Dróntechnológia, MI, AR az oktatásban – a Neumann Társaság soron következő konferenciájának témái
A Neumann Társaság Multimédia az oktatásban szakosztálya 2023. július 6-7. között a szegedi Agorában működő Informatika Történeti Kiállításán rendezi meg soron következő nemzetközi konferenciáját, amelyet online is közvetítenek. A #neumann120 emlékév kapcsán a konferencián külön szekciót kap a neumanni örökség és az oktatás kapcsolata, emellett külön előadás foglalkozik a XXI. századi tanulási élményről, és a legmodernebb technológiák – például a mesterséges intelligencia, az augmentált valóság és a drónok – oktatási felhasználásáról.
A Neumann Társaság Multimédia az oktatásban szakosztálya 2023. július 6-7. között a szegedi Agorában rendezi meg soron következő – immár huszonkilencedik – Multimédia az oktatásban nemzetközi konferenciáját, amelyet online is közvetítenek.
Az idei szakmai rendezvény célja, hogy elősegítse az oktatás, valamint a kutatás és fejlesztés különböző területein dolgozó, oktató hazai és külföldi szakemberek, PhD és felsőoktatási hallgatók kapcsolatfelvételét, tapasztalatok és jó gyakorlatok cseréjét, egyes képzési szakterületekhez kapcsolódó kreditek gyűjtését. A konferencián elhangzó előadások nemzetközi minősítésre és publikálásra kerülnek.
Az idei konferencia külön szekciójában Szalay Imre, a társaság ügyvezetője tart előadást a #neumann120 emlékév-ről, ezt követően szó esik majd arról, hogy miként tudták a SZTAKI munkatársai a kutatóintézet saját keretrendszerének felhasználásával a Neumann-életutat bemutató tablósort a jubileum alkalmából vizuális elemekkel kibővítve, látványos, digitális formában megvalósítani.
A konferencia részletes programja ezen a linken olvasható: a 2023-as konferencián egyebek mellett olyan aktuális témák lesznek terítéken, mint a XXI. századi tanulási élmény, a felhőtechnológiák és a közösségi média, az 5G, a virtuális valóság és az augmentált valóság oktatási célú felhasználási lehetőségei, illetve általánosságban a tanulási környezet technológiai változásai.
Emellett tapasztalatokat osztanak meg a konferencián az első hazai MSc-szintű dróntechnológiai képzés indításáról és tapasztalatairól a képzés mögött álló szakemberek.
A #neumann120 emlékév kapcsán a Neumann Társaság egy dedikált honlapot indított, amely a www.neumann120.hu címen érhető el. Ezen az oldalon minden fontos információ megtalálható a 2023-as emlékév kapcsán zajló eseményekről, a Kaleidoszkóp menüpont alatt pedig Neumann János életéből fennmaradt vizuális emlékeket lehet böngészni.
Kapcsolódó cikkek
- BME konferencia az emberközpontú MI-szabályozásról
- Budapesten és Szegeden is jelen lesz a Múzeumok Éjszakáján a Neumann Társaság
- Hét éremmel és három különdíjjal tértek haza a magyar diákcsapatok a RoboCup Junior Európa-bajnokságról
- Az ország legnagyobb ördöglakat-tárlata a Neumann Társaság Informatika Történeti Kiállításán
- A NEXT 3D konferencia az additív gyártás hazai ipari alkalmazásaira fókuszál
- A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
- Magyarországra jön a NASCAR?
- Pénz, de honnan? 2023 – Kkv-mentő támogatások
- Konferencia a gépi tanulásról, a mesterséges intelligenciáról és a mély tanulásról
- Gyártsunk okosan! – Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferencia
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.
Forradalmi áttörés az energiatárolásban: Bemutatkozik a sóalapú akkumulátor már 2025-ben
Az energiatárolás forradalmi újítás előtt áll. Miközben a lítiumion akkumulátorok uralják a piacot, az új magyar fejlesztésű nátriumion akkumulátor alapjaiban írhatja át az energiatárolás szabályait. Ez a technológia nemcsak fenntarthatóbb és biztonságosabb, hanem az otthonok és vállalkozások energiafelhasználását is új szintre emeli. Az innováció mögött álló Nádorfi Árpád nemrég elnyerte a 2024-es „Business Champions of Central Europe” díjat, amelyet a fenntarthatóság és az innováció terén elért kiemelkedő eredményeiért ítéltek oda neki. Az elismerés, a szakmai vezetése mellett, a csapata által kifejlesztett technológia globális jelentőségét is tükrözi.