A Google Reader nyugdíjba vonul
A Rich Site Summary vagy más néven RSS az egyik legegyszerűbb módja, hogy folyamatosan nyomonkövessük kedvenc weboldalainkat. A legnépszerűbb ilyen szolgáltatás a Google Reader, amelyről kiderült, hogy csak volt – a Google július 1-től megszűnteti a szolgáltatást.
Magam is megbizonyosodtam róla, hogy a hír igaz, július 1-jével megszűnik a Google Reader. Megnyitottam az olvasómat, és ez a kép fogadott:
Ahogy a cég fogalmazott, a 2005 óta működő Reader nyugdjíba vonul. Szerencsére azonban minden adatunk másolatát menthetjük gépünkre. A feliratkozásainkat XML fájlként, az alábbiakat pedig JSON fájlként:
- a követőink listáját, és akiket mi követünk
- a csillaggal jelölt elemeket
- a kedvelt és megosztott elemeket
- mások megosztásait, akiket követsz
- a létrehozott megjegyzéseket
- a kommentált elemeket
A Google idén is elvégzi tavaszi nagytakarítását, ennek keretében söpri ki végleg szolgáltatásai közül a Readert. És hogy mi a magyarázat minderre? A felhasználók folyamatos csökkenése – állítja a cég blogjában.
De úgy tűnik, mégis akadnak hűséges felhasználók, ráadásul elég szép számmal, ugyanis a létrehoztak egy online petíciót, amelyet már több mint 20 ezren aláírtak, és több megjegyzést is olvashatunk, arról számolnak be a felhasználók, mire és hogyan használták a Google Readert.
A YouTube-on kerestünk videót arról, hátha okosabbak leszünk, és máris egy mémbe ütköztünk. Szerintem az elkövetkezendő napokban, hetekben több hasonlóra is számíthatunk.
Kapcsolódó cikkek
- Siker és újítás a Prezinél
- A Magyar Telekom Platina fokozatú támogatója lett a MOB-nak
- Németországban betilthatják a Google Térképet
- Miért drágább a mobilinternet itthon, mint Ausztriában?
- Aggódik a Google a Samsung-dominancia miatt
- A Google megújítja főoldal dizájnját
- USA-ban is elérhető a Nokia Music+ szolgáltatása
- A YouTube 8 éve
- Egy kereső, amely a trükkös kérdésekre is válaszol
- Már Magyarországon is kapható a Nexus 4
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.