Együttműködés a biztonságos jövőért
Partnerségi megállapodást kötött a Fujitsuval a hazai BioSec Group Kft., amely biometrikus technológiára fejleszt megoldásokat. Az együttműködés célja a biztonságtechnikai megoldások új generációjának bevezetése az EMEIA térségben. A megállapodás középpontjában a BioSec tenyérvéna-mintázat alapú biztonsági megoldásai állnak, többek között a BioSec beléptetési-, IT biztonsági- és stadionbiztonsági megoldásai, melyek a Fujitsu termékportfóliójában is elérhetőek lesznek hamarosan.
A megállapodás egy részeként, a Fujitsu a BioSec megoldásokat az EMEIA térségben fogja értékesíteni, ahol jelentős az érdeklődés az innovatív, magas biztonságú technológiák iránt, mint például a biometrikus megoldások, melyek kényelmes alternatívát jelentenek jelszavak-, PIN kódok-, kulcsok-, kártyák- és tokenek helyett. A biometrikus megoldások titka nem más, mint hogy az azonosítás alapját maga a felhasználó jelenti, így nem kell többé bonyolult jelszavakat észben tartanunk, vagy kulcsok- és belépőkártyák után kutatnunk.
A BioSec hisz abban, hogy a jövő biztonsága a kezünkben van, egészen pontosan a vénáinkban. Mivel a vénastruktúra egy teljesen egyedi fizikai jellemvonás, amely minden embernél más és más, tökéletes alapot nyújt a biztonságos személyazonosításhoz. „Ahogy az emberek egyre jobban megismerik a biometrikus megoldásokat, azt tapasztalhatják, hogy igen nagy különbség van az egyes technológiák között. Bár jelenleg az ujjlenyomat alapú azonosítás az egyik legelterjedtebb technológia, ez nem jelenti azt, hogy ez egyben a legbiztonságosabb is. Természetesen 100%-os biztonsági megoldás nem létezik, de a tenyérvéna-mintázat alapú azonosítás igencsak közel áll hozzá.”
A BioSec közel egy évtizede fejleszt biometrikus megoldásokat a Fujitsu PalmSecure technológiára, a magas biztonságot kényelemmel kombinálva. Mindezt számos neves referencia is alátámasztja, köztük a hazai Groupama Aréna beléptető rendszere, ahol a BioSec stadionbiztonsági koncepciója a biometria Forma-1-évé vált az évek során. A nagy szurkolói létszám és a széleskörű felhasználói réteg ellenére, a BioSec rendszer bebizonyította, hogy a magas biztonság nem kell, hogy a szurkolói élmény rovására menjen. A BioSec technológia egy biztonságos-, gyors- és egyszerűen használható beléptetési megoldást nyújt több mint 100 000 szurkoló számára. Legyen szó magas biztonságú helyiségekről, bank automatákról, számítóképekről, kórházakról vagy egyéb létesítményekről, egy vagy éppen egy milliós felhasználói létszámmal, a BioSec készen áll, hogy biztonságosabbá és egyszerűbbé tegye a felhasználók életét, mindezt egy szempillantás alatt.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu vizsgálata szerint nagyobb mértékben kell automatizálni az az IT-működést
- A Fujitsu válasza a mainframe-mérnök hiányra
- Biztonságos biometrikus technológiával gyorsul az ügyintézés a Telenornál
- Magyar szívekben is működhet a visszahívott pacemaker
- A Kaspersky Lab kutatói felfedezték a NeutrinoPOS bankvírus új változatát
- Logisztikai cégek százai menekültek meg
- Álom az alkalmazottnak, rémálom a munkáltatónak?
- Mondd, mennyit ér a biztonság?
- Új backdoor programot fedezett fel az ESET
- A Fujitsu mainframe-innovációval erősíti a digitális világ gerincét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.