A Fujitsu mainframe-innovációval erősíti a digitális világ gerincét
A Fujitsu továbbra is befektet a kritikus mainframe-rendszerek működésébe. Legújabb operációs rendszerének fejlett rendelkezésre állási, interoperabilitási, biztonsági és karbantartási funkciói megerősítik, hogy a mainframe-ek hosszú távon is relevánsan tölthetik be a digitális világ gerincének szerepét.
A Fujitsu BS2000 OSD/BC V11.0 szoftver, a Fujitsu BS2000 SE szerversorozat operációs rendszerének új kiadása átfogó fejlesztést jelent a Fujitsu korábbi mainframe operációs rendszeréhez képest. Az új szoftver az innovatív és biztonságos közös digitális alkotáshoz (digital co-creation) szükséges főbb jellemzőkre helyezi a hangsúlyt, azaz az operációs rendszer nyitott jellegére, megnövelt teljesítményére és használhatóságára. Az új operációs rendszer mérföldkövet jelent az iparágban, elsőként biztosítva a lehetőséget /390-es szerverek élő migrálására. Ez a valós idejű képesség rugalmas és hatékony új lehetőségeket kínál a tervezett leállások és a karbantartásigény csökkentésére.
A legújabb operációs rendszer kiterjesztett képességekkel rendelkezik a szövegalapú fájlok tárolásának integrálása terén, biztosítva ezzel az osztott NAS-tárolón keresztüli gördülékeny adatcserét a nyílt rendszerek (pl. a LINUX) felé. Új funkciói közül említést érdemel még az alapkiépítés részeként kínált fejlett biztonság (titkosítás) és a gazdag diagnosztikai képességek, amelyek hozzájárulnak a BS2000 mainframe rendszerek hosszú távú rendelkezésre állásához és biztonságos, folyamatos karbantartásához.
„A mindenütt jelen lévő mainframe-ek kritikus szerepet játszanak a digitalizációban, hiszen még mindig rajtuk fut a nagyvállalati alkalmazások több mint fele, ezek kezelik a céges adatok mintegy 80%-át a világon, és együttműködnek a mobilalkalmazások mintegy 90%-ával. A mainframe-ek több évtizede a legmegbízhatóbb, legstabilabb és leghatékonyabb megoldást biztosítják a nagy adattömegek lehető leggyorsabb feldolgozásához. Operációs rendszerünk legutóbbi frissítésével fel tudjuk készíteni a BS2000 SE infrastruktúrákat a digitális kor következő szakaszának számítástechnikai kihívásaira. Ezután is nagy erőkkel fejlesztjük tovább a szoftvereket, hardvereket és szolgáltatásokat is átfogó, jövőorientált nagyvállalati platformjainkat annak érdekében, hogy maradéktalanul megfeleljünk ügyfeleink jelenlegi és jövőbeni igényeinek” – nyilatkozta Rupert Lehner, a Fujitsu nagyvállalati platformszolgáltatásokért felelős EMEIA-régióbeli alelnöke és németországi ügyvezető igazgatója.
A már jelenleg is kapható BS2000 OSD/BC szoftverrel a Fujitsu BS2000 üzleti szerverek kimagasló hatékonysággal és folytonossággal működhetnek tovább. Ezek a nagyvállalati szerverek rendkívül megbízható, jól skálázható platformot nyújtanak a nagy teljesítményű, üzletileg kritikus alkalmazásokhoz minden iparágban – legyen szó nagy mobil tranzakcióvolumen feldolgozásáról, nagyvállalati rendszerek futtatásáról vagy a felhőinfrastruktúrák hibatűrő támogatásáról.
A legújabb szoftververzió tovább bővíti a mainframe képességeit: a kritikus rendszerek felügyeletét, teljesítményét és rendelkezésre állását magasabb szintre emelve biztosítja a digitális átalakuláshoz szükséges infrastrukturális innovációt a vállalatok számára. A nyílt interfészeknek köszönhetően a legújabb BS2000 OSD/BC operációs rendszert futtató Fujitsu BS2000 SE infrastruktúrák jövőbiztos módon integrálhatók a modern, dinamikus alkalmazásinfrastruktúrákba, ezzel is bizonyítva a mainframe-ek fontos szerepét a digitális világban.
Ár és piaci bevezetés
A Fujitsu BS2000 OSD/BC V11.0 már jelenleg is beszerezhető az EMEIA-régióban közvetlenül a Fujitsutól.
Kapcsolódó cikkek
- A mesterséges intelligencia feltartóztathatatlanul terjed
- Egyedi elemző megoldással segíti a Magyar Vízilabda Válogatottak munkáját a Vodafone és a Nextent
- Bemutatkozott az IBM Z
- Az IP Systems szoftverével csökkentik a kockázatot a Budapesti Erőműnél
- Tanúsított szoftverek már a SUSE felhő- és tárolási megoldására is
- A FinalWire újabb frissítést adott ki népszerű rendszer-információs szoftverének PC-s verziójához
- Fujitsu ESPRIMO K557: minimál stílus, maximális teljesítmény
- Egyetlen egérrel akár három számítógépet is vezérelhetünk
- A Fujitsu új Ipar 4.0 kompetenciaközpontja gyorsítja a gyártóipar digitális átalakulását
- A Fujitsu három új, innovatív munkaállomással bővítette CELSIUS portfólióját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.