Egészségügyi siker: A világ legjobbjai közé került a magyar MI műhely

forrás: Prím Online, 2024. január 23. 14:28

Az AIP Labs magyar egészségügyi innovációs cég is bekerült az ENSZ által alapított World Summit Award (WSA) döntőjébe. A WSA azokat a digitális innovációkat díjazza minden évben, amelyek nagy társadalmi hatást tudtak, vagy fognak kifejteni az egész emberiség tekintetében. A döntősök 182 ENSZ-tagállam jelöltjei közül kerültek bewww.aipderm.hu/ a világ legjobbjai közé. 

Magyarországról idén az egészség és jólét kategóriában az AIP Labs mesterséges intelligencia műhely által fejlesztett digitális bőrgyógyászati klinika (AIP Derm) is  bekerült a legjobbak közé. A digitális klinika már elérhető a magyar, szlovák és spanyol betegek számára (nemzetközileg AIP Clinic néven). A döntősök 182 ENSZ-tagállam jelöltjei közül kerültek ki a világ legjobbjai közé. A cégeket több mint 130 különböző ágazatból és régióból érkező globális szakértő értékelte. 

 

Az AIP Labs azt tűzte ki célul, hogy három éven belül minden magyar orvost és ápolót egy személyre szabott MI asszisztenssel lát el, amely megkönnyíti a munkájukat, csökkenti az adminisztrációs terheiket, lerövidíti a várólistákat és növeli a teljes egészségügyi rendszer hatékonyságát. Ennek az első lépése a Digitális Kórház bőrgyógyászata. 

 

 

Az AIP által tervezett digitális kórházi infrastruktúrának a bőrgyógyászati modulja már kész van és jelenleg is működik több országban. A cég folyamatosan fejleszti generatív mesterséges intelligenciáit, ilyen a hamarosan elkészülő sebápolási (woundcare) panel, ami csak Magyaroroszágon 220.000 embert érintő problémára, a krónikus, nehezen gyógyuló sebekre jelent megoldást. Kardiológiai, és az általános, orvosi és ápolói praxist segítő, MI asszisztens megoldásaik szintén hamarosan elérhetőek lesznek, miközben további orvosi szakterületeken dolgoznak a laborjukban.

 

Az AIP Labs víziója egyszerű: megteremteni azt a horizontális egészségügyi rendszert – a mostani vertikális helyett –, amelyben a mikropraxisok rendelkeznek a csúcsminőségű digitális infrastruktúrával, így helyben képesek ellátni és diagnosztizálni a leggyakoribb betegségek jelentős részét sorbanállás, várólisták és idegörlő kórházi várakozás, adminisztráció nélkül. 

 

A WSA zsűrije február végén az indiai Hyderabadban ül össze és választja ki a 2023-as év győztes digitális innovációit, amelyek között remélhetőleg a két magyar cég is szerepelni fog. 

 

 

Mi a World Summit Award?

 

A díjat 2003-ban, az ENSZ információs társadalomról szóló világcsúcs találkozójának keretében alapították meg, azóta az Európai Unió is társfinanszírozza. A díjra az ENSZ és az UNESCO bármely tagállamának vállalatai, szervezetei vagy magánszemélyei pályázhatnak. A WSA tulajdonképpen egy olyan globális közösség, amely arra törekszik, hogy egyesítse valamint kihangosítsa a különböző szakértelemmel rendelkező nemzeti és vállalati szakértők hangját, perspektíváit és meglátásait. 

 

A WSA emellett kiemelten figyel arra, hogy olyan vállalkozásokat támogasson, amik munkájukkal elősegítik az ENSZ fenntarthatósági céljait, amiben az AIP Labs által motorizált egészségügyi digitalizáció kiemelten fontos lehet. A WSA a díjon túl nemzetközi szakértőkkel és helyi eseményekkel próbálja elősegíteni az intenzív tudáscserét, illetve az innovációt.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hosszú távú, stabil munkahelyekkel találkozhatunk a „Mi a pálya” műszaki pályaválasztó fesztiválon

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) idén már 9. alkalommal szervezi meg a „Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amely eddig országosan már több, mint 60 ezer fiatalnak segített a pályaválasztásban. Az esemény célja változatlanul az, hogy megmutassa a fiataloknak, milyen lehetőségek várnak rájuk a műszaki területeken, ahol stabil és hosszú távú karrier építhető.

2024. október 17. 19:59

Kyndryl IT Readiness Report: a cégvezetők 90%-a bízik az informatikában, de csak 39%-uk felkészült a jövőre

A Kyndryl közzétette a 2024-es Kyndryl Readiness Reportot, amely azt az ellentmondást vizsgálja, hogy míg a vezetők 90%-a úgy gondolja, hogy IT-infrastruktúrája kiváló, csupán 39%-uk érzi magát felkészültnek a jövőbeli kockázatok kezelésére. A jelentés azt is bemutatja, miként segíti az IT-korszerűsítés a vállalatokat versenyelőnyük növelésében, annak ellenére, hogy jelenleg a vállalkozások mindössze 42%-a tapasztal pozitív megtérülést a mesterséges intelligenciába való befektetésekből.

2024. október 17. 14:50

Lengyel nagybefektető lépett be az EIT InnoEnergy-be

Új befektetővel bővült a fenntartható energetikai megoldások fejlesztésében, megvalósításában Európában élen járó EIT InnoEnergy részvényeseinek köre. Az autóipar és a fémipar globálisan jegyzett lengyel nagyvállalata, a Boryszew Group S.A csatlakozása jelentős tőkeinjekciót biztosít a szervezetnek az átfogó energiaipari célkitűzéseik megvalósításához. A partnerséget október 16-án jelentették be az EIT InnoEnergy éves rendezvényén, a The Business Booster-en Barcelonában.

2024. október 17. 13:12

Együttműködési megállapodást kötött a PwC a Debreceni Egyetemmel

A PwC Magyarország ötéves keretszerződést kötött a Debreceni Egyetemmel, melynek értelmében a PwC az elméleti és gyakorlati oktatáson túl közös kutatási projektekkel is hozzájárul a gazdálkodástudományi felsőoktatás fejlesztéséhez.

2024. október 17. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

2024. szeptember 29. 15:24