Bővíti hazai kutatás-fejlesztési tevékenységét a Continental
A Continental és a Külgazdasági és Külügyminisztérium közös sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a technológiai vállalat összesen 280 új kutatás-fejlesztési (K+F) munkahely létrehozását tervezi 2024 végéig Budapesten és Veszprémben. A magyarországi K+F tevékenységet támogató kormányzati programban a Continental három projekttel vesz részt. A terveknek megfelelően a nagyvállalat a fővárosban 60, míg Veszprémben 30 új pozíciót már be is töltött. A Budapesten, Debrecenben és Szegeden is jelen lévő Continental Autonomous Mobility Hungary a korszerű vezetéstámogató és automatizált vezetési rendszerek területén teremti meg a K+F munkahelyek többségét.
• Kormányzati program keretében a Continental összesen 280 munkahely létrehozását tervezi 2024 végéig Budapesten és Veszprémben
• A Continental Autonomous Mobility Hungary, mint a program fő kedvezményezettje, idén ünnepli fennállásának ötéves évfordulóját
„Az elmúlt években jelentős fejlődésen ment keresztül vállalatunk. A növekvő munkatársi létszámmal, valamint a bővülő infrastruktúrával és projektportfólióval párhuzamosan szervezetileg is fejlődünk” – hívta fel a figyelmet Dr. Lóránd Balázs, a Continental Autonomous Mobility Hungary vezetője. „Az innováció és fejlődés alapvető része a munkánknak. Cégünk elkötelezett az új technológiák alkalmazása mellett, amely kulcsfontosságú az autonóm mobilitás területén való versenyképességünk szempontjából. A jelenlegi kihívásokkal teli autóipari környezetben fontos, hogy szervezetünk nagyfokú rugalmassággal, és magasan képzett munkaerővel felvértezve alkalmazkodjon a változó körülményekhez és az átalakuló piaci igényekhez.”
A Continental Autonomous Mobility Hungary fennállásának ötödik évfordulóját ünnepli
A Continental Autonomous Mobility Hungary fennállása óta folyamatosan bővíti portfólióját Magyarországon. Mesterséges Intelligencia Fejlesztési Központjának 2018-as megnyitását követően új, Alkalmazásfejlesztési Központot hozott létre Budapesten 2022-ben. Ugyanebben az évben a vállalat bővítette szoftverfejlesztési tevékenységét, kiterjesztve működését Szegedre és Debrecenre is.
„Magyarországi Autonomous Mobility csapatunk nagyban hozzájárul ahhoz, hogy ügyfeleink számára a vezetéstámogató és automatizált járművezetési megoldások átfogó portfólióját kínáljuk, ezzel megnyitva az utat az autonóm mobilitás felé” – mondta el Jeremy McClain, a Continental Autonomous Mobility üzleti terület System and Software Business üzletágának vezetője. “Kiemelt fejlesztési területük a mesterséges intelligencia (MI). Munkájukkal a járművek környezetének érzékelését támogatják, ezáltal biztonságosabbá, kényelmesebbé, továbbá funkciókban gazdagabbá téve a vezetést. A Continental széleskörű szakértelme, valamint munkatársaink kiterjedt és elismert tudása az alapja annak, hogy vállalatunk ma vezető szerepet tölt be az önvezető technológiák terén.”
A Continental Autonomous Mobility Hungary a dinamikusan változó autóipari környezetben és egyre éleződő versenyben is meghatározó piaci szereplő. Ma már az innovatív szoftverfejlesztés és mérnöki szolgáltatások mellett közvetlenül ügyfélprojektekben zajló alkalmazásfejlesztés területén is részt vesz az értékteremtési folyamatban. Az általa fejlesztett technológiák és megoldások előmozdítják a Continental Vision Zero elnevezésű törekvésének megvalósítását, azaz az utakon előforduló halálos balesetek számának radikális csökkentését. A Continental emellett kiemelkedő fontosságúnak tartja a budapesti és vidéki egyetemi együttműködéseket is, ahol ösztöndíjprogramokkal, oktatási és kutatási tevékenységgel járul hozzá a magas színvonalú hazai felsőoktatáshoz és a mérnökök új generációjának képzéséhez.
A Continental a 280 új kutatás-fejlesztési munkahelyet összesen 18,77 milliárd forint ráfordítással tervezi létrehozni 2024 végéig. A három egyedi kormánydöntés (EKD) alapú támogatási projekt keretében Magyarország Kormánya 3,99 milliárd forinti állami támogatást nyújt a vállalatcsoportnak.
Kapcsolódó cikkek
- Hátrányos helyzetű településeken élő gyerekek digitális oktatását segíti a Continental
- A Continental gumiabroncsa nyerte el a Swiss Automotive Show 2023-as innovációs díját
- A Continental és a Google Cloud közös fejlesztésének köszönhetően hamarosan beszélgethetünk autónkkal
- Elektromos autókra is optimalizálta teljes gumiabroncs-termékpalettáját a Continental
- A Continental és az Aurora partnerséget kötött a skálázható, autonóm tehergépjárművek fejlesztésére
- A Continental bemutatta eddigi legfenntarthatóbb gumiabroncsát
- Jelentős mérföldkő a hazai autóiparban
- A Continental új gumiabroncsa minden személyautóhoz és SUV-hez alkalmas
- A veszprémi Continental nyerte az Év Gyára Projektverseny 2023 Grand Prix díját nagyvállalati kategóriában
- A Continental új megoldása riaszt, ha kisgyermek marad az autóban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.