Frissített ötéves tervet terjeszt a közgyűlés elé a Delta Technologies Nyrt.
2023. október 27-én tartja éves rendes közgyűlését a Delta Technologies Nyrt, ahol a 2023. június 30-al zárult üzleti évről szóló beszámolók elfogadása mellett az Igazgatóság által elfogadott, következő öt évre szóló stratégiai üzleti tervet is bemutatja a Társaság.
A most közzétett határozati javaslatok mellett ennek a stratégiai tervnek az összefoglalója is felkerült a Budapesti Értéktőzsde honlapjára. Ennek tanúsága szerint 2028-ra 59 milliárd forintig kívánják feltornázni az árbevételt, 12 százalék fölötti EBITDA marzzsal, eközben több akvizíciót is megvalósítva mindösszesen 6 milliárd forint értékben, amit további tőkebevonással is megtámogatnának.
A Delta Technologies Nyrt. naptári évtől eltérő, 2022 július 1-től 2023 június 30-ig tartó üzleti évét lezáró rendes éves közgyűlését 2023. október 27-re hirdették meg. A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett, és 2023 tavaszától BUX tag Delta Technologies 19,05 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 869 millió forint EBITDA értékkel és 4,6%-os marzzsal, valamint 217 millió forint átfogó jövedelemmel terjeszti az összevont éves jelentést elfogadásra a közgyűlés elé.
A közgyűlést megelőzően kötelezően közreadandó dokumentumokkal együtt október 5-én a frissített stratégiai üzleti terv összefoglalóját is feltöltötték a BÉT honlapjára. Ebben a társaság a következő üzleti évre 29,5 milliárd forintos árbevétellel és 1,1 milliárd forintos EBITDA-val, 2028-ra pedig már 59 milliárd forintos árbevétellel és 7,3 milliárd forintos EBITDA-val számol.
A Delta Technologies éves rendes közgyűlésein már bevett gyakorlat az ötéves tervekről való tájékoztatás. A távlati növekedés tekintetében a mostani stratégia még egy fokkal dinamikusabb: tavaly a 2027-re megcélzott EBITDA marzs még 11 százalékos volt, immár 2028-ra a 12 százalékot meghaladó arány a cél.
Ennek mikéntjét a társaság a magasabb hozzáadott értékű területek felé fordulásban, és az ezt megalapozó akvizíciókban jelölte meg. A napokban bejelentett 2 milliárd forintos zártkörű tőkebevonás már ennek jegyében történt: ilyen és hasonló műveletekből származóan a következő években mintegy 6 milliárd forintot kívánnak kifejezetten akvizíciókra fordítani. Elsősorban olyan kkv-kban kívánnak részesedést vásárolni, melyek speciális knowhow-val rendelkeznek az egészségügy, az oktatás, illetve az Ipar 4.0 területén, akár valamilyen egyedi fejlesztésű szoftver vagy egyéb technológiai termék formájában.
A Delta Csoport is részben ezekre a területekre kíván koncentrálni a jövőben, ugyanakkor ennél szélesebb tevékenységportfolióval: az energiahatékonyság, az épületinformatika, az ipari automatizáció és a különböző közintézményi smart megoldások szegmensében várják a legnagyobb növekedést.
Kapcsolódó cikkek
- Javították a Magyar Telekom hitelkockázati besorolását
- Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
- Húszezer laptopot szállít a Delta Systems az iskoláknak
- Változás a Magyar Telekom felsővezetésében
- Új kereskedelmi igazgató a CETIN Hungary Zrt.-nél
- A Xiaomi 2023 második negyedéves korrigált nyeresége 147%-kal, 5,1 milliárd jüanra nőtt
- A Lenovo negyedéves bevétele 24 százalékkal esett
- Magyar szakember a Schneider Electric régiós vezetésében
- A Magyar Telekom 2023. második negyedéves és első féléves eredményei
- Az LG közzétette 2022-2023-as fenntarthatósági jelentését