Elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat a Schneider Electric új okosgyára
A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett a Schneider Electric Dunavecsén megépült okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS). A 28 ezer négyzetméteres üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra.
A Magyar Ingatlanszakmai Egyesület, a FIABCI Hungary által szervezett Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj pályázaton a szakma legjobbjai mutathatják be nemzetközi szinten a legkiemelkedőbb ingatlanfejlesztési eredményeiket. A magyarországi forduló győztesei részt vehetnek a FIABCI World Prix d`Excellence nemzetközi versenyen. A FIABCI Hungary idén huszonhatodik alkalommal szervezte meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot, amelyen a Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a DSPS az Ipar kategóriában az első helyen végzett.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálás digitális átalakításának vezető vállalata Dunavecsén építette fel 28 000 négyzetméteres okosgyárát. A DSPS a társaság egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.
Az üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják.
Azokhoz a kijáratokhoz, ahol teherforgalom van, ún. légzsilipeket telepítettek, a kamiondokkoló állomásokat energiahatékony módon alakították ki úgy, hogy elkerüljék a hőveszteséget. A festési folyamathoz használt porszóró előkezelőből származó hulladékhőt a terület fűtéséhez hasznosítják újra, a felfűtött levegőt pedig az előgyártásokban.
Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.
A fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt a tervezés során az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric korszerű online felügyeleti rendszere, valamint kommunikációs hálózathoz kapcsolódó eszközei támogatják a meghibásodások megelőzését, illetve a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.
„Nagy megtiszteltetés számunkra ez az elismerés, ami megerősít minket abban, hogy jó úton járunk. A Schneider Electric azon vállalatok közé tartozik, amely nem csak fejleszti a jövőformáló berendezéseket és szoftvereket, hanem saját maga is alkalmazza azokat, hogy minél hatékonyabbá tegye az energiafelhasználását és növelje a fenntarthatóságát. A DSPS megvalósítása és működése során is kiemelten kezeljük ezeket a szempontokat, és nagyon örülünk annak, hogy ezt a szakma is elismeri” – mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára a közelmúltban díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán is, új építés kategóriában, emellett shortlistre került a CRE Awards megmérettetésen a BTS (Build-To-Suit) kategóriában.
Kapcsolódó cikkek
- A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
- A Schneider Electric és a Saint-Gobain együttműködése új korszakot nyit az üveggyártásban
- Nagyot lépett előre fenntarthatósági programja megvalósításában a Schneider Electric
- Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán
- Új vezető a Schneider Electric MG Zala gyárának élén
- Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
- Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése
- Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
- Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
- A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum