HyperPod: az adatközpont rugalmas gerince
A Schneider Electric bemutatta HyperPod rendszerét, amellyel a vállalat a nagyobb számítási kapacitás és a rugalmas adatközponti infrastruktúrák iránti igényekre reagál napjaink gyorsan változó digitális világában.
Az innovatív kialakítású HyperPod egy bővíthető, racksor lezáró keretrendszer, amely a hagyományos installáláshoz képest jelentősen leegyszerűsíti a kábelezés és a hűtés kialakítását, valamint a hideg vagy meleg folyosós lezárás kiépítését. A megoldás 8-12 rackes egységekben telepíthető IT-infrastruktúrát biztosít, és a manapság elérhető összes racktípust támogatja. Az egyszerű és rugalmas konfiguráció előnye, hogy a hagyományos IT-rendszerekhez képest akár 21 százalékkal gyorsabban telepíthető, ami 15-20 százalékos idő- és költségmegtakarítást tesz lehetővé.
A HyperPod elsősorban olyan nagyvállalatok számára ideális, amelyek gyakran bővítik a racksorokat, de az ügyfeleik saját, különböző magasságú és szélességű rackszekrényeit kezelő kolokációs adatközpontok számára is praktikus megoldás.
„Ügyfeleinknek olyan IT-hálózatra van szükségük, amely a hagyományos megoldásokhoz képest ésszerűbben és költséghatékonyabban bevezethető, illetve lépést tart az üzleti növekedés felgyorsult ütemével. A tápellátás, a hűtés és a kábelezés közvetlen bekötését lehetővé tevő, pod-kialakítású megoldással rackenként, nem pedig szerverenként történik a telepítés, ami a lehető legnagyobb mértékű skálázhatóságot teszi lehetővé. Maga az installálás pedig egy egyszerű összeszerelési folyamat, melynek eredményeként a rackek úgy gördíthetők a helyükre, mintha dokkolóállomáshoz csatlakoznának” – mondta Steven Carlini, a Schneider Electric innovációs igazgatója.
A HyperPod különálló podként vagy bővített konfigurációban telepíthető. Lehetővé teszi a kábelnyomvonalak, az energiaelosztás, valamint a racksorokhoz kapcsolódó hűtési megoldások egyszerű, közvetlen kiépítését. Alkalmazásával az új rackszekrények is beépíthetők egy már előre felállított, akár hideg-, akár melegsori lezárással kialakított szerkezetbe. A HyperPod ezenfelül támogatja a racksori, az álpadlós vagy akár központi légkezelőn alapuló hűtési megoldásokat is. A rendszer további előnye, hogy összeállítása minimális eszközt igényel, és nincs szükség hozzá vágásra vagy fúrásra.
A Schneider Electric ingyenes online tervezőprogramot is biztosít a termék bevezetésének támogatására, amellyel az ügyfelek és a partnerek többféle opció közül választva, gyorsan és hatékonyan kiépíthetik, illetve testre szabhatják rendszerüket. A felhasználók emellett helyszíni összeszerelési oktatást és egyéb kapcsolódó szolgáltatásokat is igénybe vehetnek.
A HyperPod a Schneider Electric EcoStruxure nevű nyílt, interoperábilis, IoT-kompatibilis platformjának egyik eleme. Az intelligens, átfogó irányítástechnikai rendszer összegyűjti, elemzi, és jól átlátható módon bocsátja rendelkezésre a működési adatokat, amelyek üzleti célú felhasználásával a szervezetek növelhetik hatékonyságukat és teljesítményüket. Az EcoStruxure architektúrát eddig több mint 450 000 alkalommal telepítették, 9000 rendszerintegrátor támogatásával, több mint 1 milliárd eszközt csatlakoztatva.
Kapcsolódó cikkek
- Új szakma születőben: e-autótöltő-szerelő
- Következő generációs Dell EMC konvergens infrastruktúra
- A vállalatok 70 százaléka nem tudja, mi kell a zöld működéshez
- A lítiumion-akkumulátorok meghódítják az adatközpontokat
- Hódít a hibrid informatika
- A Schneider Electric újévi fogadalma: megújuló energia minden szinten
- Digitalizáció, a túlélés záloga
- Az ABB és a HPE közös megoldásaival intelligens ipari üzemek jönnek létre
- Az Eaton az iparágban elsőként hozta piacra UPS-as-a-Reserve szolgáltatását
- Átadták Magyarország eddigi legkorszerűbb adatközpontját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjelent a Boxy új megoldása, a kiszervezett depószolgáltatás
A Boxy, az egyik vezető fulfillment szolgáltató decemberben új robotizált depó szolgáltatást vezetett be stratégiai partnere, a DPD Hungary igényére reagálva. A vállalat robotizált automatizációs technológiának és az iparágvezető IT rendszereknek köszönhetően rendkívüli gyors adaptációt tesz lehetővé a csomaglogisztikai szereplők egyéni szortírozási igényeinek kiszolgálásában.
Precízebb diagnosztika, biztonságos önvezető járművek
Minden eddiginél gyorsabb és pontosabb méréseket végző szenzorok tesztelésében vesznek részt a Debreceni Egyetem szakemberei. A CERN-nel való együttműködés keretében olyan speciális detektorok összeállítása a cél, melyekkel az orvosi képalkotás, a gyógyítás, valamint a távvezérlés is sokkal precízebben végezhető a jövőben. A kutatást a HU-rizont program támogatja.
Megnyílnak az XR végtelen lehetőségei a Galaxy AI-jal!
A Samsung és a Google együttműködése új korszakot nyit a kibővített valóság (XR) világában. A „Project Moohan” kódnevű Android XR-headset* természetes, multimodális interakciókat és személyre szabott AI-asszisztens élményt kínál. A fejlesztés célja, hogy átlépje a fizikai határokat, és páratlan lehetőségeket biztosítson a felhasználóknak, hogy újszerűen ismerjék meg a világot és annak történéseit.