SUSECON 2019: digitális átalakulás tetőtől talpig, adatközponttól a felhőig
A szervezetek világszerte igyekeznek digitális alapokra helyezni működésüket, és így magas színvonalon kiszolgálni ügyfeleiket, akik elvárják, hogy bármikor és bárhonnan hozzáférjenek gyakran használt szolgáltatásaikhoz. Ennek megfelelően a digitális átalakulás volt a fókusztéma a SUSE legnagyobb éves rendezvényén, a SUSECON konferencián is, amelyet a múlt héten rendeztek meg Nashville-ben. A vállalat új megoldásai segítségével a cégek egyéni igényeiknek megfelelően modernizálhatják infrastruktúráikat, kihasználva a legfontosabb technológiák, köztük a legújabb hardverek, a felhőszolgáltatások és a konténerek előnyeit.
„Ügyfeleink egyre inkább olyan számítási megoldásokat igényelnek, amelyek a hálózat peremétől a felhőn át az adatközpontokig mindent lefednek. Ezért a SUSE célja, hogy technológiai határokon átívelő, egyszerűen bevezethető és üzemeltethető megoldásokat nyújtson a különböző számítási modellek támogatására. Több mint 25 éve érünk el üzleti sikereket a nagyvállalati Linux rendszerek szegmensében annak köszönhetően, hogy kiemelt figyelmet fordítunk a trendekre és vásárlóink elvárásaira. Természetesen törekszünk arra, hogy kínálatunkkal a legújabb ügyféligényeknek is teljes mértékben eleget tegyünk, beleértve a szoftveralapú infrastruktúra és az alkalmazások támogatását is” – hangsúlyozta Thomas Di Giacomo, a SUSE műszaki tervezésért, termékekért és innovációért felelős elnöke.
A SUSE új felhőmegoldásaival és alkalmazásokat támogató innovációival az ügyfelek saját elvárásaiknak és ütemezésüknek megfelelően alakíthatják át infrastruktúráikat.
A SUSECON ezekhez kapcsolódó legfontosabb bejelentései:
- Megjelent a SUSE nagyvállalati felhasználásra szánt OpenStack felhőplatformjának legújabb kiadása, a SUSE OpenStack Cloud 9. Ez az első olyan megoldás, amely egy márkanév alatt, egy kiadásban egyesíti a SUSE és a HPE felhőtechnológiáinak képességeit. Az OpenStack Rocky változatára épülő termék az új Cloud Lifecycycle Manager segítségével egyszerűbbé teszi a felhőszolgáltatások üzemeltetést, továbbá zökkenőmentes átállást kínál a HPE Helion OpenStack rendszerekről. Ezenfelül emelt szintű támogatást kínál az OpenStack Ironic megoldásához, amelynek segítségével a „bare metal” szerverek könnyen beüzemelhetők és konfigurálhatók egy adott feladatnak vagy felhasználási területnek megfelelően.
- A nagyvállalati Linux rendszerek közül elsőként a SUSE Linux Enterprise Server érhető el a Microsoft Azure felhőben futó SAP HANA Large Instances infrastruktúrához. Az Azure-hoz kínált SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications egységes telepítési és felügyeleti képességeket nyújt az Azure környezetben, és speciális hardverkonfigurációkat biztosít a 0,5 TB-nál több memóriát igénylő SAP HANA feladatok végrehajtásához. A SUSE a Microsofttal együttműködve 60 TB memóriaméretig támogatja az SAP HANA környezetek kritikus fontosságú szolgáltatásait az SAP-alkalmazásokhoz optimalizált, stabil és megbízható SUSE Linux Enterprise Serveren keresztül.
- A SUSE csatlakozott a Kubernetes hivatalos szolgáltató (KCSP) partnereinek köréhez. A KCSP-program tagjai garantáltan rendelkeznek a Kubernetes konténermenedzsment-eszköz megfelelő támogatásához szükséges tapasztalatokkal. A SUSE Cloud Application Platform és SUSE CaaS Platform megoldásokat használó nagyvállalatok így biztosak lehetnek abban, hogy kiemelkedően magas szintű támogatást és szolgáltatást kapnak.
- A SUSE mostantól támogatja a korábban „Cascade Lake” kódnéven ismert, második generációs Intel Xeon Scalable processzorokat. A SUSE volt az első nagyvállalati Linux-szállító, amely optimalizálta rendszerét az Intel Optane DC perzisztens memóriával futtatott SAP HANA-szolgáltatásokhoz. A második generációs Intel Xeon Scalable processzorokon, Intel Optane DC memóriában működő SUSE Linux Enterprise Serverrel a vállalatok jobban, gyorsabban és rugalmasabban, alacsonyabb infrastrukturális és felügyeleti költségek mellett tudnak kezelni nagyobb mennyiségű adatot.
- Hamarosan elérhető lesz a SUSE Cloud Application Platform 1.4 alkalmazásszolgáltatási platform, amely a Kubernetes és Cloud Foundry technológiákat egyesítve egyszerűsíti a felhőalkalmazások kezelését. Ez az első olyan változat, amely teljes egészében Kubernetes-natív architektúrában biztosítja a Cloud Foundry Application Runtime megoldást, és az Eirini Projektnek köszönhetően még jobb együttműködést kínál a Kubernetes és a Cloud Foundry között.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- A világ 10 legígéretesebb repülőgép-karbantartó ipari innovációja között az AerinX
- Ismét egyetemisták gyűjtik össze a mérnöki szakma nagyjait
- think.BDPST: a negyedik ipari forradalom okos, zöld és emberi
- Az IVSZ hívására több, mint ezer ember ünnepli ma az innovációt
- Először belül tegyünk rendet!
- A felhő egyre elterjedtebb, a biztonság viszont továbbra is kihívást jelent a felhasználóknak
- Konferencia a mesterséges intelligenciáról
- Miként veszélyeztetheti a digitalizáció a demokráciát?
- A mesterséges intelligencia kutatásának legnagyobb ászai jönnek Budapestre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.