Együttműködő robot-kiegészítőket mutatott be az OnRobot
Magyarországon is bemutatkozott a világ egyik legjelentősebb robotipari vállalkozása, a legmodernebb robotikai technológiát képviselő OnRobot. A vállalat különböző grippereket és szenzorokat, valamint egyéb kobot (együttműködő robot) kiegészítőket integrál annak érdekében, hogy minél könnyebbé tegye a kobot-technológia megvalósítását.
A gyártási folyamatok robotizálása és automatizálása a Kelet és Közép-európai régióra is kiterjed. Az új megoldások új felhasználási területeket nyitnak meg az együttműködő robotika számára, miközben a technológia megvalósítását egyre könnyebbé teszik. Az együttműködő robot-kiegészítők gyorsabbá és hatékonyabbá teszik a kobotokkal való közös munkát.
Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója és a sajtóesemény házigazdája szerint „az együttműködő robotokban megvan a potenciál arra, hogy az ipari automatizáció alapvető alkotóelemeivé váljanak.”
Az együttműködő robot technológia az elmúlt évtized egyik legfontosabb innovációjának számít. Az OnRobot megoldást kínál arra, hogy a kobotokat széleskörű feladatokkal lehessen megbízni, a gépkezeléstől kezdve, a csomagoláson és a minőségellenőrzésen keresztül az összeszerelésig. Ha egy vállalat kobotok segítségével javítja a gyártási folyamatainak minőségét, akkor növelni tudja a termelékenységet, biztonságosabb környezetet képes kialakítani, és gyors megtérülést tapasztal a teljes robot-befektetést érintően. A kobotok bármiféle ismétlődő és veszélyes feladatot el tudnak látni, így az alkalmazottak lehetőséget kapnak arra, hogy jobb, értékesebb és egészségesebb munkákkal foglalkozhassanak.
Termékek – OnRobot gripperek és szenzorok
Az OnRobot kobot-kiegészítői - mint például a szenzorok és gripperek – jelenthetik azt a megoldást, ami áthidalja a komplikált automatizáció problémáját. Ezek a robot-kiegészítők a rendkívüli sokoldalúságuknak és a kompatibilitásuknak köszönhetően számos együttműködő robottípussal könnyedén használhatóak.
A magyar piac most lehetőséget kapott arra, hogy találkozzon a globális és a helyi vezetőséggel is, valamint, hogy szorosabb kapcsolatot építsen ki a dán vállalattal. Az esemény során a résztvevők kipróbálhatták a VG10 vákuum grippert, ami egy speciálisan együttműködő robot alkalmazások számára tervezett end-of-arm-tooling.
A gripper kettős fogó funkcióval rendelkezik, és a csomag egy szerszámcserélőt, valamint többféle tipikus vákuumos tapadókorongot is tartalmaz, így egy igazán plug & produce megoldásról beszélhetünk. Az eszköz dobozból való kivétele után már egyből működőképes is, fél óra sem kell, és már a gyártósoron dolgozik.
CEE forgalmazói hálózat
Az OnRobot a Közép- és Kelet-európai piacon partnerhálózatán keresztül van jelen. A vállalat 28 forgalmazóval és integrátorral rendelkezik a régióban, többek közt Horvátországban, Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában, Oroszországban és Szlovéniában.
Magyarországon az OnRobot robot-kiegészítőket a B&O Engineering, a Vesz-Mont 2000 Kft. és a Robot-X Hungary Kft. forgalmazza. Az OnRobot forgalmazók teljes listája az alábbi linken érhető el: www.onrobot.com/distributors
Kapcsolódó cikkek
- Ezt kell tudnunk, ha nem akarjuk, hogy minket is leváltson egy robot
- Mindent a kobotokról és kiegészítőikről – most akár testközelből!
- Ahol a napi robot öröm…
- Golden Robot díjat adott át a Universal Robots
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi fel Sanghajban
- Gyárlátogatás Oxfordban a BMW Mini üzemben
- MiR200 növeli a biztonságot, a minőséget és a versenyképességet a Metro Plastics-nél
- A robot kiegészítők dán éllovasa egyedülálló robotikai céget vásárolt
- Hogyan formálja a munkaerőpiacot a technológiai fejlődés?
- Videót vetít, kezet fog, ölel, táncol a robot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.