Már a magyar AIESEC is Teams-szel dolgozik
Egyre több szervezet fedezi fel magának a tavasz óta ingyenesen elérhető Microsoft Teams előnyeit. Az Office 365 üzleti csomag előfizetői számára igénybevehető új csevegésközpontú munkaterület alaposan átformálja a csapatmunkát. A közgazdászhallgatók nemzetközi szervezete (AIESEC) teljes sikernek éli meg a Teams-re való átállást.
A Microsoft Teams mára a feladattervezőtől, a levelezési rendszerek szinkronizációján át a képernyő felolvasási funkcióig legalább száz hasznos kiegészítéssel bővült az elmúlt fél évben. Korábban egy-egy fontos kérdésben véget nem érő megbeszéléseken, jónéhány prezentációt követően születtek megoldások, döntések. A technológia fejlődése azonban gyökeres változásokat hozott ezen a téren is. A mobileszközök terjedése, a felhőszolgáltatások térnyerése, a távmunka lehetősége ma már korábban elképzelhetetlen lehetőségeket tartogat. Az AIESEC magyar tagozatának kollégái eddig a piacon ingyen elérhető szolgáltatásokat használtak, ám bizalmas adataik védelme érdekében nemrégiben egy profi megoldásnál kötöttek ki.
A világ legnagyobb, 120 országban 86 ezer tagot számláló diákszervezetének magyar tagozata nyolc egyetemen tíz helyi bizottsággal van jelen. A tízfős vezetőség úgy működteti a több mint 600 tagból álló szervezetet, mint egy nagyvállalatot. Tagjaik külföldi szakmai gyakorlatra utaznak, konferenciákat és szemináriumokat szerveznek, támogatókat gyűjtenek.
Diákok révén levelezésre, fájlok tárolására és megosztására eddig ingyenesen elérhető megoldásokat használtak. A Facebook elterjedése óta radikálisan csökkent az e-mail forgalmuk: amit lehetett, inkább a sokkal gyorsabb kommunikációra lehetőséget adó Messengeren intéztek. Az AIESEC-nél azonban aggályosnak tartották bizalmas üzleti információk ily módon történő kezelését. Olyan megoldást keresett, amely a szükséges funkciókat egységes platformon kezeli, a non-profit szektorban is alkalmazható, ráadásul használatára meg is tanítják a felhasználókat. A választás végül a Microsoft új, csapatmunkát támogató felületére, a Teamsre esett.
„Ez az elképzelhető legjobb program egy csapat hatékony és interaktív vezetésére a mai világban. Az AIESEC-en belül minden fájlunkat online tároljuk és a kommunikáció közel 60 százaléka még egy kisebb csapaton belül is online zajlik. A Teams egy remek applikáció mindennek az összekötéséhez. Egy ablakon belül ott az összes beszélgetésem, fájlom, jegyzetem és üzenetem” – mondja Horváth Annamária, elnök. Szerinte a munkát leginkább a Teams csatorna alapú felépítése könnyíti meg. Minden projekt vagy téma közé szerveződő csapatnak saját csatornája lehet, amelyben nagyon könnyű beszélgetéseket indítani, követni az eszmecserét vagy visszakeresni a korábbi csevegéseket. Ha pedig valaki nem tagja a csatornának, nem kap érdektelen üzeneteket.
A Teams desktop és mobilalkalmazása nem csupán tökéletesen kiváltotta a Messengert, de a bevezetése óta eltelt első hónapban 40 százalékkal csökkent az AIESEC Messenger és e-mail forgalma. Ráadásul a Teams a fájlok feltöltését és megosztását is könnyebbé tette. Nem kell külön megnyitni a OneDrive-ot és a Sharepointot, a fájlokat egyből a Teamsből lehet elérni és megvitatni. Mivel a szervezetben a vezetők évente cserélődnek, a tagok pedig bármikor be- és kiléphetnek, fontos volt, hogy a bevezetési ciklus minél rövidebb legyen. „A Microsoft megoldása sokat segít nekünk a folytonosság fenntartásában, az információk átadásában és megőrzésében. Ráadásul új tagokat is könnyen gyorsan tudunk felvenni a rendszerbe” – tette hozzá a magyar AIESEC elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Nagyobb rugalmasságot, több időt és a papírmunka csökkenését várja a digitalizációtól a kkv-szektor
- A fiatalok a jövő munkahelyén szeretnének dolgozni
- Látássérült emberek életét könnyítő magyar app jutott ki a Microsoft világversenyére
- Egy startup ötlettől a megvalósításig
- Új Dell EMC felhőalapú platform a Microsoft Azure Stackhez
- Windows 10 Őszi Alkotói Frissítés
- A Microsoft új szolgáltatásaival könnyen építhető mesterséges intelligencia a most készülő és a régi alkalmazásokba egyaránt
- Új Microsoft eszközök és szolgáltatások a modern oktatás szolgálatában
- Megérkezett a Windows 10 Alkotói frissítés!
- A Microsoft első embere Budapesten
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.