Okos telefonok után jönnek az okos tévék
A Samsung Magyarországon is bemutatta legújabb SMART TV-it, amelyek az otthoni elektronikai berendezések központi kép- és hangmegjelenítő eszközeként új dimenziókat nyitnak az otthoni szórakozásban, és immár a középkategóriától elérhetővé teszik a prémium tartalmakat. A 3D megjelenítés, a kábel nélküli csatlakoztathatóság, az internetkapcsolat és az új, kizárólag a TV-re tervezett alkalmazások a legújabb generációs okostévéket az otthonok médiaközpontjává teszik.
A Samsung 2010-ben tette mindenki számára elérhetővé a világ első 3D tévéjét, amelynek népszerűségét mutatja, hogy az Egyesült Államokban például már 70 százalékos piaci részesedést szerzett. Míg 2010 nagy újdonsága a tévézésben a harmadik dimenzió megjelenése volt, addig 2011 a számos forrásból érkező tartalmak éve lesz. A Samsung most bevezetett SMART TV modelljei mind képesek számítógép közbeiktatása nélkül is az internetes tartalmak megjelenítésére, így a kedvenc weboldalak TV-re optimalizált formában olvashatók a tévé képernyőjén. Továbbá az okostévékre a fényképezőgéptől kezdve a külső merevlemezeken, SSD-ken, blu-ray olvasókon vagy akár notebookokon át a mobiltelefonokig számtalan készülék csatlakoztatható kábellel vagy anélkül, és a rajtuk tárolt tartalom akár egy okostelefon távirányítóként vagy billentyűzetként történő használatával is elérhető.
Fenti képességek mellett a különböző eszközökön található tartalmak keresése is leegyszerűsödik: mindez egy központi felületen, a tartalmak fizikai helyétől függetlenül magán az okostévén oldható meg. Ráadásul a világ hatszázmilliónál is több Facebook-felhasználója – beleértve a több mint hárommillió hazai regisztráltat is – tévézés közben egy kis ablakban cseveghet barátaival, ismerőseivel, vagy megoszthatja a neki tetsző tartalmakat velük. Ezen túl a világ egyik legnépszerűbb internetes telefonszolgáltatása, a 663 millió taggal büszkélkedő Skype is elérhető, amely ráadásul a normál monitorokhoz képest óriási tévékijelzőn különleges élményt ad.
Napjainkban a tartalom és a képminőség mellett a dizájn is egyre fontosabb, így a készülékek kerete szinte teljesen eltűnt, vastagságuk egyes modelleken mindössze fél centiméter. A Samsung 2011-es Smart TV-i az alábbi funkciókat kínálják:
· A “Search All” funkcióval egyszerűen kereshetők a TV-n vagy más DLNA képes készüléken (pl. notebook, háttértároló, mobil eszközök, fényképezőgép, videokamera stb.) tárolt tartalmak.
· A „Web Browser”, azaz a beépített böngésző révén bármelyik weboldal szabadon meglátogatható közvetlenül a készülékről (6500-as LED TV-től felfelé).
· A „Samsung Apps”, a világ első HDTV-re fejlesztett alkalmazásboltja ingyenes és fizetős tartalmakat, köztük magyar alkalmazásokat kínál a sport, szórakoztatás, játék, illetve a tudomány területén.
A hazánkban áprilistól forgalmazott vadonatúj, D8000-es sorozatú LED TV-k képminősége az új LED világításnak és a Micro Dimming Plus technológiának köszönhetően tovább javult. A készülék vékony, 3D szemüvege bluetooth kapcsolattal csatlakozik a TV-hez, így a háromdimenziós kép minősége folyamatosan tökéletes. Egyes készülékek távirányítójának érintőképernyője hamarosan második TV-ként is használható, oly módon, hogy a képet a távirányítón magunkkal vihetjük a lakásunk más szobáiba is. Azok a felhasználók, akik nem érintőképernyős távirányítóval rendelkező készüléket választanak, okostelefonjukról is irányíthatják új Smart TV-jüket a megfelelő alkalmazás letöltése után.
Kapcsolódó cikkek
- Már 30 millió Galaxy S és Galaxy S II mobil talált gazdára
- A Samsung bemutatta hazai mobil nagyköveteit
- A Samsung készülékek tökéletesek a MinDig TV vételére
- Kiemelt helye van Magyarországnak a Samsung világában
- Nyakunkon a 3D! Kipróbáltuk a Samsung térhatású tévéjét
- Ma debütál az első 3D TV
- Tíz százalékos részt akar a Samsung a hordozható gépek piacán
- Hibrid HDTV/monitor a Samsung-tól
- 6,5 mm-es LCD TV a CES-en
- Intelligens LED technológia a Samsung 9-es sorozatú tévéiben
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.