Egyetemközi informatikai központ
A nyolc laboratóriumba 15-15 PC került, 350 MHz-es Pentium II alapú, multimédiaképességekkel kibővített Gateway munkaállomások, amelyeket két Digital Alpha szerver (4100 és 8200), hat Gateway NT szerver és két Nokia információs terminál egészít ki. A felhasználók már rövid használat után is elégedettek a számítógépekkel, de a feladatok mennyisége miatt számukat előreláthatóan növelni kell, mégpedig laboronként 25-30 munkaállomásra. Windows- és Unix-környezetek, relációs adatbázis-kezelők, 4 GL alkalmazások, CASE-eszközök és speciális szoftverek futnak a gépeken.
Melyek azok a célok, amelyeket az új Informatikai Központ kitűzött? Az intézmény ügyvezető igazgatója, Risztics Péter egyetemi docens négy területet emelt ki.
A Műszaki Egyetem nyolc karán már évek óta oktatnak számítástechnikát, az alkalmazásorientált termékek mellett mindenütt van alapoktatás is. Több előnye is lenne az alapoktatás egységesítésének, központosításának, ezért a racionalizálás támogatása, elméleti kidolgozása kiemelt feladata az Informatikai Központnak.
A Villamosmérnöki és Informatikai Karon a műszakiinformatikus-képzés tíz éve még mindössze 50 főt jelentett. Számuk azóta megtízszereződött, ma 500 főt vesznek fel erre a karra. Napjainkban óriási mértékben fejlődik az informatika, ezért folyamatosan korszerűsíteni kell a képzés tematikai és oktatástechnológia folyamatát. Például ösztönözni kell a multimédiás előadásokat, ugyanis ma már az informatikai rendszerek, keverőpultok segítségével megoldható, hogy a technológiai folyamatokat videofilmekkel szemléltessék, programozási példákat mutassanak be, mindezt a számítógéppel vezérelt előadás szerves részeként.
A harmadik feladat a tanszékeknek ipari megrendeléseket szerezni, majd a munkákat az egyetemen belül megszervezni - a tapasztalatok szerint néhány éves megtorpanás után egyre több az olyan informatikai és távközlési területen működő nagyvállalat, amely kutatómunkát rendel a tanszékektől. Végül a negyedik feladat akkreditált, térítéses, főiskolai jellegű képzés előkészítése, kidolgozása fejlesztő, üzemeltető és karbantartó informatikusok képzésére.
Az Informatikai Központban vállalatok által megrendelt képzéseket is indítanak majd, amire azért van szükség, mert a tanterv keretein belül nem lehet minden szoftver használatát készségszinten elsajátítani.
A munkák során a fővállalkozó a KIPSZER volt, az informatikai eszközöket a Traco Kft. szállította.
Kapcsolódó cikkek
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- ETAPS: magyar jelentkezőket várnak
- 60 milliós szoftvercsomagot adományozott az Autodesk a BME-nek
- VIII. BME 24 órás Nemzetközi Programozóverseny elődöntő
- Még tizenkét napig lehet nevezni a VIII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyre
- Kilenc diák nyert laptopot és mobilinternet-előfizetést a T-Mobile egyetemi pályázatán
- VIII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- Befejeződött a Microsoft WTW ’07 .NET Fejlesztői Versenye
- A világ legjobbjai között a BME és a HP közös kutatási projektje
- Műegyetemi Állásbörze 2007 ősz
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.