Félelem és Védelem – konferencia az IT biztonságról
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) minden érdeklődőt vár az Európai Kiberbiztonsági Hónap keretében megrendezésre kerülő konferenciájára.
A konferencia az IT biztonság égetően fontos témáját járja körül, a témakör vezető szakembereivel. Személyes titkainktól az uniós perspektívákig: a kibertámadások és az ellenük való védekezés a mindennapjaink minden szintjét érinti. A Nemzeti Kibervédelmi Intézet, a Fortinet és a Kürt Zrt. vezetői, az ITBN főszervezője, Magyarország kiberkoordinátora és az IT biztonság közérthetően című NJSZT által kiadott könyv egyik szerzője enged betekintést az IT biztonság különböző aspektusaiba. (Az IT biztonság közérthetően könyv az njszt.hu oldalról ingyenesen letölthető.)
A konferenciának a Szent-Györgyi Albert Agora ad helyet Szegeden, ahol az NJSZT világszínvonalú Informatika Történeti Kiállítása is található és meglátogatható.
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció: http://njszt.hu/jelentkezesi-lap-felelem-es-vedelem
Részletes program:
13.00-13.05 Alföldi István, az NJSZT ügyvezető igazgatója: Megnyitó
13.05-13.35 Kürti Sándor: A vasaló nem attól meleg, mert a ruhához dörzsölik
13.35-14.05 Bencsik Balázs: Digitális biztonságunk uniós perspektívái
14.05-14.35 Solymos Ákos: Biztonságban lenni nem kell félnetek jó lesz
14.35-14.50 KÁVÉSZÜNET
14.50-15.20 Hirsch Gábor: Az informatikai “ezüstgolyó", avagy a biztonságos fejlesztés tizenhárom szabálya
15.20-15.55 Keleti Arthur: Intim viszonyban az útlevélszámunkkal - Személyes titkaink túlélési esélyeiről 100 milliárd IoT eszköz kiberterében
15.55-16.25 Rajnai Zoltán: Gyermekvédelem és kiber biztonság
Konferencia ideje: 2017. október 10. 13:00 – 16:30
Konferencia helye: Szeged, Kálvária sugárút 23. (Szent-Györgyi Albert Agora)
Kapcsolódó cikkek
- Biztonságtudatosság újratöltve
- Örülj a változatosnak! – új tanév, új kihívások
- Nekem 8(bit) – kiállítás egy nemzedék kedvenc számítógépeiről
- Magyar sikerek Teheránban, a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
- IT biztonság közérthetően: új, ingyenes tankönyvet tesz hozzáférhetővé az NJSZT
- Korunk kiemelkedően fontos témája lett a biztonság
- MI és a Robot
- Az orosz hackerek és Trump
- ProDay IT-Biztonsági Konferencia és Expo Budapesten
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.