Wi-fi tölti az elektromos buszt
Elektromos buszról már korábban is lehetett hallani, ám a Wi-Fi segítségével töltődő elektromos busz egészen egyedülálló találmány. Az első ilyen járművet már tesztelték ia az Utah Állami Egyetemen.
Egy új elektromos busz töltéséhez Wi-Fi technológiát használnak, és ez nem megy a töltés rovására, ugyanis a tesztelés során már kiderült, hogy a busz gyorsan feltölt. A járgány az "Aggie Bus" nevet viseli. Egy korábban ismertetett megoldással ellentétben nem az útban elhelyezett kábelekből tölti fel magát az elektromágneses tekercsek segítségével, hanem Wi-Fin keresztül veszi fel a működéséhez szükséges löketet.
Az egyetem kereskedelmi és regionális fejelsztésének alelnöke, Robert T. Behunin is megerősítette, hogy ezzel a megoldással történelmi pillanathoz érkeztek, hiszen a járgány 5 kilowatt esetében 25,4 centiméteres távolságra az úttól, 90%-os energiaátviteli hatékonysággal működik. A buszt két évig folyamaotsan fejlesztették.
A témáról teljes egészében az Ecolounge-on olvashatnak.
Forrás: Ecolounge.hu
Kapcsolódó cikkek
- Ötödik elem ihlette közlekedési kártya lesz Londonban
- Több mint félmillióan használták eddig az ingyenes internetet a moszkvai metróban
- Az ABB telepíti Velence nagyteljesítményű Wi-Fi hálózatát
- A nyilvános Wi-Fi veszélyei
- Európai Wi-Fi túra a Dellel
- Nikon D5300 – Wi-Fi és GPS funkcióval
- Történelemóra – az elektromos autó a kezdetektől
- MÁV: 500-ra duzzadt a Wi-Fi-vel felszerelt kocsik száma
- Vasútállomásokon is ingyenes Wi-Fi lesz a MÁV-nál
- A vízbázisú akksik az elektromos járművek barátai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A NIS2 megfelelés és a MI-megoldások is megnehezítik a magyar cégek digitális átállását
Az informatika minden eddiginél gyorsabban fejlődik, így nem csoda, hogy ezt sokszor a cégek sem győzik követni. A felhőtechnológia néhány éve még modern kuriózumnak számított, ma már azonban elvárás, hogy bárhol is vagyunk, minden adat azonnal elérhető legyen. Ez a technológiai ugrás azonban nemcsak a rugalmas együttműködést és a munkavégzés szabadságát hozta el a cégek életébe. Ha nem szakszerű módon történik meg egy új IT rendszerre való átállás, az komoly kiberbiztonsági kockázatnak teszi ki a vállalatot. Egy rendszergazdának nemcsak az a feladata, hogy fejlessze a vállalat informatikai hátterét, a cég dolgozóit is oktatnia kell az új rendszerek használatára.
Huawei: Az intelligens technológiák 2030-ra 16 billió dollárral növelhetik a globális GDP-t
A Huawei több mint tíz intelligens hálózati terméket és megoldást mutatott be az idei, müncheni Huawei Network Summiton. Az új Xinghe hálózati megoldások lehetővé teszik a rendkívül gyors adatátvitelt és a nagy teljesítményű hálózati környezetek kiszolgálását, ezzel elősegítve Európa digitális és intelligens fejlődését. Az eseményen több mint ezeregyszáz iparági szakértő, technológiai vezető és partner vett részt több mint 30 országból, köztük Németországból, Franciaországból, Olaszországból, Svájcból, Spanyolországból, Törökországból és Magyarországról is.