A HMS Networks felvásárolja a PEAK-System Technik vállalkozást
A HMS Networks AB (publ) („HMS”), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100%-ának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari kommunikációs technológiák szakértőjének is számít, mint a CAN és a LIN.
Az aláírás után a PEAK-System darmstadti irodájában. Balról jobbra: Alexander Gach, a PEAK-System Technik ügyvezető igazgatója, Ines Dohmann, a PEAK Group ügyvezető igazgatója, Staffan Dahlström, a HMS Networks vezérigazgatója és Uwe Wilhelm, a PEAK Group és a PEAK-System Technik ügyvezető igazgatója.
Stratégiai indoklás
Az akvizíció megerősíti a HMS pozícióját a fejlett mérnöki eszközök kommunikációs megoldásainak piacán, valamint az autóipari, orvostechnológiai és szállítmányozási tesztelésben és ellenőrzésben. A HMS számos szinergiát lát a HMS Ixxat üzleti egysége és a PEAK-System között, mivel sok közös kompetencia létezik az autóipari kommunikációs – például a CAN, a CAN FD, a LIN, a Flexray és az Automotive Ethernet – technológiákban, amik különböző alkalmazásokra és célcsoportokra képesek fókuszálni. Ezáltal nagyon jó lehetőségek nyílnak meg a keresztértékesítésre, mind a termékfejlesztést, mind pedig a két vállalat értékesítési csatornáinak kihasználását illetően.
Az akvizíció megerősíti a HMS globális jelenlétét az autóipari kommunikációban, különösen Németországban.
„A PEAK-System kiterjedt termékportfóliója és kompetenciája kibővíti meglévő termékkínálatunkat a fejlett mérnöki eszközök kommunikációs megoldásaiban, valamint az autóipari, orvostechnológiai és szállítmányozási alkalmazások tesztelésében és ellenőrzésében – jelentette ki Staffan Dahlström, a HMS Networks vezérigazgatója. – Kiváló keresztértékesítési lehetőségeket is látunk földrajzi és műszaki szempontból egyaránt. Az Ixxat márkánk és a PEAK-System már most is egyedi szoftver- és hardvereszközöket kínál, együtt pedig több lehetőséget tesznek elérhetővé ügyfeleink kommunikációs kihívásainak megoldására. Ez egy izgalmas lépés a HMS, valamint az Ixxat márka számára. A teljes HMS csapat teljes szívvel üdvözöli a PEAK-Systemes új kollégáinkat a HMS-ben.”
A PEAK-System dióhéjban
A PEAK-System egy stabil alapokon álló német ipari kommunikációs vállalat, amely hardver- és szoftvermegoldásokat egyaránt kínál az ipari és autóipari kommunikációhoz. Az innovatív és méretezhető termékek fejlesztésével és gyártásával – a hangsúlyt a járműiparban használt hálózati technológiákra helyezve – a vállalat az 1999-es indulás óta szolgálja ki vásárlóit a világ minden táján.
A PEAK-System a termékgyártást és -fejlesztést is végző cégközpontja a németországi Darmstadtban található. A francia leányvállalat irodája a franciaországi Nancy közelében található Maxéville városban. A PEAK-System összesen mintegy 50 főt foglalkoztat.
Az eladások jól megoszlanak a kulcsfontosságú ipari kommunikációs piacokon; az árbevétel körülbelül 50%-a Európában, 25%-a Ázsiában és 25%-a az Egyesült Államokban realizálódik.
Kapcsolódó cikkek
- Műholdcéget vett a Google
- Vezetőváltás a PwC Magyarországnál
- Az AOC és az MMD kulcsvezetői váltást jelent be az európai üzletvitelében
- Új vezető a Schneider Electric európai Secure Power csapatában
- Véglegessé vált a Kulcs-Soft cégformaváltása
- 82%-kal nőtt a BÉT-en jegyzett kibervédelmi cég, a ViVeTech bevétele
- Magyarország legjobb munkáltatói között a Yettel
- Tapasztalt szakértőt igazolt szakmai vezetőnek az IndependAds
- Az ABB befejezte a Siemens kisfeszültségű NEMA motorokat gyártó vállalatának felvásárlását
- A Bosch Rexroth az Elmo Motion Control felvásárlását tervezi
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.