Szintet léphet a mikrohálózatok fejlesztése, megérkezett BESS
Költséghatékony energiabeszerzés és -tárolás egyetlen megoldásban – ezt kínálja BESS, a Schneider Electric legújabb fejlesztése. A különleges berendezés újabb lökést adhat a mikrohálózatok kialakításának és támogatja az energiabiztonság megteremtését.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat legújabb fejlesztése, a Battery Energy Storage System (BESS) tervezése és megvalósítása során kiemelt szempont volt, hogy egy rugalmas és skálázható architektúra részeként lehessen hasznosítani. A BESS alkalmas arra, hogy a Schneider Electric vezérlési, optimalizálási, energiaelosztási alkalmazásaira épülő, teljesen integrált, mikrohálózati megoldás alapja legyen.
Az éghajlati válság és a geopolitikai feszültségek miatt ma már nem tekinthetjük garantáltnak az energiabiztonságot. A vállalkozások és intézmények jelentősen növelhetik ellenállóképességüket az energiapiaci hatásokkal szemben a különböző helyszíni energiaforrások gyors, hatékony és biztonságos elérésének és tárolásának biztosításával. A mikrohálózati rendszer szerves részeként a BESS különböző forrásokból gyűjt energiát, amit újratölthető akkumulátorokban tárol későbbi felhasználás céljából. Ez a megoldás számos, az energiafelhasználással kapcsolatos kihívásra kínál választ, többek között lehetővé teszi a csúcsidőszaki energiafelhasználás csökkentését és ezáltal a költségek mérséklését, a megújuló energiaforrásokból származó áram hatékony hasznosítását, az elektromos áram dekarbonizációját.
„A megbízható energiaellátást ma már nem vehetjük biztosra. A Schneider Electric több mint két évtizedes szakértelemmel rendelkezik az energiaátalakítás és az akkumulátorok területén, így a tárolási megoldások kulcsfontosságúak a termékportfóliónkban. A gondos tervezést és tesztelést követően piacra kerülő BESS-el egy olyan technológiát teszünk elérhetővé, amely többféle felhasználási esetet tesz lehetővé a rugalmasság, a fenntarthatóság és az energiaköltség-megtakarítás érdekében. Ezáltal nagyobb keresletoldali rugalmasságot biztosítunk a mikrohálózatok számára, mivel lehetővé tesszük szakértő partnereinknek, hogy biztonságos és kompatibilis rendszert kínáljanak ügyfeleiknek” – mondta el Bala Vinayagam, a Schneider Electric „Microgrids” részlegért felelős alelnöke.
Az akkumulátormodulokból és -tartókból, akkumulátor-kezelő rendszerből, transzformátoregységből és vezérlőegységből álló BESS-t úgy tesztelték és validálták, hogy a Schneider Electric mikrohálózati rendszereinek szerves részeként működjön. A megoldás tartalmazza az EcoStruxure Microgrid Operation és az EcoStruxure Microgrid Advisor szoftvereket. A Battery Energy Storage System magyarországi bevezetésével kapcsolatban később hoz döntést a Schneider Electric.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb régiós szolgáltató központot hoz Budapestre a Schneider Electric
- A Schneider Electric együttműködik a WageIndicator Foundationnel
- Dekarboizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban
- Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban
- Új innovációkat és együttműködéseket jelentett be párizsi rendezvényén a Schneider Electric
- Körforgásos gazdaság az adatközpontokban is
- Áram nélkül lenni? Na még mit nem?!
- Továbbra is a Schneider Electric a párizsi maraton névadó szponzora
- Száműzik az SF6 gázt a villamossági berendezésekből is az Európai Unióban
- Idén is a „Bajnokok" között a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.