Több mint tízszeresére nőtt az Ericsson profitja
A távközlési hálózatüzemeltető technológia és szolgáltatások terén világelső társaság adózott profitja 4,3 milliárd svéd koronára (652 millió dollár) emelkedett, az egy évvel korábbi 314 millió korona után.
A bevétel a negyedévben 62,78 milliárd korona lett, a 2009 negyedik negyedévi 58,3 milliárd koronáról.
A tavalyi év egészében az Ericsson 11,15 milliárd koronás (1,288 milliárd euró) adózott eredményt ért el az egy évvel korábbi 3,67 milliárd korona után.
Az Ericsson saját becslése szerint a globális mobil adatforgalom 40 százaléka áramlik a társaság hálózatain keresztül. A világszerte 85 ezer embert foglalkoztató Ericsson az egyik legnagyobb svéd vállalat.
A jelenleg 1.350 főt foglalkoztató Ericsson Magyarország tevékenysége három pilléren nyugszik. Az egyik fő tevékenységi területeként a magyar informatikai szolgáltató ipar legjelentősebb képviselőinek partnere. Az Ericsson Magyarország emellett az egyik legnagyobb telekommunikációs és informatikai kutatással, szoftver- és hardverfejlesztéssel foglalkozó vállalat az országban. A harmadik pillér a 320 főt foglalkoztató mérnöki szolgáltató központ, ahol a magasan képzett mérnökök a világ 100 országában vesznek részt a távközlő rendszerek fejlesztésében, kiszolgálásában.
Magyarországon novemberben - ez az utolsó adat – tovább emelkedett a mobilinternet-előfizetők száma. A teljes előfizetői táboron belül az aktív - a mobilinternet-szolgáltatást az utolsó három hónapban igénybe vevő - ügyfelek száma 933 ezerről 947 ezerre emelkedett.
Az Ericsson szerint a mobil szélessávú előfizetések száma egy év alatt megduplázódik a világon és 2011-ben eléri az egymilliárdot. A távközlési társaság korábbi közleménye szerint változnak a média- és internethasználati szokások, a mobil adatforgalom növekedését az okostelefonok, a laptopok és táblagépek generálják. Az Ericsson várakozásai szerint 2015-re a mobil szélessávú előfizetések száma eléri majd a 3,8 milliárdot.
Kapcsolódó cikkek
- Hamlet bájtokban – Ericsson C++ programozóverseny
- Új vezérigazgató az Ericsson Magyarország élén
- Az Ericsson megvásárolja a Telecordia mobil hálózati szoftverfejlesztőt
- Az Ericsson bővíti magyarországi kutató-központját
- Ericsson: befejeződött az LG-Nortel Nortel üzletrészének felvásárlása
- Csökkent az Ericsson árbevétele és nyeresége
- Ezer rendszerintergrációs szakértővel erősít az Ericsson
- Ericsson: új márkastratégiához új ember
- Bővíti K+F létszámát az Ericsson Magyarország
- A Sony kivásárolná az Ericssont a mobilcégből
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.