Nyilvános aukció lebonyolításáról döntött az OTT-ONE
A korábbi terveknek megfelelően, az előkészületi munkálatok után az OTT-ONE Nyrt. megkezdi egy tőkepiaci tranzakció lebonyolítását, amely során nyilvános, a Budapesti Értéktőzsdén szervezett aukció keretében értékesít majd saját részvényeket. Az ügylet során az OTT-ONE Nyrt. 3 millió darab saját részvényt kínál majd aukcióra. A nyilvános tranzakcióból befolyt tőkét a vállalat az előtte álló, potenciális befektetések, valamint projektek finanszírozására, illetve az általános növekedés támogatására kívánja fordítani. Továbbá a sikeres tranzakció eredményeként létrejön annak a lehetősége, hogy a vállalat a későbbiekben – a megfelelő felkészülési idő eltelte után – átlépjen a BÉT Prémium kategóriájába. A nyilvános aukció során az OTT-ONE befektetési szolgáltatója az Equilor Befektetési Zrt. lesz.
Megkezdi az OTT-ONE egy nyilvános tranzakció lebonyolítását, amely során a vállalat 3 millió darab saját részvényt kínál majd eladásra, nyilvános aukció keretében. Az aukció idejére a tőzsdei vállalat főrészvényese, az iSRV Szolgáltató Zrt. biztosítja az aukció lebonyolításához szükséges részvényeket az OTT-ONE számára, egy kölcsönszerződés keretében. A kölcsönügyletre vonatkozó szerződést tegnap megkötötte az iSRV Zrt. és az OTT-ONE Nyrt. Az aukción az OTT-ONE Nyrt.-nek minimum 250 forinton kell majd értékesítenie a részvényeket, ez ugyanis az iSRV Zrt.-vel kötött kölcsönügylet egyik feltétele. Ezzel együtt természetesen az OTT-ONE eltökélt célja, hogy amennyiben az aukciót megelőző időszakban 250 forintnál magasabb lesz az aktuális árfolyam, akkor az aukciót ehhez mérten, az akkori, magasabb piaci árfolyamon fogja végrehajtani a vállalat, tehát nem kíván a piaci ár alatt részvényt értékesíteni.
„A kölcsönügylet keretében az iSRV Zrt. 3 millió darab részvényt bocsátott az OTT-ONE rendelkezésére, hogy a társaságunk főrészvényeseként támogasson minket a céljaink elérésében. A kölcsönügylet során kölcsönadott részvényeket az OTT-ONE az aukción értékesíti majd, az aukció zárása után pedig az el nem kelt részvényeket visszaadjuk az iSRV Zrt.-nek, a sikeresen értékesített részvények helyett pedig új részvényeket bocsátunk ki az iSRV Zrt. számára. Így a tranzakció végeztével az iSRV Zrt. a teljes kölcsönadott részvénypakkot visszakapja, miközben a részvényértékesítésből befolyt forrást közvetlenül a társaság tudja felhasználni” – mondta el Májer Bálint, az OTT-ONE Nyrt. vezérigazgatója a kölcsönügyletről, amelyet az iSRV Zrt. kamat és haszon nélkül bocsátott az OTT-ONE rendelkezésére.
A nyilvános tranzakció előkészítésére a 2018-as közgyűlés során kapott felhatalmazást a társaság igazgatósága. A most bejelentett tranzakció kettős célt szolgál: egyrészt a befolyt forrásból a vállalat a jövőbeni növekedési terveit kívánja finanszírozni, másrészt pedig – amennyiben a tranzakció során minimum 100 millió forint összegben jegyeznek részvényt a befektetők –, teljesül a BÉT Prémium kategóriájába történő átlépés egyetlen, eddig még nem teljesített feltétele is. Ugyanakkor a vállalat csak a Standard kategóriában való működésből levont tapasztalatokat követően fogja kérvényezni a társaság törzsrészvényeinek átsorolását a Prémium kategóriába.
Az OTT-ONE Nyrt. alaposan megvizsgálta a nyilvános tranzakciók különböző típusait, amely eredményeként a nyilvános aukció mellett döntött. A konstrukció előnye, hogy a lebonyolítás kevésbé időigényes egyéb nyilvános tranzakciókhoz képest, így az aukcióban résztvevő befektetők hamarabb juthatnak hozzá a megvásárolt részvényekhez. Az aukció előkészítésének első lépéseként a vállalat az Equilor Befektetési Zrt. szakembereivel közösen elkészíti a tranzakcióhoz kapcsolódó összevont tájékoztatót, amelyben többek között felvázolja a forrásbevonás pontos célját. A tájékoztató elkészítése után, valamint a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyását követően az aukcióra várhatóan 2019 szeptemberében kerül sor.
„A hazai tőkepiacon a nyilvános aukció – mint a forrásbevonás egyik lehetséges eszköze –, kevésbé elterjedt, holott rendkívül hatékonyan alkalmazható a friss tőke bevonására, valamint jócskán lerövidíthető vele a tranzakciós folyamat hossza is, amennyiben a társaság a tranzakció lebonyolításához megfelelő volumenű saját részvénnyel rendelkezik” – mondta el Gereben András az Equilor Befektetési Zrt. elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- A Sophos megvásárolta a Rook Securityt
- Kanada nem adhatja ki az Egyesült Államoknak a Huawei pénzügyi vezetőjét
- A Russmedia International lett a Randivonal cégcsoport többségi tulajdonosa
- Kulcspiacnak tekinti Magyarországot a Retargeting.biz
- Nemzetközi tanácsadó testületben a Budapesti Metropolitan Egyetem vezérigazgatója
- További 50 fővel növeli létszámát az idei évben pécsi IT-központjában az ALDI
- Bíróságon száll szembe az amerikai megszorító intézkedésekkel a Huawei
- Új Business Director a Panasonic-nál
- Az LG 2030-ig megvalósítja a teljes karbonsemlegességet
- Ren Zhengfei reakciója az amerikai szabályozással kapcsolatos kérdésekre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.
A NIS2 megfelelés és a MI-megoldások is megnehezítik a magyar cégek digitális átállását
Az informatika minden eddiginél gyorsabban fejlődik, így nem csoda, hogy ezt sokszor a cégek sem győzik követni. A felhőtechnológia néhány éve még modern kuriózumnak számított, ma már azonban elvárás, hogy bárhol is vagyunk, minden adat azonnal elérhető legyen. Ez a technológiai ugrás azonban nemcsak a rugalmas együttműködést és a munkavégzés szabadságát hozta el a cégek életébe. Ha nem szakszerű módon történik meg egy új IT rendszerre való átállás, az komoly kiberbiztonsági kockázatnak teszi ki a vállalatot. Egy rendszergazdának nemcsak az a feladata, hogy fejlessze a vállalat informatikai hátterét, a cég dolgozóit is oktatnia kell az új rendszerek használatára.