Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
A Startup Campus Global program keretében Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők. 3 magyar csapat képviselte hazánkat a Central European Startups Day eseményen Londonban, ezzel egy időben pedig a Német Kockázati-tőkebefektetők éves konferenciáján vett részt a Széchényi Tőkealap-kezelő és a Hiventures Berlinben.
4. éve szervezik meg a V4-ek nagykövetségei a Central European Startups Day eseményt a lonodni PWC székházában. A program részeként a Lengyel Követség épületében rendeztek workshopot a magyar, szlovák, cseh és lengyel startupoknak, melyen a Speaker Express tartott előadást a londoni startup ökoszisztéma működéséről, valamint Department of International Trade mutatta be, hogyan tudja segíteni az Egyesült Királyságba készülő vállalkozásokat. A fő rendezvényre, szeptember 27-èn reggel, a PWC londoni székházban került sor.
A Startup Campus londoni irodája a Magyar Nagykövetség együttműködésében választotta ki a kiutazó magyar vállalkozásokat. Az idei évben hazánkat a Sharekiwi, a Kinepict és a Talos képviselte. Az esemény célja szorosabb kapcsolat kialakítása a UK és a V4-es régió között. A magyar csapatok nagyon jó visszajelzéseket, illetve több üzleti megkeresést kaptak az esemény utáni networking ebéden. A Startup Campus Soft-Landing programjában résztvevő Kinepict a 3. helyen végzett a közönség szavazatai alapján.
A londoni eseménnyel párhuzamosan a Startup Campus berlini irodájának szervezésében, magyarországi kockázati tőkebefektetők ismerkedtek meg németországi partnereikkel. A Hiventures és a Széchenyi Tőkealap-kezelő delegáltjai a szerdai nap során személyesen mutatkoztak be a Német Kockázati-tőke Egyesület éves találkozóján. Ezt követő a networking eseményen számos nagyvállalati és befektető partnerrel volt lehetőségük konzultálni.
Másnap a nagykövetség látta vendégül a delegációt, melyhez három berlini székhelyű befektetési alap (WestTech Ventures, Iris Capital, Capnamic Ventures) képviselője is csatlakozott. Délután a tartományi befektetési bank az IBB Beteiligungsgesellschaft mbh befektetési menedzserével való egyeztetéssel zárult a kétszer fél napos villámlátogatás. A mostani találkozót a felek szándéka szerint további, a közös befektetések lehetőségeit feltérképező egyeztetések is követni fogják a jövőben.
Kapcsolódó cikkek
- IH, az ősz legnagyobb konferenciája
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- Két magyar startup is esélyes a 25.000 eurós fődíjra
- Ignite 2018 bejelentések
- Magyar startupok is jelentkezhetnek a 360 Lab Accelerator programjára
- Az internet hatása a gyermekekre és a fiatalokra
- Konferencia a blokkláncok mindennapi gyakorlatáról és működéséről
- Neked kell 100 millió?
- A Microsoft a Millenáris Startup Campusban
- Közel 150 startup jelentkezett az Antenna Hungária akcelerátor programjára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.