásárolhatnak jegyet: https://mlprague.com/#active-tickets.
Kapcsolódó cikkek
- Gyártsunk okosan! – Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferencia
- Balogh Petya elárulja, miként adhat szárnyakat a cégeknek a mesterséges intelligencia
- CES 2023,2024 és a többi: innováció egész évben
- Az életünk stresszfaktorszintje nagyon megemelkedett. Ne engedjük, hogy kifogjon rajtunk!
- Nagyon kell a kkv-szektornak a segítség
- Most van igazán esélyünk a változásra!
- Az AI a fejlesztői szakmába is betört, kínzó kérdés, hogy hol lesz helye az embernek?
- Stronger together! RSAC2023
- Mesterséges intelligencia, robotok, üzlet a háború után – erről szólt az idei Trust Summit
- Hatékony vállalatvezetés a Sikeres Jövőért!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.