SUSECon: fókuszban a jövő
A SUSE nemrég tartotta a 2016-os SUSECon rendezvényt Washingtonban. Az évente megrendezett konferencián a vállalat szakemberei, vezetői és partnerei beszámolnak a legfontosabb eredményekől, vázolják az elkövetkező időszakra vonatkozó előrejelzéseket és terveket, valamint bemutatják a legújabb fejlesztéseket.
Az idei eseményen a SUSE OpenStack Cloud és a SUSE Linux Enterprise Server legújabb kiadása játszotta a főszerepet, emellett szó esett a SUSE tanúsítási programjának bővüléséről is.
A SUSECon nyitóelőadása:
A konferencia résztvevői az elsők között ismerkedhettek meg a SUSE Linux Enterprise Server for ARM megoldással, amely az első, 64-bit ARMv8-A architektúrán alapuló szerverekre optimalizált, kereskedelmi forgalomban elérhető, vállalati Linux disztribúció. A SUSE a szakmai találkozón azt is bejelentette, hogy „SUSE Ready” alkalmazástanúsítási programját a SUSE OpenStack Cloud és SUSE Enterprise Storage termékekre is kiterjeszti. A SUSE Linux Enterprise partnerei és ügyfelei számára már régóta elérhető tanúsítás igazolja, hogy a SUSE-szoftvereket tartalmazó partnermegoldásokat mindkét fél tesztelte és támogatja. Így az ügyfelek egymással kompatibilis külső megoldásokkal, biztonságosan építhetnek ki szoftveresen vezérelt infrastruktúrát szállítóktól függetlenül.
A rendezvényen debütált a SUSE OpenStack Cloud 7, amelynek segítségével a vállalatok az OpenStack platform előnyeit kihasználva infrastruktúra-szolgáltatásként (IaaS) működő privátfelhő-megoldásokat alakíthatnak ki és működtethetnek hatékonyan.
„A kormányzati, kiskereskedelmi, pénzügyi, biztosítási, FMCG-, gyártó- és médiaszektor vállalatainak informatikai felsővezetői az elsők között tesztelték, majd vezették be az üzleti stratégiai követelményeket is kielégítő OpenStack-alapú felhőket” – mutattak rá a Forrester Research vezető elemzői, Paul Miller és Lauren Nelson. Azt is kifejtették továbbá, hogy az OpenStack „olyan megbízható platform az IT-vezetők számára, amelyre építkezve lépést tarthatnak az innovációkkal és a gyorsan változó ügyféligényekkel.”
A SUSE OpenStack Cloud 7 fejlesztései:
- Teljes körű Docker-támogatás a Kubernetes konténer-összehangoló keretrendszer és az OpenStack Magnum integrációjával. Ennek köszönhetően az ügyfelek szolgáltatásként nyújtott konténerfunkciókat vehetnek igénybe az innovatív, felhőben futó szolgáltatások és alkalmazások kialakításához, illetve telepítéséhez, és támogathatják a DevOps folyamatokat és környezeteket.
- Működés közbeni frissítési lehetőség, amelynek köszönhetően elkerülhetők a leállások és a szolgáltatási fennakadások az új OpenStack kiadásokra történő átállás során.
- További magas rendelkezésre állást biztosító képességek, így többek között HA-védelem a virtuális gépekhez és szolgáltatásokhoz, amellyel az ügyfelek biztonságosabban tudják áthelyezni kritikus alkalmazásaikat a felhőbe.
- Az OpenStack Manila és a CephFS integrációja a SUSE Enterprise Storage segítségével. Az így létrejövő egységes tárolókörnyezetben az ügyfelek egyetlen fürtön belül futtathatják a blokk-, objektum- és fájlszintű adattárolási szolgáltatásokat, csökkentve ezzel a működtetési költséget.
- Megnövelt skálázhatóság, amely révén a megoldás több adatközpontra is egyszerűen kiterjeszthető. Az ügyfelek ezáltal egyetlen felhasználói felületen keresztül érhetnek el, felügyelhetnek és vezérelhetnek több privát felhőt.
A SUSE OpenStack Cloud már elérhető. További információért kérjük, látogasson el a https://www.suse.com/products/suse-openstack-cloud/ weboldalra. A SUSECon rendezvényen bemutatott SUSE Linux Enterprise Server SP2-ről a következő linken talál további információt: http://www.novell.hu/hirek/20161110_SUSE_SLES_12_SP2_sajtokozlemeny.html
Kapcsolódó cikkek
- A működő biztonság a fejlesztéssel kezdődik
- Minden eddiginél nagyobb rendelkezésre állás az új SUSE Linux Enterprise Serverrel
- Elindult az NHIT Online Akadémia!
- Kihirdették a „Digitális Esély 2016” pályázat nyerteseit
- Egyszerűen nagyszerű: mobil fájlmegosztás vállalati szinten
- Az Ultra HD-ban rejlik a versenyelőny
- Infotér Konferencia a digitális fejlesztések előremozdításáért
- Új OES 2015: továbbfejlesztett hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatások
- Hatékonyabb működés az új, SAP alkalmazásokhoz készült SUSE rendszerrel
- Elérhető az SP1 a SUSE Linux Enterprise 12-höz
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.