Ajándékba adja naplózó szoftverét a BalaBit
Az IT Factory hallgatói a NetAcademia és a BalaBit együttműködésének értelmében most ingyen juthatnak hozzá a syslog-ng Premium Edition változatához.
A NetAcademia Oktatóközpont által létrehozott, informatikai képzéseiről ismert IT Factory április 27-én Linux hálózatbiztonság címmel indít tanfolyamot. A „Védd a pingvineket” mottójú képzés elsősorban azoknak a rendszeradminisztrátoroknak szól, akik a Linux kiszolgálók hálózati szolgáltatásainak biztonsága terén szeretnék elmélyíteni tudásukat. A negyven órás – online is végezhető – tanfolyam résztvevői megismerkedhetnek a biztonságos átjárók készítésének, a web alkalmazások védelmének, valamint a virtuális magánhálózatok és a megbízható naplózó rendszerek kiépítésének fortélyaival.
A tanfolyamot a naplózó megoldások vezető gyártójaként ismert BalaBit IT Security egy különleges akcióval támogatja, aminek keretében a képzés résztvevői ingyen juthatnak hozzá a syslog-ng Premium Edition öt szerverre licencelt változatához. A közel százezer forint értékű vállalati megoldás, a Linux/Unix rendszereken világszerte kvázi szabványként alkalmazott nyílt forráskódú syslog-ng magasabb funkcionalitású kereskedelmi változata.
“A BalaBit felajánlásával a tanfolyamon felkerül az i-re a pont. Így válik teljessé a szoftverarzenál, ezzel ugyanis minden hallgató minden ismertetett eszközhöz és szoftverhez jogtisztán hozzájut.” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont vezetője. A termékhez valamennyi résztvevő egy éves licencet kap, amihez nem kell mást tenni, mint április 26-ig regisztrálni az IT Factory weboldalán.
http://itfactory.hu/Info/LinuxSecurity
http://www.balabit.com/hu/network-security/syslog-ng/central-syslog-server
Kapcsolódó cikkek
- HP Felhőszámítási Labor az Óbudai Egyetemen
- Horváth Dávid marad a NetMiniszterelnök
- Jubilál a microCAD a Miskolci Egyetemen
- Félmilliárdos uniós iskolai informatikai fejlesztés Szabolcsban
- Microsoft előadások az IT fejlesztés jövőjéről
- Digitális táblákat és számítógépeket kap a mezőlaki iskola
- Mi számít spamnek, van-e nyilvános adatbázis?
- Lezárult az iskolai laptopok beszerzését célzó program Sopronban
- Nemzetközi díjas a KÜRT hátrányos helyzetűeket támogató projektje
- Megvannak a jövő honlapépítői, honlaptervezői és informatikai újságírói!
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tehetséggondozás és kiválósági program az Audi Iskolával közösen
A Széchenyi István Egyetem, az Audi Hungaria Iskola Intézményfenntartó és Működtető Közalapítvány, valamint az Audi Hungaria Iskolaközpont újabb területen bővítette meglévő együttműködését. A március 21-én aláírt megállapodás értelmében a diákok számára lehetőség nyílik arra, hogy az iskola német nyelvű gimnáziumi tagozatán oktatott matematika tantárgyat beszámítsák a továbbtanulás során.
A jövő közlekedése: Tisztán elektromos Ikarus buszok a MÁV flottájában
A Zöld Busz Program folytatásaként 2025-ben a MÁV-csoport flottáját 20 új, környezetbarát, tisztán elektromos Ikarus 120e típusú autóbusz bővíti, az Energiaügyi Minisztérium és a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával. Az első elektromos busz Keszthelyen kezdte meg működését 2025. március 21-től. Szeptember végéig Komáromban, Tatán, Komlón, Hajdúszoboszlón és Balatonfüreden is elektromos buszok állnak forgalomba.
A legnépszerűbb emojik Magyarországon: A Viber 10 legkedveltebb hangulatjele
A Rakuten Viber, a világ egyik legnépszerűbb üzenetküldő alkalmazása, nemrégiben több mint 3000 új emojival bővítette kínálatát, ezzel új távlatokat nyitva az önkifejezés terén. Egy hónappal később bemutatták Magyarország 10 legkedveltebb hangulatjelét, amelyek tükrözik a magyar felhasználók lényegre törő, mégis érzelemgazdag kommunikációját.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság bemutatta a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére irányuló javaslatcsomagját. Az Omnibus célja, hogy olyan kedvező üzleti környezetet alakítson ki, amely elősegíti a vállalatok növekedését, innovációját és munkahelyteremtését. A javaslatcsomag intézkedései várhatóan jelentős mértékben növelhetik az uniós cégek versenyképességét, amint hatályba lépnek.
Digitális diplomák blokkláncon
Magyarország részt vesz az European Blockchain Services Infrastructure (EBSI) pilot projektben, amelynek célja egy blokklánc alapú „Európai Uniós diploma” infrastruktúra létrehozása. Ez egy digitális rendszer, amely biztonságosan tárolja, és nyomon követi a változásokat az Unió felsőoktatási intézményeiben szerzett diplomák kezelésében. A technológia lehetővé teszi, hogy mind az egyetemek, mind a hallgatók könnyen hozzáférjenek a hiteles dokumentumokhoz, amelyeket maximális biztonsággal, bármikor, bárhonnan és bármilyen eszközről elérhetnek.