Az Ingram Micro megveszi az RRC-t a régióban
Az Ingram Micro cégvásárlással erősít Kelet- és Dél-Európában, a value-add - hozzáadott értékű - disztribúciós szolgáltatásainak kibővítéséért. Az akvizíció során az orosz tulajdonú RRC Group CEE divíziója amerikai tulajdonba kerül, így a kaliforniai cég komoly piaci pozícióval rendelkező RRC leányvállalatokat integrál szervezetébe.
2016. február 11-én a két cég hivatalosan aláírta az akvizíciós megállapodást, amely alapján az RRC kelet- és dél-európai leányvállalatait megvásárolja az Ingram Micro Inc. A felvásárlás célja, hogy az RRC által képviselt hozzáadott értékű disztribúciós szolgáltatásokkal (value added distribution, VAD), gyártókkal, termékekkel, kiterjedt viszonteladói hálózatával az Ingram Micro megerősítse piaci helyzetét és tovább növelje részesedését IT nagykereskedőként.
A varsói központú RRC Group CEE divízió leányvállalatai, képviseletei Lengyelországban, Csehországban, Magyarországon, Szerbiában, Romániában, Bulgáriában, Horvátországban, Szlovéniában, Macedóniában, Albániában, működnek sikeresen az informatikai piacon (valamint lefedik Boszniát, Montenegrót, Koszovót is Szerbián keresztül) value-add disztribútorként több mint 10 éves IT piaci jelenléttel.
Az RRC viszonteladó partnerei számára nyújtott szolgáltatásai közé tartozik a mérnöki, informatikai tervezés, tanácsadás, logisztikai, képzési, marketing és pénzügyi támogatás is – speciálisan a közép- és nagyvállalati IT megoldásokkal. A cég olyan hálózati, biztonsági, IT infrastruktúra, adattárolási és azonosítási termékek gyártóit képviseli a kelet- és dél-európai régióban, mint az APC, Avaya, CheckPoint, Cisco, Citrix, Dell-Sonicwall, EMC, Forcepoint (korábbi Websense), Hitachi, HP Security, IBM, Imperva, Lenovo, NCR, Splunk, Toshiba Retail Solutions, Trend Micro, Vasco, Xplore, Xyzmo, Zebra.
„A két cég egyesülése rendkívül erős IT nagykereskedő vállalatot hoz létre a régiónkban, stabil pénzügyi háttérrel, kiemelkedő gyártói és partneri kapcsolatokkal, üzleti hálózattal, piacismerettel.
Az RRC több mint 10 éve dolgozik a hozzáadott értékű disztribúcióban Kelet- és Dél-Európában – Magyarországon pedig már 16 éve.
Hatalmas előrelépés lesz az akvizíció mindkét fél részére, sokéves nemzetközi üzleti jelenléttel, kiterjedt régiós hálózattal, jól képzett szakemberekkel kiegészítve egymást.
Rengeteg tapasztalatot, ismeretet felhalmoztunk a cégnél, melyet most az Ingram Micro szervezetében fogunk hasznosítani. Value-add gondolkodást, széles ügyfélbázist, komoly piaci részesedést, kapcsolati tőkét, munkaminőséget, rugalmasságot, megoldásközpontú mentalitást képviselünk, mellyel komoly plusz versenyelőnyre tehet szert az Ingram Micro” – nyilatkozta Virágh Attila, az RRC Hungary Kft. cégvezetője a cégakvizíció kapcsán.
Az akvizíció jelentősen növelni fogja az Ingram Micro forgalmát a régióban, és nagymértékben erősíti a hozzáadott értékű szolgáltatások piacán az amerikai disztribútor pozícióit.
A kaliforniai vállalat szolgáltatási portfóliója is számottevően növekszik majd a régióban, az RRC által képviselt gyártók nyolcvan százaléka új megoldásként jelenik meg az Ingram Micro termékpalettáján. Ezzel az akvizícióval az egyik legnagyobb IT nagykereskedő szereplővé lép elő a cég Kelet- és Dél-Európában.
A felvásárlás várhatóan 2016 első felében zárul le a versenyhivatali, jogszabályi ellenőrzések után. A jóváhagyásig a két cég önálló vállalatként működik, önálló szervezetben, önálló ügyfélkörrel, ezt követően indul el az összeolvadási lépések koordinációja, a szervezeti kapcsolódás, szolgáltatások harmonizálásának végrehajtása. A két vállalat minden képviselt IT gyártói terméket és szolgáltatást továbbvisz a közös szervezetbe és minden munkatársra számítanak az akvizíció során.
Kapcsolódó cikkek
- A Kingston felvásárolta az Imation IronKey USB-technológiáját és -eszközeit
- Műholdcéget vett a Google
- LTE modemgyárat vett a Sony
- A Foxconn megvásárolná a japán Sharp elektronikai konszernt
- FRISSÍTÉS: az IBM megvette a UStreamet
- Felvásárolják az Extreme Digital egy részét
- Óriási IT-üzlet: a Dell felvásárolta az EMC-t
- Az Oracle felvásárolja a Maxymiser vállalatát
- A Twitter megvenné a Flipboardot
- GPS céget vásárolt az Apple
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.