GTS Hungary augusztustól 26 GHz-es frekvenciasávon
A GTS Hungary, Magyarország vezető alternatív távközlési és adatközpont-szolgáltatója a műszaki kivitelezések befejezése után augusztustól indítja el szolgáltatásainak értékesítését a 26 GHz frekvenciasávon. Az NMHH által kiírt pályázaton elnyert frekvenciatartományokban a GTS kis hatótávolságú, garantált sávszélességű adatátviteli hálózatok létrehozását tudja biztosítani vállalati ügyfelei részére.
Más technológiákkal szemben a GTS szolgáltatásának előnye, hogy nem csak garantált, hanem dedikált sávszélességet biztosít, ami folyamatos és kizárólagos kapcsolatot jelent az ügyfelek számára. A szolgáltatás kiemelkedő színvonalát a végponti eszközök ellenőrzését is ellátó hálózatfelügyelet garantálja. Az első ütemben a GTS tíz budapesti és két vidéki állomás kiépítését tervezi, ezt 2013-ban még tizenkét egység követi a fővárosban és vonzáskörzetében. A két alapblokk felett megszerzett jogokat a GTS 15 évig gyakorolhatja. A beruházás költsége eléri a 300 millió forintot. Az új technológia a meglévő pont-pont és pont-multipont alapú mikrohullámú rendszereket egészíti majd ki. Az újonnan érkező igényekre többfajta megoldási javaslatot kínál majd a rendszer, amelynek kapacitása bázisállomásonkénti eléri a 600 Mbit/secundumot.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilalkalmazások a szabadság idejére a Vodafone ajánlásával
- Júliustól a T-Mobile újabb roaming előnyöket kínál a külföldre utazóknak
- Vodafone: már SMS-ben is köthető autóra assistance szolgáltatás
- Júliustól vezetik be a távközlési adót
- bwin: iPad-ről elérhető pókeralkalmazás
- Vállalati szintű biztonság mobileszközökre is
- Okostelefonos áramfogyasztás-mérés a DÉMÁSZ-nál
- Shakespeare szonettjei táblagép-alkalmazás formájában
- Virtuális „check-in” alkalmazás a Lufthansától
- Alkalmazások a középkorban - Az első AR teambuilding app
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.
A NIS2 megfelelés és a MI-megoldások is megnehezítik a magyar cégek digitális átállását
Az informatika minden eddiginél gyorsabban fejlődik, így nem csoda, hogy ezt sokszor a cégek sem győzik követni. A felhőtechnológia néhány éve még modern kuriózumnak számított, ma már azonban elvárás, hogy bárhol is vagyunk, minden adat azonnal elérhető legyen. Ez a technológiai ugrás azonban nemcsak a rugalmas együttműködést és a munkavégzés szabadságát hozta el a cégek életébe. Ha nem szakszerű módon történik meg egy új IT rendszerre való átállás, az komoly kiberbiztonsági kockázatnak teszi ki a vállalatot. Egy rendszergazdának nemcsak az a feladata, hogy fejlessze a vállalat informatikai hátterét, a cég dolgozóit is oktatnia kell az új rendszerek használatára.