Szerbia teljes középfesztültségű elektromos hálózatát korszerűsítik és automatizálják
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat középfeszültségű berendezések és hálózatirányítási szoftverek szállítására kötött szerződést Szerbia elektromos elosztóhálózatának korszerűsítéséhez. A 140 millió eurós beruházás célja a hálózat megbízhatóságának javítása, az áramkimaradások számának és időtartamának csökkentése.
Ez a fejlesztés javítja majd a villamosenergia-ellátás, és ezáltal a szerbiai elosztórendszer-üzemeltető, az Elektrodistribucija Srbije (EDS) által nyújtott szolgáltatás minőségét. „Biztos vagyok benne, hogy a villamosenergia-elosztó rendszerünk korszerűsítésére irányuló 140 millió eurós új beruházás javítani fogja polgáraink és a vállalkozások ellátását, és jelentősen, évente több millió euróval csökkenti a hálózat veszteségeit” – mondta el Ana Brnabić szerb miniszterelnök.
A Schneider Electric optimalizálja Szerbia modernizációs és automatizálási erőfeszítéseit
A Schneider Electric piacvezető technológiai szolgáltatóként rendelkezik azokkal a hálózathoz csatlakoztatható termékekkel, szoftverekkel és szakértelemmel, amely szükséges Szerbia teljes középfeszültségű hálózatának modernizálásához, automatizálásához és átalakításához. A jövő digitalizált hálózatai növelik az energiahatékonyságot, felgyorsítják a megújuló energiaforrások, például a nap- és szélenergia rendszerve illesztését, kiegyensúlyozzák az energiakínálatot és a keresletet, és így elősegítik a zöld energiára való átállást. Az adatkezelési képességek pedig támogatják a keresleti oldali energiafelhasználás optimalizálására és dekarbonizálására irányuló erőfeszítéseket.
A hálózat korszerűsítése és a digitalizáció segít annak meghatározásában is, hogyan lehet a legjobban konfigurálni és működtetni a meglévő elosztóhálózatot. Ezzel csökkenthetők vagy elhalaszthatók az erőművek építéséhez szükséges nagy befektetések, amivel csökkenthető a pazarlás és a közpénz felhasználás.
„A Schneider Electric által Szerbiában gyártott szoftverek alkalmazhatók az energiahálózatunkban is, annak érdekében, hogy az megbízhatóbbá és hatékonyabbá váljon, kevesebb legyen a kiesés és csökkenjenek a veszteségek” – hangsúlyozta Dubravka Djedovic, Szerbia bányászati és energetikai minisztere.
„Büszke vagyok arra, hogy a Schneider Electric segítheti Szerbiát hálózatmodernizációs céljai megvalósításában és támogathatja az országot a zöld energiára való átállásban. Több mint 20 éve dolgozunk az országban, a többi között itt található a Schneider Electric egyik szoftverfejlesző központja, amely az elosztásirányítás optimalizálására szolgáló megoldások kutatásával, fejlesztésével és gyártásával foglalkozik” – jelezte Gary Lawrence, a Schneider Electric energia- és hálózati szegmensének elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Szuperzöld projektben vetik be a Schneider Electric megoldását
- Naperőmű-fejlesztéssel erősít a Ganz
- Megrendezte első regionális DCIM konferenciáját a Schneider Electric
- Automatizáció a Conrad-tól
- Forradalmi változásokat hoz a digitalizáció az élelmiszeriparban és italgyártásban is
- A mezőgazdaság intelligens jövője
- Új központot nyitott Újvidéken a Schneider Electric
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Jön a viharszezon: a magyarok harmadát érte már anyagi kár áramkimaradás miatt
- Duális képzést indít a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.