A Schneider Electric és a Saint-Gobain együttműködése új korszakot nyit az üveggyártásban
Mindössze egy percnyi áramkimaradás a síküveg hőkezeléséhez és hűtéséhez használt speciális kemencénél akár hat hónapnyi termeléskiesést és naponta 200 ezer eurónyi veszteséget is okozhat. A Schneider Electric és a Saint-Gobain közösen kifejlesztett nyílt automatizálási megoldása biztosítja a megbízhatóságot, a biztonságot és a termelékenységet az üveggyártásban.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, és a Saint-Gobain, a könnyű és fenntartható építőiparban vezető szerepet betöltő társaság összefogtak, hogy az üveggyártás számára megalkossák az első, szoftveresen definiált automatizálási rendszert.
A Glasstec 2024-en, a világ vezető üvegipari szakvásárán bemutatott innováció választ ad azokra az iparági elvárásokra, amelyek az üveggyártásban kritikus, úgynevezett lehr-folyamatok megbízhatóságának növelése kapcsán fogalmazódtak meg. A síküveg hőkezeléséhez és hűtéséhez létfontosságú kemencék élettartama általában 15-20 év, azonban amint arra iparági tanulmányok is rámutattak, már egészen minimális zavarok is rendkívül komoly károkat okozhatnak. Egy mindössze 1 perces áramkimaradás akár 6 hónapos termeléskieséssel is járhat, és gyakran szükségessé válhat a berendezések cseréje is ilyen helyzetben, ráadásul összességében naponta akár 200 ezer eurós kár is érheti a gyártót, ha megtörténik a baj.
A Saint-Gobain a Schneider Electrickel közösen kifejlesztette az első nyílt automatizálási megoldást a lehr-folyamathoz. A proof of concept (POC) szinten létező eljárás a Schneider Electric nyílt automatizálási technológiája, az EcoStruxure Automation Expert (EAE) segítségével működik, amely szétválasztja a hardvert és a szoftvert, lehetővé téve az eszközök és berendezések szabad összekapcsolását az architektúra rétegeiben, függetlenül a gyártótól.
A megoldás keretében „intelligens” meghajtók vezérlik a két üveghúzó motort, lehetővé téve ezáltal azok autonóm működését, valamint a kritikus folyamatokra vonatkozó döntéshozatalt a berendezések szintjén – beleértve azt is, hogy melyik motor húzza az üveget –, a minőségi ellenőrzések elvégzését és a megelőző karbantartás előkészítését. Ezáltal a projekt növeli az üveggyártás biztonságát és hatékonyságát. A megoldás moduláris felépítésének köszönhetően könnyen bevezethető világszerte, a plug-and-play képességének köszönhetően pedig akár 50 százalékkal is csökkentheti a tervezési, tesztelési és üzembe helyezési időt.
„Az úsztatott üveg gyártási folyamatának megértése olyan úttörő megoldást eredményezett, amely biztosítja a megbízhatóságot, a biztonságot és a termelékenységet. Az autonóm hajtástechnológia intelligens döntéshozatalt tesz lehetővé, és ez a megoldás a beépített modularizációval és szabványosítással azonnali skálázhatóságot, nagyobb rugalmasságot és megbízhatóságot biztosít” – mondta el Alex Richards, a Schneider Electric „Mining, Minerals and Metals” részlegének EMEA (Európa, Közel-Kelet, Afrika) térségért felelős alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Nagyot lépett előre fenntarthatósági programja megvalósításában a Schneider Electric
- Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán
- Új vezető a Schneider Electric MG Zala gyárának élén
- Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
- Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése
- Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
- Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
- A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum
- A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális fizetési megoldások alakítják a vásárlók döntéseit
A digitális fizetési megoldások rohamos fejlődése alapjaiban változtatja meg azt, hogy miként kezeljük a pénzügyeinket. Már nem csak a készpénzt felváltó bankkártya típusok, hanem a mobilfizetés, az azonnali utalások és az új generációs BNPL (Buy Now, Pay Later) megoldások színesítik a palettát. Vásárlások, előfizetések, számlák, hitelek – mit hogyan fizetünk? Megjelent a PwC Magyarország Digitális Pénzügyi Körkép kutatása a fizetés-technológiai piac jelenéről és jövőjéről.
Stratégiai beruházással erősíti magyarországi jelenlétét a DS Smith
Jelentős, 34,4 millió eurós stratégiai befektetéssel növeli innovatív jelenlétét Magyarországon a fenntartható, papíralapú csomagolási megoldások vezető szállítója, a DS Smith a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával. A három kiemelt telephely fejlesztését célzó, várhatóan 2026 áprilisában lezáruló projekt Füzesabonyban, Nagykátán és Győrben valósul meg, 40%-kal növelve a gyártási kapacitást. A vállalat a beruházással tovább erősíti pozícióját az innovatív és fenntartható csomagolási megoldások terén, beleértve a műanyag kiváltásának alternatíváit, valamint a körkörös gazdaság elősegítését.
AI a felhők között: a mesterséges intelligencia a szemünk előtt alakítja át a légiközlekedést
Jelenleg is számos mesterséges intelligencia-alapú megoldást használnak a légitársaságok és a repterek az üzemanyag-optimalizálás, a légiirányítás, a fedélzeti kiszolgálás vagy éppen a járműkarbantartás területén. A határ azonban a csillagos ég, hiszen a légiközlekedés folyamatosan óriási mennyiségű adatot termel, ami további lehetőséget ad az AI megoldások fejlesztésére a hatékonyságnövelés, az utasélmény javítása és a fenntarthatósági célok elérése érdekében – hívja fel a figyelmet Berecz Dániel, a Lufthansa Systems Head of Engineering vezetője.
Elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat a Schneider Electric új okosgyára
A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett a Schneider Electric Dunavecsén megépült okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS). A 28 ezer négyzetméteres üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra.
Szervezeti változásokat jelentett be az LG 2030-as víziójának megvalósítása érdekében
Az LG Electronics (LG) az igazgatóság jóváhagyását követően számos szervezeti változást és vezetői kinevezést jelentett be. Az átszervezés célja a vállalat közép- és hosszú távú stratégiájának, a „Future Vision 2030” megvalósításának elősegítése a szervezetközi szinergia javításával, valamint az üzleti portfólió innovációjával.