A Telekom pályázatot hirdet fenntartható szervezetek számára
DELFIN Díj pályázatra idén is példamutató projekteket és programokat várnak
A Magyar Telekom idén is meghirdeti DELFIN Díj pályázatát, amely keretében azon vállalkozások és szervezetek tevékenységét díjazza, akiknek a fenntartható fejlődés iránti elkötelezettsége kimagasló, tevékenységükhöz viszonyított fenntarthatósági teljesítménye példamutató.
A Telekom 2008-ban alapította a DELFIN Díjat („Díj egy ELkötelezett, Fenntartható, Innovatív Nemzedékért”), amely odaítélésével a vállalat a fenntartható fejlődés gondolatának népszerűsítését szeretné elősegíteni, és az azért tett aktivitásokat kívánja elismerni.
A DELFIN Díjra a Magyarországon bejegyzett és tevékenykedő vállalatok és szervezetek pályázhatnak már megvalósult és működő projektekkel és programokkal.
A pályamunkákat a vállalat az idén az alábbi négy kategóriában várja:
- Megvalósult innováció a fenntarthatóság érdekében
- Esélyegyenlőség támogatása, diszkrimináció-mentesség segítése vállalaton belül és kívül
- Klímavédelemmel kapcsolatos beruházás és fejlesztés
- Fenntarthatósági tudatformálás, oktatás
A beérkezett pályázatokat négytagú szakmai zsűri értékeli, amelynek tagjai: Bodó Péter, a route4U alapítója; György Bence, az Origo tartalom igazgatója, a Fenntarthatósági Média Klub képviselője; Dr. Pataki György, a Budapesti Corvinus Egyetem docense és Szomolányi Katalin, a Telekom vállalati fenntarthatósági központjának vezetője.
A 2017-es év DELFIN Díjasai Botos Péter üvegművész erre az alkalomra készített alkotását kapják. Nyertes KKV-k és civil szervezetek esetén további nyeremény egy 2 éves Magenta 1 és Webkönnyen előfizetés, míg a nyertes nagyvállalatok bemutatkozási és kiállítási lehetőséget is kapnak a T-Systems Magyarország 2017-es Symposiumán, amely az ICT iparág legnagyobb, egész napos rendezvénye. Emellett minden díjazott kiállítási lehetőséget kap a Telekom 10. Fenntarthatósági Napjára 2017. szeptember 30-án az Akvárium klubban, ahol bemutathatják a fenntarthatóság terén elért eredményeiket, valamint a nyertes pályázatokról 2-3 perces bemutató kisfilm is készül, amelyhez online promóció jár.
A pályázatokat elektronikus formában lehet benyújtani a 2017. április 30-ig a következő e-mail címre: fenntarthatosag@telekom.hu. A DELFIN Díjat a vállalat a Telekom XVIII. Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetésén adja át 2017. június 9-én.
A pályázati felhívás elérhetők a Telekom honlapján: http://www.telekom.hu/rolunk/fenntarthatosag/palyazatok/delfin_dij_2017
Kapcsolódó cikkek
- Átadták az idei díjakat az informatikai oktatásban élen járó egyetemi oktatóknak és középiskolai tanárcsapatoknak
- Átadták az idei DELFIN Díjakat
- Nemzetközi versenyen nyert díjat az Okostelefon Akadémia
- Újra DELFIN Díj a felelősen működő magyar vállalatokért!
- Harmadik alkalommal indul a Telekom nemzetközi innovációs pályázata
- Mennyit ér egy lojális vásárló szavazata, avagy hol szeretünk online vásárolni?
- Telekom pályázat Civil és CivilNET díjcsomagra
- Áder János: a technológiai fejlődés motorja az innováció
- Átadták Az Év Honlapja díjakat
- Frekvenciapályázat: új belépő a mobilpiacon
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.