Költségcsökkentés magyar módszerrel a világ körül
A magyar piacon született és edződött telekommunikációs költségoptimalizálási módszertan távoli kontinenseken is bevált.
Az INSEAD, Európa vezető posztgraduális nemzetközi iskolája a SciamuSt kérte fel tanácsadónak a telekommunikációs költségek optimalizálási projektjéhez. Az egyre nagyobb költséget jelentő telekommunikáció racionalizálása a legtöbb vállalat, vállalkozás esetében várat magára, noha tudjuk, hogy a megtakarítás nemzetközi viszonylatban is nagyon fontos.
A SciamuSnak, Magyarország piacvezető telekommunikációs tanácsadó cégének a felkéréssel lehetősége nyílt, hogy a hazai piac működésén kidolgozott módszertanának eredményeit az Európai Unión kívül is bizonyítsa. A SciamuS több, mint 80 sikeres projektet hajtott végre itthon és néhányat környező európai országokban. Módszertanát közel tíz éves telekommunikációs tapasztalata alapján fejlesztette ki, és finomítja folyamatosan a piac, a törvények és a szokások változásának tükrében.
A feladat a távoli kontinenseken található telephelyek megbízható vezetékes adathálózattal való összekötése, melyre a SciamuS nemzetközi pályázatot írt ki. Az újrapályáztatás lényege a teljesen redundáns hálózat kiépítése Fontainebleau, Abu Dzabi és Szingapúr között. A több fordulós tárgyalássorozaton, mely érintett műszaki, kereskedelmi, logisztikai kérdéseket egyaránt, szoros versenyben a Cable and Wireless nyert. A pályáztatás eredményeképp az üzembiztonság megnőtt, a költségek azonban több mint 75%-kal csökkentek.
Ezt követte a mobil- és vezetékes hang pályáztatása és az ehhez kapcsolódó tanácsadás. A versenyeztetés során minden országban (Franciaország, Szingapúr, Egyesült Arab Emírségek) figyelembe kellett venni a helyi sajátosságokat, törvényeket, lehetőségeket, szokásokat és a piacok fejlettségét is. Az Arab Emírségekben például nehezítette a pályázati kiírást, hogy a szolgáltatók versenye csak most van kibontakozóban.
A SciamuS a vezetékes költségek esetében is jelentős megtakarítást ért el. Franciaországban és Szingapúrban több mint 50%-kal csökkentek a költségek, úgy, hogy az árcsökkenés mellett vonalracionalizálás is történt.
Mobil területen az összköltségek nem változtak, azonban ez nem jelenti, hogy a költségek racionalizálása elmaradt, hiszen a nyújtott szolgáltatás volumene az elmúlt egy évben jelentősen nőtt. A francia felhasználók esetében az adatroaming mennyisége húszszorosára növekedett, Szingapúrban az előfizetők száma duplázódott, és az okostelefon-adatelőfizetők aránya négyszeresére nőtt. Az Egyesült Arab Emírségekben a verseny hiánya miatt csak kisebb költségmegtakarítás várható ezen a téren.
Az INSEAD projekt sikere bizonyítja, hogy a SciamuS által kidolgozott módszertan más kontinenseken is működik. Eredetileg Magyarországra dolgozták ki, sikere nem volt kétséges az EU-n belül sem az egységes szabályozásnak köszönhetően, most azonban a világ többi részén is bizonyítottak. Az INSEADnál elért eredmények igazolják a módszertan sikerességét.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.