Az ABB a Light + Building 2024 kiállításon: Intelligens épületek csúcstechnológiái testközelből
A világ vezető világítástechnikai és épületgépészeti szakkiállításán az ABB be fogja mutatni, milyen energiahatékonysági előnyökkel jár a digitalizáció és az interoperabilitás az intelligens funkcionális épületekben, a modern lakóterekben és az iparban már napjainkban is, és hogyan járulnak hozzá az innovációk a fenntarthatóbb jövőhöz.
• A március 3. és 8. között megrendezésre kerülő Light + Building 2024 kiállításon (12-es csarnok, B/E 51-es stand) az ABB lakó-, kereskedelmi és ipari épületekhez mutat be skálázható megoldásokat.
• A látogatók egy interaktív és magával ragadó élmény keretében „járhatják be” az intelligens épületeket és ismerkedhetnek az energiahatékonysággal, az interoperabilitással, a fenntarthatósággal és a tervezéssel, valamint a technológiai innováció új és régebbi épületekhez elérhető sokszínű lehetőségeit is felfedezhetik.
• Az egyre inkább teret nyerő Matter csatlakozási szabvány mentén az ABB utat mutat a nyílt rendszerek jövője felé.
Az energiatakarékosság a legegyszerűbb és leggyorsabb módja az éghajlat védelmének, és az építőiparban e tekintetben különösen nagy lehetőségek rejlenek. A széles körű villamosítás és digitalizáció kulcsfontosságú az energetikai átállás megvalósításához, és jelentősen hozzájárulnak a hatékonyság növeléséhez és az erőforrások megőrzéséhez.
Az otthoni automatizálási megoldások gyártásával foglalkozó Eve Systems tavalyi felvásárlásával az ABB vadonatúj fejezetet nyitott az interoperabilitás és a rugalmasság felé vezető úton. Az Eve technológiái a több gyártóra kiterjedő Matter csatlakozási szabványon és a Thread hálózati protokollon alapulnak. Így az ABB egy olyan új technológia integrálásában tört az élre, amely maximálisan kiterjesztheti az otthoni automatizálás világának határait.
A rendezvényen először láthatunk példákat arra, hogyan születnek az Eve készülékek és az ABB-free@home rendszer integrálásából újabb funkciók és még több kényelem. A stand látogatói a „Mindennapi élet”, a „Munka”, valamint a „Tervezés és építészet” tereket magába foglaló középső területet bejárva megtudhatják, hogyan tehetik élhetőbbé környezetüket, és kézzelfogható, működő megoldások formájában kaphatnak ötleteket új és felújított épületekhez.
A technológiák közül sokan Frankfurtban mutatkoznak be először szakkiállításon. Ilyenek például azok az érintőképernyők, amelyekkel a helyiségek összes funkciója testreszabható felületekről vezérelhető, az újrahasznosított anyagokból készült díjnyertes lámpakapcsoló-sorozatok, valamint a nagyobb nyíltságot és interoperabilitást biztosító új energiagazdálkodási rendszer-bővítő modulok. A látogatók emellett azt is megtudhatják, hogyan állítanak fel az épületautomatizálási, energiaelosztási és energiagazdálkodási megoldások új mércét idő- és helytakarékosság tekintetében a telepítés és a munka megtervezése során.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB energiagazdálkodási megoldást vezet be az ivóvíz- és szennyvízágazatban
- Különleges motort fejlesztett az ABB
- Az ABB megerősíti vezető szerepét a következő generációs MI-alapú mobil robotika területén
- Az ABB és az Imperial College meghosszabbítja korábbi együttműködését
- Az ABB több mint 1300 robotot szállít a Volvo Carsnak
- Az ABB 2023. IV. negyedévi eredményei
- Zajos hírverés a világ legcsendesebb motorsportjának: ABB Formula-E
- Az 500 éves királyi rezidencia az automatizálás, az energiahatékonyság és a kényelem új korszakába lép
- A London Land Group együttműködik az ABB-vel
- Karácsonyi sütit készít a GoFa, az ABB együttműködő robotja
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB felmérése szerint a legtöbb európai vállalat le akar válni a fosszilis tüzelőanyagokról
A fosszilis tüzelőanyagokról való áttérés az európai energiaszolgáltatók és az ipar számára egyaránt prioritást élvez, de a valóságban hiányosságok tapasztalhatók - több beruházásra van szükség a tiszta energiával kapcsolatos célok eléréséhez– derül ki az ABB Villamosenergia-elosztási Megoldások divíziójának új felméréséből. Franciaország, Németország, Olaszország, Norvégia és az Egyesült Királyság európai, elektrifikációs területre szakosodott beszerzési döntéshozóit kérdezték meg, akiknek több mint fele (51%) elismerte, hogy a vállalatuk nem rendelkezik elegendő erőforrással ahhoz, hogy teljesíteni tudja az energetikai átállással kapcsolatos vállalásait.
Januártól a 4iG Csoport 'One' márka alatt egyesíti távközlési kereskedelmi szolgáltatásait
Utolsó szakaszához érkezik a 4iG Csoport távközlési portfóliójának teljes megújítása, illetve egységesítése. A cégcsoport sajtóeseményen jelentette be, hogy 2025. január 1-jétől kivezeti a magyarországi piacról a Vodafone, a DIGI, az Antenna Hungária és az Invitech márkákat, és a társaságok ezt követően egységesen One márkanév alatt nyújtják lakossági és vállalati távközlési szolgáltatásaikat.
Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
Az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, ezért jelentős változtatásokra van szükség, hogy képesek legyenek integrálni az új technológiákat, kezelni a növekvő mennyiségű megújuló forrásból származó energiát és kiszolgálni a jövőbeli fogyasztói igényeket. A Milánóban megrendezett Enlit Europe 2024 kiállításon a Schneider Electric számos innovációt mutatott be, amelyek támogatják a hálózatok üzemeltetőit, hogy megfeleljenek a legújabb kihívásoknak.
A magyar ipari dróngyártás Európa csúcsán
Exkluzív eseményen mutatták be október 30-án az ABZ Innovation Kft. legújabb fejlesztésű drónját, amely jelentős előrelépést jelent a hagyományos tisztítási módszerekkel szemben. Az új technológia különösen alkalmas épületek homlokzatai, tetők, ablakok, valamint napelemek hatékony és biztonságos tisztítására. A drón nagynyomású vízsugár-technológiával hatékonyan és biztonságosan végzi el a nehezen hozzáférhető felületek alapos tisztítását.