Az Ipar 4.0-tól a blockchain-en át a sztratoszférába
A legújabb villamosmérnöki és informatikai fejlesztésekkel ismerkedhet meg az, aki ellátogat a XV. Simonyi Konferenciára április 18-án. A mindenki számára könnyen érthető és élvezhető előadásoknak a BME I épülete ad otthont. A rendezvény ingyenes.
Az évente megrendezésre kerülő Simonyi Konferencia rendszeresen ízelítőt ad a világ technológiai fejlesztéseiből. "A rendezvény kiemelt célja, hogy a látogatók a száraz előadások helyett érdekes élményekkel gazdagodjanak és kedvet kapjanak elmélyülni adott szakterületekben." - mondta Tóth Bence főrendező.
Idén a 17 előadást párhuzamosan 2 teremben tartják a szervezők. Az érdeklődők olyan előadókat hallhatnak, mint Somlai-Fischer Ádámot, a Prezi társalapítóját, aki a kiterjesztett valóság Prezin belüli alkalmazási lehetőségeit tárja fel, vagy Dobson Leventét, aki a Facebook adatközpontbeli kihívásait részletezi.
Ezeken kívül szó lesz még ipar 4.0-ról, IoT-ról, humanoid robotokról, botnet hálózatokról, mesterséges intelligenciáról is. Természetesen nem maradhatnak ki az önvezető autók és a blockchain technológia sem, de bemutatásra kerül a Simple alkalmazás története is.
A Simonyi Konferencia Magyarország legnagyobb, kizárólag egyetemi hallgatók által rendezett éves szakmai eseménye, melynek szervezője a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán működő Simonyi Károly Szakkollégium.
A konferencián a szakkollégium különböző projektjeit is megismerhetik a látogatók, mint például egy magaslégköri ballonplatform kifejlesztését, illetve a Schönherz Mátrixot, aminek keretében a hallgatók minden évben egy óriási kijelzővé változtatják kollégiumuk oldalát.
A konferencia része egy expo, ahol a támogató cégek és a Simonyi Károly Szakkollégium szakmai körei mutatják be munkájukat. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek stúdiótechnikába, dizájnba és arculattervezésbe, informatikai és elektronikai fejlesztésekbe is.
Az előadások részletes leírásai és a pontos program elérhető az esemény honlapján, ahol az ingyenes regisztrációra is lehetőség nyílik.
Kapcsolódó cikkek
- A 2018-as Fujitsu World Tour bemutatja, hogyan járul hozzá a „co-creation” a sikerhez
- Húszezer évnyi fejlődést hozhat a mesterséges intelligencia a következő száz évben
- Tudod mit teszel jövő nyáron?
- Nem kell félni az automatizációtól!
- Adatvezérelt megoldások jellemzik a HR szakma jövőjét
- SMART 2018: Együtt lehetnek sikeresek a régió nagyvárosai a startup piacon
- Nemzetközi befektetők versenyeznek hazai startupok kegyeiért a SMART konferencián
- Nemzetközi IT-támogatási központot alakít ki Magyarországon az ALDI
- Legyél Te is Informatikus! – Informatikai Oktatási Konferencia 2018
- Isztambulban startolt a Startup Campus V4 Global Tour