Húszezer laptopot szállít a Delta Systems az iskoláknak
Két ütemben, 10-10 ezer laptopot kapnak Budapest, Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Somogy és Baranya vármegye diákjai mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos feltételes közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a cégcsoportot. Az informatikai eszközök öt vármegye tanulói és pedagógusai számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit.
A teljes projekt keretében mintegy 140 ezer diák kap új eszközöket, a konzorciumvezető Delta Systems Kft. a keretmegállapodás értelmében 20 ezer laptop beszerzési feladatait nyerte el. A Budapesti Értéktőzsdén is jegyzett Delta Technologies 100%-os leányvállalata, a Delta Systems Kft. jelenleg az egyik legnagyobb informatikai rendszerintegrátor Magyarországon. A cég által vezetett konzorcium az eljárás két részajánlati körét is győztesként zárta. A részajánlatokban foglaltak szerint a Delta Systems öt vármegye köznevelési intézményei részére végezheti el az összesen 20 ezer darab notebook beszerzését, közel 4,003 milliárd forint nettó összeértékben.
„Az ország egyik vezető rendszerintegrátoraként kiemelt missziónknak tekintjük a hazai oktatási intézmények digitális felzárkóztatását, infrastruktúrájának fejlesztését, közvetetten pedig az oktatás színvonalának növelését. Meggyőződésem szerint az elnyert pályázat jelentős mérföldkő ezen törekvés megvalósításában” – emelte ki Vidra László, a Delta Systems ügyvezető igazgatója a tender elnyerése kapcsán.
A diákok és tanáraik laptopokkal való ellátásáról még a koronavírus járvány idején született kormányzati döntés, hogy a távoktatáshoz, és általában is a gyorsan digitalizálódó oktatáshoz fel legyenek készítve 5. osztálytól felfele az állami oktatásban résztvevők. Így az intézményfenntartó évről évre az 5. évfolyamra beiratkozókat és tanáraikat látja el laptopokkal, felmenő rendszerben.
Noha a laptopok nyilván nem olyan erőgépek lesznek, melyek alkalmasak lennének a legnagyobb erőforrásigényű játékok futtatására, a specifikációt évről évre úgy igazítják, hogy a tanuláshoz szükséges szoftvereket, videókat, interaktív online alkalmazásokat kényelmesen tudják használni a diákok, ugyanakkor hordozható, biztonságos, praktikus kialakításúak legyenek. A mostani körben a Lenovo negyedik generációs, kifejezetten oktatási célokra fejlesztett 300w Yoga típusú, könnyű, de mégis strapabíró, tabletté hajtogatható, 11 collos érintőképernyős laptopjaihoz juthatnak hozzá a diákok. A Delta Systems Kft. természetesen operációs rendszerrel szállítja a gépeket a megrendelő által megjelölt helyszínekre.
A Delta Systems Kft. a korábbi, hasonló pályázatokban összesen több mint 36 és félezer laptop beszerzését valósította meg, így a mostani projekttel együtt immár több mint 50 ezer diák és több ezer tanár számára biztosította az oktatáshoz való hozzáférés esélyegyenlőségét és a digitális tanulási megoldásokhoz kapcsolódás lehetőségét.
A Szerződés hatályba lépésének és megvalósulásának feltétele a „Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára” című projekt keretében I. tárgyában, a „DKM01SZGRH22” azonosító számú keretmegállapodás Támogatási Szerződés hatályba lépése.
Kapcsolódó cikkek
- Kiderült, milyen idős laptopokat használnak a magyarok
- Itt az első AI-által finomhangolt, integrált folyadékhűtéses gaming laptop
- A tudást megajándékozzák Kókán: laptopot ajánlott fel a kitűnő végzősöknek egy vállalkozó
- Az ökotudatosság apró lépésekkel kezdődik
- Hamarosan megindul a roham az iskolakezdéshez szükséges elektronikai eszközökért
- Az iskolák a Zyxel hálózati megoldásaival alakítják ki modern oktatási módszereiket
- Így lehet olcsóbb az iskolakezdés
- Több, mint egymillió forintot gyűjtött a Redmenta és a Brancs
- Ipar 4.0 szakmai éremmel díjazták a Delta Systems Kft.-t
- A Delta az Apple termékek hivatalos rendszerintegrátora lett
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.