Az ABB új napenergia-tárolási megoldása 90%-os energetikai önellátást garantál
Az ABB új, moduláris kialakítású, integrált energiatárolási rendszerrel tervezett szolár invertere, a REACT 2 maximum 12 kWh kapacitással rendelkezik, és jelentősen növeli az otthonok önálló villamosenergia-ellátását.
ABB új REACT 2 inverter- és energiatároló megoldása olyan nagyfeszültségű, hosszú élettartamú lítiumion-akkumulátort foglal magába, amelynek maximális kapacitása eléri a 12 kWh-t. A moduláris kialakítású rendszer kapacitása a háztartás energiaigénye függvényében 4-ről 12 kWh-ra bővíthető, a rendszerrel akár 90%-os energetikai önállóság érhető el, aminek köszönhetően a felhasználók jelentős összeget takaríthatnak meg a villanyszámlájukon.
A nagyfeszültségű (200 V) akkumulátor rendszerbe illesztése egyrészt növeli a megbízhatóságot, másrészt akár 10%-kal is jobb rendszerhatékonyságot garantál a kisfeszültségű (48 V) változathoz képest.
Tarak Mehta, az ABB Energetikai Termékek divíziójának vezetője így nyilatkozott az új megoldásról: „Tudjuk, hogy a prosumerek – azok a fogyasztók, akik amellett, hogy fogyasztanak – energiát akarnak termelni, és azt az energiaigény felmerüléséig kívánják tárolni. A saját fogyasztás arányának növekedése az egyik legizgalmasabb tendencia, amit a megújuló energiaforrások hasznosítása terén napjainkban tapasztalunk, és ez az a trend, amely erősíti a keresletet az integrált és hatékony akkumulátoros tárolás iránt. Erre a növekvő keresletre kívántunk reagálni az új nagyfeszültségű megoldásunkkal, amely amellett, hogy akár 90%-os energia-megtakarítást kínál, a fogyasztói igények növekedésével együtt rugalmasan bővíthető is.”
A REACT 2 egyik nagy előnye a moduláris kialakításban rejlik, amely garantálja, hogy a rendszerbe épített tárolási kapacitás a háztartás energiaigényének változásával párhuzamosan bővíthető, azaz 4-ről 8 vagy 12 kWh-ra növelhető, így az első REACT modell maximális energiatárolási kapacitása akár meg is duplázható.
„A REACT 2 kialakításába beépülő jövő-orientált gondolkodásnak köszönhetően a REACT 2 az energiahatékony napenergia-tárolás ideális megoldásának tekinthető. A REACT 2 további előnye, hogy az AC és a DC oldalon is beépíthető, így tökéletes megoldást kínál az új rendszerekhez éppúgy, mint a meglévő fotovoltaikus rendszerek felújításához,” - tette hozzá Mehta.
A REACT 2 – a rendelkezésre álló különböző telepítési konfigurációknak köszönhetően – teljes körű rugalmasságot biztosít a kiépítés és szerelés terén is. A „plug and play” csatlakozó alkalmazásával, valamint a szerelők számára kifejlesztett app segítségével a rendszer könnyen és gyorsan telepíthető.
Tekintettel arra, hogy egyre nő a kereslet az intelligensebb energetikai megoldások iránt, a REACT 2 kiaknázza az ABB felhő alapú, iparágvezető digitális megoldásait felsorakoztató ABB Ability platform által nyújtott előnyöket, és ennek köszönhetően lehetővé teszi a lakóépületek tulajdonosai számára, hogy teljes körűen szabályozni tudják a megtermelt napenergia felhasználását.
A REACT 2 és az ABB-free@home kombinációjának köszönhetően a lakóépületek tulajdonosai optimálisan tudják felhasználni a fotovoltaikus rendszer által termelt elektromos energiát, a villamos terhelés szétterítésével elkerülhetik a fogyasztási csúcsokat, illetve az energiafelhasználás szintjét az energiatermelési kapacitás határain belül tarthatják.
A REACT 2 a napenergiára, a lakóépület fogyasztására és az akkumulátor állapotára vonatkozó információkat vezeték nélküli hálózaton át továbbítja az ABB-free@home rendszer hozzáférési pontjához, amely vezéreli az ABB-free@home többi eszközét, így például a fűtést, a világítást és a zenét is. A REACT 2 segítségével tápáramellátást biztosíthatunk az e-járművek töltési megoldásaihoz, így például az ABB új fali töltődobozához is, illetve az energetikai adatokra támaszkodva új, okos funkciókat tudunk aktiválni.
A REACT 2 alkalmazása javasolható olyan területeken is, ahol az áramellátás nem megbízható. Ilyen területeken a REACT 2 a biztonsági tartalékrendszer szerepét képes ellátni, és áramot tud szolgáltatni az esetleges áramszünetek során.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB 2018. első negyedéves pénzügyi eredményei
- Az ABB 100 millió eurót ruház be a globális innovációs és képzési campusba
- Az ABB szoftvermegoldása tovább erősíti Lengyelország nemzeti villamosenergia-piacát
- Az ABB piacra dobja az elektromos járművekhez gyártott leggazdaságosabb töltési megoldását
- Az ABB hozzájárul Norvégia legnagyobb elektromos busz projektjének megvalósításához
- Hogyan őrizzük meg biztonságunkat, és maradjunk nyereségesek a negyedik ipari forradalom (Ipar 4.0) idején
- Az ABB az új string inverterrel bővíti a napelemes invertereinek választékát
- Az ABB villámtöltői látják el energiával a szingapúri önvezető elektromos buszokat
- Az ABB és a HPE közös megoldásaival intelligens ipari üzemek jönnek létre
- A jövő gyára már itt van – okos és az internetre csatlakozik
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.