Szerbia teljes középfesztültségű elektromos hálózatát korszerűsítik és automatizálják
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat középfeszültségű berendezések és hálózatirányítási szoftverek szállítására kötött szerződést Szerbia elektromos elosztóhálózatának korszerűsítéséhez. A 140 millió eurós beruházás célja a hálózat megbízhatóságának javítása, az áramkimaradások számának és időtartamának csökkentése.
Ez a fejlesztés javítja majd a villamosenergia-ellátás, és ezáltal a szerbiai elosztórendszer-üzemeltető, az Elektrodistribucija Srbije (EDS) által nyújtott szolgáltatás minőségét. „Biztos vagyok benne, hogy a villamosenergia-elosztó rendszerünk korszerűsítésére irányuló 140 millió eurós új beruházás javítani fogja polgáraink és a vállalkozások ellátását, és jelentősen, évente több millió euróval csökkenti a hálózat veszteségeit” – mondta el Ana Brnabić szerb miniszterelnök.
A Schneider Electric optimalizálja Szerbia modernizációs és automatizálási erőfeszítéseit
A Schneider Electric piacvezető technológiai szolgáltatóként rendelkezik azokkal a hálózathoz csatlakoztatható termékekkel, szoftverekkel és szakértelemmel, amely szükséges Szerbia teljes középfeszültségű hálózatának modernizálásához, automatizálásához és átalakításához. A jövő digitalizált hálózatai növelik az energiahatékonyságot, felgyorsítják a megújuló energiaforrások, például a nap- és szélenergia rendszerve illesztését, kiegyensúlyozzák az energiakínálatot és a keresletet, és így elősegítik a zöld energiára való átállást. Az adatkezelési képességek pedig támogatják a keresleti oldali energiafelhasználás optimalizálására és dekarbonizálására irányuló erőfeszítéseket.
A hálózat korszerűsítése és a digitalizáció segít annak meghatározásában is, hogyan lehet a legjobban konfigurálni és működtetni a meglévő elosztóhálózatot. Ezzel csökkenthetők vagy elhalaszthatók az erőművek építéséhez szükséges nagy befektetések, amivel csökkenthető a pazarlás és a közpénz felhasználás.
„A Schneider Electric által Szerbiában gyártott szoftverek alkalmazhatók az energiahálózatunkban is, annak érdekében, hogy az megbízhatóbbá és hatékonyabbá váljon, kevesebb legyen a kiesés és csökkenjenek a veszteségek” – hangsúlyozta Dubravka Djedovic, Szerbia bányászati és energetikai minisztere.
„Büszke vagyok arra, hogy a Schneider Electric segítheti Szerbiát hálózatmodernizációs céljai megvalósításában és támogathatja az országot a zöld energiára való átállásban. Több mint 20 éve dolgozunk az országban, a többi között itt található a Schneider Electric egyik szoftverfejlesző központja, amely az elosztásirányítás optimalizálására szolgáló megoldások kutatásával, fejlesztésével és gyártásával foglalkozik” – jelezte Gary Lawrence, a Schneider Electric energia- és hálózati szegmensének elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Szuperzöld projektben vetik be a Schneider Electric megoldását
- Naperőmű-fejlesztéssel erősít a Ganz
- Megrendezte első regionális DCIM konferenciáját a Schneider Electric
- Automatizáció a Conrad-tól
- Forradalmi változásokat hoz a digitalizáció az élelmiszeriparban és italgyártásban is
- A mezőgazdaság intelligens jövője
- Új központot nyitott Újvidéken a Schneider Electric
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Jön a viharszezon: a magyarok harmadát érte már anyagi kár áramkimaradás miatt
- Duális képzést indít a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.