Régi kód a CD másolásvédelmek feltörésére?

Tóth Kristóf, 2001. augusztus 10. 23:00
A Macrovision SafeAudio és Midbar Cactus Data Shield rendszerek a zenei CD-k illegális másolását lesznek hivatottak megakadályozni. Egy több mint kétéves program azonban a jelek szerint könnyedén átlép mindkét rendszeren.
Ráadásul ha lehet ilyen szoftvert írni, semmi nem akadályozza meg, hogy akár napok alatt ezernyi hasonló program öntse el a világot.

A német szoftverfejlesztő Elaborate Bytes CloneCD programja bitről bitre másolja le a CD-lemezeket. Az eljáráshoz mindössze egy üres CD-R vagy CD-RW lemez szükséges, valamint egy olyan CD-író, amely ismeri a RAW módot. Ezt az üzemmódot márpedig szinte az összes piacon lévő CD-író ismeri.

A RAW mód lehetővé teszi, hogy a lemezt az írószoftver bináris adatsorozatként másolja le, ne mint fájlok halmazát. A CloneCD tökéletes másolatot készít a forrás CD-ről, beleértve minden zajt és módosítást, amit a Cactus Data Shield és a SafeAudio vitt bele. Mindez minden egyéb védelemre is igaz. Az EB weboldala szerint: "A CloneCD nem hatástalanítja a konzol CD-k boot védelmét... a CloneCD nem módosítja az adatot semmilyen formában."

Mivel a CloneCD-vel lemásolt lemez szintén másolásvédett lesz, az újbóli másolást a SafeAudio és Cactus rendszerek megakadályozzák, kivéve természetesen, ha ismét a CloneCD-vel próbálják másolni. Mivel a készítők szétkürtölték, hogy a CloneCD felhasználóinak nincs joguk olyan lemezeket másolni, amelynek többszörösítését a szerző nem engedélyezte, a szoftvercég felelőssége nehezen bizonyítható. Mindenesetre az Elaborate Bytes nem fog felkerülni a lemezkiadók népszerűségi toplistájára.

Kulcsszavak: +legfontosabb jog CD-R CD-RW

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51