Megint 48 órás Skype-maratont hirdet a Microsoft
Immár harmadik alkalommal rendezi meg nemzetközi, digitális oktatási kezdeményezését a Microsoft. Az idei Skype-a-thonon többek között paralimpiai és olimpiai reménységek indulnak a magyar színekben.
Ismét oktatási Skype-maratont rendez a Microsoft: az idei résztvevőik 10 millió mérföldnél is hosszabb túrát terveznek megtenni a virtuális térben. A november 28-án, helyi idő szerint reggel kilenckor Új-Zélandon startoló, és november 29-én öt órakor Seattle-ben záruló Skype-a-Thon többezer tantermet kapcsol össze digitálisan, így sokezer diákot és tanárt hoz össze két napra.
A Skype-a-Thon-ra készülő magyarországi innovatív tanárok közül ketten gyakorlatilag az esemény teljes időtartamára „betáblázták magukat”: a ceglédberceli Novák Károly, illetve a balatonboglári Tóthné Bán Gyöngyi diákjainak már a korábbi alkalmakról ismerős lehet, hogy egy-egy Skype-os beszélgetés miatt hajnalban mennek be az iskolába.
A dunaújvárosi sportiskolások a Microsoft innovatív iskolai hálózatához tartozó Mozgásjavító Iskola mozgássérült gyerekeivel terveznek közös megjelenést a Skype-a-Thon-on. Ebből nem csupán az fog kiderülni, milyen elképzelései vannak egy sportiskolásnak arról, hogy milyen kerekesszékben tölteni az időt, hanem azt is megmutatják a Mozgásjavító növendékei, mi a különbség egy klasszikus kerekesszék és az úgynevezett aktív székek között. De szó esik a közös célról, a legrangosabb sportversenyeken történő részvételről: a Mozgásjavító egyik élsportolója, aki eddig is nagyon szép eredményeket ért el paraúszásban, most első paralimpiájára készül, ahogyan Dunaújvárosban is olimpiai reménységek cseperednek.
„A technológia a legjobb eszköz ahhoz, hogy közelebb lépjünk a világhoz. A Skype-pal például minden érdeklődőnek meg tudjuk mutatni, bárhol is van a világon, hogy az intézményünk munkája nem egyszerűen arról, hogy mozgássérült gyerekeken segítünk, hanem benne van a sport is” – mondta Locsmándi Alajos, a Mozgásjavító intézményvezetője. Hozzátette: annyi innovatív eszközt használnak, amennyit csak lehet, hogy még izgalmasabbá tegyék a gyerekeknek a tanulást – ezért is jelentkeztek innovatív iskolának.
„Az oktatás valódi demokratizálódásához elengedhetetlen, hogy minden gyerek optimális technológiai segítséget kapjon ahhoz, hogy többre legyen képes” – fogalmazott a Microsoft Magyarország oktatási üzletágának vezetője. Merényi Ádám a szintén Skype-alapú online mentorprojektet, az E-tanodát hozta fel példának: ennek nemrég indult el a második évadja, nem kisebb célkitűzésekkel, mint a fizikai akadályok lebontása a modern technológia segítségével.
Kapcsolódó cikkek
- Bekúszott a mindennapokba a mesterséges intelligencia
- Elindult a digitális tanév a Microsoftnál
- A fiatalok a jövő munkahelyén szeretnének dolgozni
- Microsoft: Izgalmas bejelentések a holnap induló BETT konferencián
- IT szakemberek ingyenes képzése a digitális transzformáció kapcsán a Microsoftnál
- Rendhagyó Skype-nap a budapesti Herman Ottó Általános Iskolában
- Elindult a Microsoft Innovatív Iskola Programja a 21. századi oktatásért
- Elérhető a Minecraft: Education Edition első verziója
- Jó üzlet a technológiát megtanulni
- A kódolás Nemzeti Alaptantervbe kerülését támogatja a Microsoft
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.