Áramforrások hiányának európai szintű megszüntetése
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője és a European Policy Centre, a King Baudouin Alapítvány támogatásával létrehozott, független, nonprofit kutatóközpont bejelentette az Energy Poverty Task Force kezdeményezés elindítását.
A munkacsoport feladata az energiaszegénységgel kapcsolatos problémák lehetséges megoldásainak feltárása az Európai Unió területén. A 2016. január 26-án, Brüsszelben tartott alakuló ülésen részt vett Maroš Šefčovič, az Európai Bizottság energiastratégiáért felelős alelnöke is.
A Schneider Electric, a társadalmi felelősségvállalás mellett elkötelezett vállalatként 2013-ban Energy Access néven programot indított a fejlett gazdaságokban jelentkező energiaszegénység leküzdésére. Ennek megvalósítása érdekében három egymást erősítő területre – az oktatásra, a beruházásokra és a technológiai fejlesztésekre – összpontosítja erőforrásait. A vállalat folyamatosan kutatja, hogyan tudná ezen törekvéseit a leghatékonyabb módon megvalósítani, ezért az energiaszegénységgel foglalkozó munkacsoport részeként és a European Policy Centre-rel karöltve munkálkodik az áramforrások hiányának európai szintű megszüntetésén. Mindezek előmozdításaként a társaság egy tanulmányt tett közzé Az energiaszegénység megoldása Európában: a kezdeményezések és a megoldások értelmezése címmel.
Kapcsolódó cikkek
- Galaxis kalauz kkv-knak
- Folyik a verseny a fenntarthatóságért, és a témában elnyerhető címekért
- Adatközponti Oscar-díjat nyert a Schneider Electric
- EcoBlade: „Penge” energiatároló rendszer
- Energetikai portál indult az energiatudatosság növelése érdekében
- A klímaváltozás elleni küzdelembe aktívan bekapcsolódik a Xerox is
- Mintegy 500 millió forintból vált energiatakarékosabbá egy magyar számítástechnikai cég
- Új irodai applikációval vet véget a papír korszaknak a Xerox
- A tengerből is ihatunk vizet a GE miniatürizált, 3D-nyomtatott gépének segítségével
- Schneider Electric: IoT-innováció egyetemi együttműködésekkel
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.