1 millió dolláros startup verseny újra Budapesten
Budapest újra a startupok versengésének középpontjába kerül, amikor az idei évben is megrendezik a világ egyik legnagyobb startup eseményét, a Startup Világbajnokságot. Ez a megmérettetés olyan fiatal tehetségeknek kínál lehetőséget, akik nem csupán innovatív ötleteiket és technológiai fejlesztéseiket akarják bemutatni, de nemzetközi kapcsolataikat fejleszteni szeretnék.
A Startup Világbajnokságot a San Franciscó-i székhelyű Pegasus Tech Ventures alapította, és mára 80 országban vált a startup vállalkozások legnagyobb megmérettetésévé. A verseny évről évre vonzza a startupokat, és a fődíj – egy 1 millió dolláros befektetés – igazi ösztönzést jelent az indulóknak.
Az előző évben, 2022-ben, a magyarországi fordulót a Pozi.io csapata rendezte meg, és ez a megmérettetés hatalmas sikerrel járt. A rendezvényen hagyományos módon helyi startupok versenyeznek, hogy elnyerjék a lehetőséget a San Franciscó-i versenyre való kijutásra. A versenyzők lelkesedése és kitartása lenyűgözte az Innovációs Minisztériumot, amely főtámogatója volt a rangos eseménynek.
A Startup Világbajnokság azzal segíti a hazai startup ökoszisztéma fejlődését, hogy lehetőséget teremt az új generáció innovatív vállalkozói számára, kreativitásukat és technológiai hozzáértésük bemutatásra a nemzetközi porondon.
A magyarországi forduló idén október végén kerül ismét megrendezésre, és már most izgatottan várják a vállalkozók és befektetők, hogy láthassák, milyen új ötletekkel és projektekkel állnak elő a résztvevők. A rendezvény helyszínéül a szervezők a startupok által gyakran látogatott Create26-ot (1061 Budapest, Király utca 26.) választották. Jelentkezni idén is a Pozi.io oldalán keresztül lehet.
A versenyre jelentkező startupok számára a budapesti forduló az ajtó egy új világba. A döntőbe jutó csapatok nem csupán a dicsőségért és a fődíjért versengenek, hanem a nemzetközi hírnévért és a befektetők figyelméért is. A verseny nemcsak az indulók számára, hanem az egész ország számára is jelentős, hiszen a fiatal vállalkozások sikerével együtt jár az ország innovációs potenciáljának növekedése.
A győztes számára a verseny izgalma az idén is többnapos rendezvényben csúcsosodik ki. A regionális döntőben győztes csapatok a San Franciscó-i nagy döntőre utazhatnak, ahol az egész világ figyelme a legjobbakon lesz. Tavaly az Orca Aerospace szerezte meg a kiutazás lehetőségét, de a Babypurp vitte el a különdíjak és felajánlások többségét.
Az idei évben remélhetőleg számos izgalmas és sokszínű ötlettel találkozhatunk majd, hiszen a startupok világa folyamatosan változik és fejlődik. A Pozi alapítói szerint a Startup Világbajnokság Budapesten való megrendezése óriási lehetőség a hazai startupok és a fiatal vállalkozók számára, hogy a nemzetközi szinten is megmérettessék magukat. Az esemény hatalmas vonzerővel bír a befektetők és a nagyvállalatok számára is, akiknek ez a rendezvény remek alkalmat nyújt az új tehetségek felfedezésére és a potenciális együttműködések kialakítására.
A Startup Világbajnokság Budapesti fordulója nem csupán egy startup verseny, hanem egy olyan esemény, amely erősíti a hazai kreativitás nemzetközi hírnevét, lehetőséget teremt a legjobbaknak a bemutatkozásra, akik partnereket, befektetőket találhatnak hazai és nemzetközi szinten egyaránt.
Kapcsolódó cikkek
- 6 nehézség, amivel minden startup találkozhat befektetők keresése közben
- Magyar startupok jelentkezését is várja Bécs
- Magyar startup 2022-es legek a Tőkeportál évindító eseményén
- A magyar startup ökoszisztéma 2022-es legjeivel indul az új év
- 500 millió eurós tőkealap segít a klímavédelemmel és ipari technológiával foglalkozó startupoknak
- Magyar start-up lett második a 2022-es InnoStars Awards versenyen
- Befektető nélkül is lehet sikeres egy startup?
- A hazai startupok ESG-felkészítésének nyitánya volt az idei Regional Startup and Innovation Day
- Új startup a siker kapujában
- Külföldi piacszerzésben is segíti a hazai startupokat a Microsoft
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.
A Magyar Telekom 2024. harmadik negyedéves eredményei
A Magyar Telekom közzétette 2024. harmadik negyedévére vonatkozó, az EU által befogadott IFRS Számviteli Standardok szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.