SMART 2016: Milyen magyar startupokra figyeljünk 2016-ban?

forrás: Prím Online, 2016. május 10. 09:18

Intelligens önvezető autók, kiterjesztett valóság alapú repülőgép átvizsgáló rendszer, hordozható személyi EKG – néhány azok közül az ígéretes startupok közül, melyek friss, innovatív ötletekkel, prototípusokkal, kész megoldásokkal mutatkoznak be a SMART 2016 konferencián 2016. május 23-án. 

Az idei SMART 2016 konferencia amellett, hogy otthont ad a Telekom által szervezett európai startup verseny döntőjének (Telekom Innovation Contest), valamint a Telekom nemzetközi startup seregszemléjének (Telekom Innovation Expo), felvonultatja az öreg kontinens legjobb kezdő vállalkozásait is. Legyen szó szenzoros biztonsági újításról vagy ipari rendszereket forradalmasító ötletről vagy akár vakokat és gyengénlátókat segítő alkalmazásról, illetve az e-kereskedelmet támogató, úttörő megoldásokról, mind-mind ott lesznek a SMART 2016-on. A konferencia továbbá, a minden évben megújuló tematikán túl, a nagyközönség előtt még kevésbé ismert, magyar innovatív vállalkozásoknak is bemutatkozási lehetőséget biztosít.  

  

Mesterséges intelligencia a jövő autóiban

A SMART 2016-on bemutatkozik az AdasWorks, mely mesterséges intelligencia alapú vezetés támogató rendszert fejleszt önvezető autókhoz, annak érdekében, hogy a jövő autózása biztonságosabbá, kényelmesebbé váljon. Az előadásban az önvezető autók jelenéről és jövőjéről, technológiai, jogi és etikai kihívásokról lesz szó, mely során bemutatásra kerülnek az AdasWorks-nél jelenleg folyó fejlesztések eredményei is. 

 

 

Magyar okos megoldás forradalmasíthatja a repülőgép átvizsgálást

A szintén az eseményen bemutatkozó Aerin-X nevű magyar startup egy speciális, kiterjesztett valóság (Augmented Reality) technológián alapuló megoldással célozza forradalmasítani az utasszállító repülőgépek felszállást megelőző, kötelező külső átvizsgálását. Az előadás keretében bemutatásra kerül a technológia és az, hogy konkrétan milyen problémára nyújt választ. 

 

Életmentő technológia: Az amerikai piac imádni fogja a hordozható EKG-t

A stroke a második leggyakoribb halálnem a világon, amelyben bárki érintett lehet, hiszen a kor előrehaladtával egyre nő a rizikója, illetve további számos kockázati tényező is fent áll. A magyar WIWE egy olyan kisméretű, hordozható vizsgálati eszközt fejlesztett ki, mellyel egy okosalakalmazás segítségével bárki könnyedén pontos EKG mérést végezhet. Az eszköz továbbá méri a véroxigén szintet és lépésszámlálót is tartalmaz. A készülék ezzel segíti a stroke megelőzését, hiszen önálló rizikóbecslést végez a hirtelen szívmegállás és a pitvari fibrilláció okozta stroke kockázata kapcsán. Az előadásban a technológia mellett szó esik majd a cég egyesült államokbeli terveiről is, de a konferencián új, e-health, életmentő megoldásokat mutat be a Microsoft is.

 

Hogyan építsünk startupot 60 perc alatt?

A rendezvényen a közel 100 előadás között megtalálhatóak lesznek a legfrissebb UX fejlesztési kihívások is, amelyeket a Testbirds és a Supercharge szakemberi hoznak közelebb az odalátogatókhoz. Akitket pedig az aktív kikapcsolódás érdekel, ebben sem lesz hiány: közel fél tucat, izgalmas szakmai workshopra is sor kerül majd május 23-án. A Drukka Startup Stúdió csapata például egy egyórás esemény keretében „startup sprintet” rendez, melynek során a konferencia tematikája menté, a résztvevőkkel közösen kiválasztanak egy random ötletet, majd a fő mérföldkövek bemutatásával lemodellezik, hogy az adott koncepció megoldására milyen lépéseken keresztül lehet startupot építeni. 

 

Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

21 cég részesült elismerésben a 2024-es Kiválóan Vezetett Vállalatok díjátadóján

Szeptember 26-án, egy díjátadó gála keretein belül lezárult a Deloitte Private 2024-es Best Managed Companies mentorprogramja, mely a hazai magánvállalatok támogatására és elismerésére jött létre. Az idei év során 8 új cég csatlakozott a magyar, és egyben a nemzetközi Best Managed közösséghez, összesen pedig 21 hazai magánvállalat érdemelte ki a minősítést. 

2024. szeptember 30. 09:57

Az európaiak csupán 15%-a tudja, hogyan fordíthatja az AI-t a mindennapi élet javára

A Samsung legfrissebb kutatása* rámutat, hogy az európaiaknak csak töredéke érzi magát biztosnak abban, hogy képes használni az AI-t a mindennapokban. A tíz európai országban, több mint 11 000 résztvevő megkérdezésével végzett felmérés szerint a válaszadók több mint fele szeretné, ha az AI egyszerűsítené az életét (53%), fokozná a szórakozási lehetőségeket és javítaná az életminőséget: a takarítás és az időmegtakarítás a prioritások közé tartozik. A válaszadók 42 százaléka örülne, ha az AI segítené az intelligens otthoni eszközök hatékony összekapcsolódását.

2024. szeptember 28. 15:21

Az űrhajósokat is kisegítő, ötvenéves kézi számítógépet is bemutatnak a Kutatók Éjszakáján

A Neumann Társaság idén is izgalmas programmal várja az érdeklődőket a 2024. szeptember 27-i Kutatók Éjszakáján: a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában található Informatika Történeti Kiállításon az idén 50 éves HP-65-öst, a világ első programozható zsebszámológépét is megismerhetik, amely a hetvenes években még az amerikai űrhajósokat is segítette az Apollo-Szojuz program során.

2024. szeptember 20. 10:06

Szenzációs eredmény a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián

A négy magyar versenyző négy medált szerzett az első olyan mesterséges intelligenciára fókuszáló diákolimpián, amelyen nem csapatban, hanem egyéni versenyzésben mérték össze tudásukat. Az IAIO-t  (International  Artificial  Intelligence  Olympiad) az első alkalommal szeptember 8-12. között rendezték meg Rijádban.

2024. szeptember 16. 13:26

Kiváló magyar eredmény a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián

Négy magyar diák képviselte hazánkat a szeptember 1-8. között Egyiptomban zajlott Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI), ami a legrangosabb informatikai világverseny a középiskolás korosztály számára. A magyar fiatal tehetségek egy arany- és egy ezüstérmet szereztek, egyikük pedig dicséretben részesült. A diákolimpikonok a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében, az ELTE Informatikai Karának együttműködésével készültek fel a versenyre.

2024. szeptember 9. 14:53

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

2024. szeptember 29. 15:24

Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem

2024. szeptember 24. 15:10

Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban

2024. szeptember 17. 11:37