Konferenciát rendez a Magyar Informatika Napja alkalmából a Neumann Társaság
Az első Neumann-elvek alapján működő magyar elektronikus számítógép, a szobányi méretű M-3 egykori sajtópremierjének évfordulója alkalmából a szuperszámítógépektől a gépi látásig változatos informatikai vonatkozású témákat feldolgozó konferenciát szervez a Neumann Társaság. A január 18-án délután zajló Magyar Informatika Napja konferencián előzetes regisztrációt követően ingyenesen részt vehetnek az érdeklődők.
A Magyar Informatika Napját a Neumann Társaság kezdeményezésére ünneplik meg, arra emlékezve, hogy hatvanöt évvel ezelőtt, 1959. január 21-én jelentették be a sajtóban az első magyar elektronikus számítógépet, a szobányi méretű M-3-at: így ez a dátum tekinthető a magyar számítástudomány megszületésének. A Neumann Társaság 2022-ben teremtett hagyományt e jeles évforduló megünneplésére.
Mivel 2024-ben az évforduló hétvégére esik, a Magyar Informatika Napja konferenciát a társaság támogatója, a 4iG székházában 2024. január 18-án 14 óra és 18 óra között rendezi meg a Neumann Társaság. Az eseményen a szuperszámítógépektől a gépi látásig és a tehetséggondozásig egy sor friss, mai témáról követhetnek előadásokat a résztvevők az Neumann Társaság 2023-as díjazottjaitól és szakosztályainak képviselőitől. A rendezvény nyitott minden előzetesen regisztráló érdeklődő előtt.
A MIN2024 konferencia tervezett programja:
● 14.00-14.15 – Beck György, a Neumann Társaság elnökének nyitóelőadása
● 14.15-14.20 – Prof. Dr. Báger Gusztáv (NKE-EJKK) Az első magyar számítógép (M-3) 50. születésnapjára (vers, felvételről)
● 14.20-14.45 – Ropolyi László (ELTE) előadása: Neumann válogatott írásai – miért aktuális ma is?
● 14.45-15.10 – Nikházy László (Neumann Társaság, ELTE) előadása: Milyen feladatokat és hogyan oldanak meg az informatikai olimpiákon, hogyan történik az ellenőrzés?
● 15.10-16.00 – Dr. Gál Zoltán (DE) előadása: Szuperszámítógépeket igénylő egyetemi projektek
● 16.00-16.20 – kávészünet
● 16.20-16.45 – Kató Zoltán (SZTE) előadása: Gépi látás és képfeldolgozás
● 16.45-17.10 – Bari Ferenc (Neumann Társaság OBSZ, SzTE, PE) előadása: A mesterséges intelligencia az élettudományi képzésben: lehetőségek és kockázatok
● 17.10-17.35 – Pacskó Vivien (Lechner Tudásközpont, Neumann Társaság Térinformatikai Szakosztály) előadása: Űrfotók felhasználása
● 17.35-17.40 – Beck György, zárszó
A MIN2024 időpontja: 2024. január 18. 14-től 18 óráig
A konferencia helyszíne: 4iG Nyrt, 1013 Budapest, Krisztina krt. 39. (térkép)
A Neumann Társaság a programváltoztatás jogát fenntartja.
Kapcsolódó cikkek
- Százhúsz éve született Neumann János
- Újjáalakult és kreatív, új 8bites játékokat vár a HCC szakosztály
- Ingyenesen letölthető a Neumann Társaság frissített IT biztonsági tankönyve
- Jó példák és megőrzendő hagyományok: digitális kultúra a közoktatásban
- Minden eddiginél több diák vett részt az idei e-Hód informatikai versenyen
- Bukaresttől New Yorkig Neumann János százhuszadik évfordulóját ünneplik
- Kitüntette az év informatikai újságíróját a Neumann Társaság
- Jövőfókuszú konferenciával ünneplik a #neumann120 évet
- Tízéves az informatika egyedülálló hazai múzeuma
- Negyvenéves magyar mikroszámítógépre fejlesztenek új játékokat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Folyosón sétáló drónkutyák és víz alatti drónok
Kiemelt érdeklődés övezte az oktatási innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem immár második alkalommal megrendezett Dróntechnológia adatfeldolgozási és adatbiztonsági kihívásai konferenciáját. A november 15-én megtartott esemény idén is lehetőséget biztosított a hazai és a nemzetközi dróntechnológia – és piac bemutatkozására, valamint szakmai tapasztalatok cseréjére. A rendezvényen 30 izgalmas előadás és 4 kiállító partner várta a technológia iránt érdeklődő szakembereket és az egyetemista hallgatókat.
Produktivitás és szórakozás egy tökéletes csomagban
December elején Magyarországra is érkezik a HONOR MagicPad2, a HONOR legújabb tabletje, ami lenyűgözően kecses kialakításával emelkedik ki. Rendkívül vékony, 5,8 mm-es vázával és mindössze 555 g-os súlyával ideális a rohanó világban.
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen
Megérkezett az ESET otthoni kiberbiztonsági megoldások új verziója, amely olyan új funkciókkal bővült, mint az ESET Folder Guard, mellyel a felhasználók védett mappákat tudnak létrehozni, vagy a Dark Web Vizsgálat, amely képes riasztani, ha a személyes adataink felbukkannak a dark webes piactereken, fórumokon. Ez az új személyazonosságvédelmi modul mostantól globálisan elérhető.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.
Egy licenc, korlátlan törlési lehetőség
A leselejtezni kívánt merevlemezek és SSD meghajtók jegyzőkönyvezett törlése minden vállalkozás számára jogszabályban előírt kötelezettség, a jegyzőkönyvet is készítő adattörlő szoftverek licencdíja azonban magas. Ezen változtathat a Toolstar magyarországi megjelenése.