Az Epson támogatásával tör előre az űrrobotikai startup
A sokoldalú űrrobotokat fejlesztő japán startupot, a GITAI-t érintő újabb befektetési körről döntött az Epson azok után, hogy két éve már bizalmat szavazott a világűrben munkaképes, biztonságos és megfizethető munkaerőt fejlesztő cégnek. Ezzel a GITAI egyenrangú partnere lesz a világ vezető űrhajózási vállalatainak.
Mivel a GITAI továbbra is lenyűgöző teljesítményt és jelentős technológiai fejlődést mutat, az Epson úgy döntött: kiszélesíti a kezdeti, 2021-es együttműködést: az Epson X Investment Corporation további befektetést hajtott végre az általános célú űrrobotokat fejlesztő cégbe. Az alábbi linken elérhető videó bemutatja GITAI robotokat munka közben.
A várakozás megalapozott: az űrfejlesztés felgyorsulása – beleértve a holdi erőforrások fejlesztését, a Mars feltárását, vagy a Nemzetközi Űrállomás (ISS) kereskedelmi hasznosítását – a világűrben végzett különféle munkák gyors növekedését eredményezi. Az új űrállomások, holdi és marsi bázisok építésében megjelenő munkák potenciálisan veszélyesek, ráadásul jelenleg csak űrhajósok képesek elvégezni őket, akiket óriási költséggel kell kiképezni és a helyszínre szállítani.
A GITAI ehhez képest sokoldalú űrrobotokat fejleszt és értékesít, amelyek biztonságos és megfizethető munkaerőként szolgálnak majd az űrállomásokon belüli és kívüli feladatokhoz, a Föld körüli pályán, valamint a Holdon és a Marson. Ezzel jelentősen mérsékelhetők az űrhajósok terhei és a rájuk leselkedő veszélyek, miközben az űrmunkával kapcsolatos szállítási és képzési költségeket is kordában lehet tartani. A japán robotépítő startup 2021 óta folyamatosan remek eredményeket ér el: holdi munkarobotokat és űrhajón kívüli robotokat fejlesztett, valamint sikeresen végzett fedélzeti kísérleteket az ISS-en lévő demonstrációs modellekkel.
„A mostani befektetés nagyon erős hozzájárulás a jövőképünk megvalósításához” – mondta Fábián Miklós, az Epson Magyarország kereskedelmi vezetője, utalva az Epson 25 Renewed vállalati vízióra: ennek ugyanis része, hogy a környezeti hatásokat csökkentő termelési rendszerek támogatásával vagy együttműködésben történő megalkotásával ösztönözzék az innovációt a gyártásban. Márpedig a GITAI űrrobot-technológiája potenciális felhasználója az Epson robotikai üzletága alkalmazásainak.
Kapcsolódó cikkek
- Egymillió eurós tőkeinjekciót kapott a Munkahelyeink.hu karrierportál
- Az erdei ökoszisztéma helyreállítására kötött szövetséget az Epson és a WWF
- Zöld gasztroreformot hirdet a magyar startup
- Több mint 10 éves csúcson a magyar M&A piac
- Évente több százezer forint megtakarítást hozhat a piezotintás nyomtatás
- 5 tipp a tökéletes otthoni moziélmény megteremtéséhez
- Az ABB befektet az OKTO GRID-be
- Az Epson új tintasugaras fotónyomtatókkal és nagy formátumú nyomtatókkal bővíti termékkínálatát
- Fenntartható divat debütált a párizsi Haute Couture divathéten
- Elméletben már zöldek vagyunk, a gyakorlatban viszont van hova fejlődni
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.